سنجش های آماری هفته

سنجش های آماری هفته

نتایج نظرسنجی «نکته کلیدی برای صدور انقلاب چیست؟»

نتایج نظرسنجی «نکته کلیدی برای صدور انقلاب چیست؟»

بر طبق نتایج آخرین نظرسنجی در مورد پیش‌نیازهای صدور انقلاب اسلامی، ۹۱ درصد شرکت کنندگان معتقدند که حل مشکلات داخلی از جمله فرهنگی و اقتصادی بهترین روش برای صدور انقلاب اسلامی است.

ادامه

مردم چه می گویند؟ نتایج نظرسنجی‌های بهمن ماه ۱۳۹۹

مردم چه می گویند؟ نتایج نظرسنجی‌های بهمن ماه ۱۳۹۹

به گزارش سایت مردم و روحانیت، مذاکره با آمریکا و بازگشت به برجام یکی از مهمترین موضوعات مورد توجه روحانیون در بهمن ماه (۱۳۹۹) بوده‌است. در میان موضوعات دیگری که در این زمینه مطرح شده، حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، بحث انسجام و اتحاد ملی و همچنین مشکلات مربوط به بودجه قرار داشتند. در این گزارش، نتایج  ۷۹ نظرسنجی‌ از سخنان روحانیون درباره مشکلات سیاسی و اجتماعی مذکور، مورد تحلیل قرار گرفته است.

ادامه

نتایج نظرسنجی «نقایص و کاستی‌های بودجه ۱۴۰۰»

نتایج نظرسنجی «نقایص و کاستی‌های بودجه ۱۴۰۰»

براساس نتایج آخرین نظرسنجی در خصوص اشتباهات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، حدود ۹۲ درصد شرکت کنندگان بر این باورند که دولت در تدوین لایحه بودجه سال  ۱۴۰۰ دچار اشتباهات زیادی شده است.

ادامه

نتایج نظرسنجی «سیاسی زدگی واکسن کرونا»

نتایج نظرسنجی «سیاسی زدگی واکسن کرونا»

هم‌اکنون بحث و جدل بر سر ورود واکسن کرونا به کشور، در میان چهره‌های سیاسی و حوزوی ادامه دارد. بعضی از روحانیون مانند حجت‌الاسلام محمدرضا ناصری، امام جمعه یزد اظهاراتی دارند که تعداد زیادی از مردم با آن‌ها مخالفند.

ادامه

نتایج نظرسنجی مربوط به «محدودیت های بودجه ای حوزه علمیه در سالهای اخیر»

نتایج نظرسنجی مربوط به «محدودیت های بودجه ای حوزه علمیه در سالهای اخیر»

 نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۸۹ درصد جامعه معتقدند که مشکلات بودجه‌ ای حوزه علمیه در سه سال اخیر بیشتر به ناکارآمد بودن روحانیون مربوط است.

ادامه

مردم چه می گویند؟ نتایج نظرسنجی‌های دی ماه ۱۳۹۹

مردم چه می گویند؟ نتایج نظرسنجی‌های دی ماه ۱۳۹۹

نتایج اجرای ۳۴ نظرسنجی انجام‌شده توسط سایت «مردم و روحانیت» در دی ماه (۱۳۹۹) نشان می‌دهد که نگرانی‌های مردم در عرصه‌ مسائل اقتصادی و معیشتی همچنین ادامه دارد، و البته بحث‌ها در خصوص انتخابات ریاست جمهوری آتی، اختلافات سیاسی و جناحی بین سیاست‌مداران، حضور نظامیان در عرصه‌ سیاسی و حقوق زنان نیز افزایش یافته‌است. در طول دی ماه، سایت مردم و روحانیت حدود ۴۵ هزار رأی از مخاطبان به ثبت رساند و با بکارگیری روشهای علمی‌-آماری، صحت و اعتبار نظرسنجی‌ها تأیید شده‌ است. قابل ذکر است که اکثر این نظرسنجی‌ها به صورت مجازی و با کمک مخاطبان و همکاران ما انجام گرفته‌است.

ادامه

نتایج نظرسنجی «علت پافشاری رئیس‌جمهور بر دقیق و هدفمند بودن لایحه بودجه چیست؟»

نتایج آخرین نظرسنجی سایت «مردم و روحانیت» در مورد لایحه بودجه سال آینده، نشان می‌دهد که ۷۹ درصد جامعه با خواست رهبری و مسئولان برای اصلاح بودجه ۱۴۰۰ موافقند.

ادامه

نتایج نظرسنجی «گمراهی سیاستمداران و اتخاذ سیاست‌های اقتصادی غلط» mardomvarohaniat.com

نتایج نظرسنجی «گمراهی سیاستمداران و اتخاذ سیاست‌های اقتصادی غلط»

چندی پیش رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی در گفت‌وگویی با خبرنگاران، بیان داشت که اتخاذ سیاست‌های اقتصادی غلط از طرف بسیاری از مسئولان، باعث بوجود آمدن فاصله بیشتری بین «فقیر» و «غنی» شده‌است.

ادامه

یافته‌های نظرسنجی «ابراز مخالفت ریاست جمهوری با اولتیماتوم برجامی» mardomvarohaniat.com

یافته‌های نظرسنجی «ابراز مخالفت ریاست جمهوری با اولتیماتوم برجامی»

 اظهارات اخیر روحانی بر علیه شورای نگهبان باعث واکنش بعضی از اعضای شورای نگهبان شده است.

 

 حجت‌الاسلام روحانی در نشست حقوق اساسی و شهروندی با اشاره به نقش شورای نگهبان به تفسیر قانون اساسی گفت: تفسیر شورای نگهبان همیشه یکسان نیست و در هر دوره‌ای به یک گونه تفسیر می‌کنند کمااینکه راجع به اصل ۱۱۳ هم تفسیرات مختلفی در مقاطع مختلف انجام گرفته است.

ادامه

نتایج نظرسنجی «اعتماد جامعه به سیستم انتخاباتی کشور و چالش‌ها برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری» mardomvarohaniat.com

نتایج نظرسنجی «اعتماد جامعه به سیستم انتخاباتی کشور و چالش‌ها برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری»

نظرسنجی در تاریخ ۱ تا ۱۵ دی ۱۳۹۹ انجام گرفت و در آن حدود ۱۹۴۲ نفر شرکت کردند.

این نظرسنجی به منظور درک احساسات و اعتماد جامعه در مورد انتخابات آتی ریاست جمهوری انجام گرفته است.

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ نتایج نظرسنجی‌های آبان ماه ۱۳۹۹

مردم چه می گویند؟ نتایج نظرسنجی‌های آبان ماه ۱۳۹۹

بر اساس نتایج نظرسنجی‌های سایت «مردم و روحانیت» مهمترین موضوعات مورد توجه مردم در ماه آذر (۱۳۹۹) مشکلات اقتصادی و مسئله تحریم بوده است. البته بحث کرونا و مسائل اعتقادی هم در نظرسنجی ها مورد توجه قرار گرفت. این گزارش برگرفته از آمار و داده‌ های نتایج بیش از ۳۶ نظرسنجی است که به صورت مجازی در سایت ما از تاریخ ۳۰ آبان تا ۳۰ آذر سال جاری انجام گرفت.

ادامه

یافته‌های نظرسنجی «راه اعتراض ملت برای ابراز نگرانی خود چیست؟»

 این نظرسنجی  در تاریخ ۵ تا ۲۰ آذر ۱۳۹۹ انجام گرفت و در آن حدود ۳۶۸۵ نفر شرکت کردند. یافته‌های این نگاه به حال و هوای جامعه امروز بر مبنای نمونه آماری بدست آمده‌ دیدگاه مخاطبان سایت «مردم و روحانیت» که اکثرا ساکن ایرانند را بازتاب ‌می‌دهد. همچنین این نظرسنجی در فاصله اطمینان ۹۵ درصد و ضریب خطای ۳.۴ درصد اجرا شد.

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته آخر آبان ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته آخر آبان ماه

نتایج آخرین نظرسنجی‌های سایت «مردم و روحانیت» حاکیست که مهمترین موضوع مورد توجه روحانیون مربوط به سیاست داخلی بویژه عدم توجه نمایندگان مجلس به رفع مشکلات معیشتی مردم بوده است. در این رابطه، اظهار نگرانی‌ برخی از روحانیون در رسانه اجتماعی خود باعث واکنش‌های قابل توجهی از طرف مردم شده است. عده‌ای از روحانیون نیز موضع خود را در مورد رفع فیلترینگ فضای مجازی در رسانه‌های اجتماعی بیان کردند. نتایج نظرسنجی‌های مربوطه از مواردی است که در این گزارش مطرح می شود.

 

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول آبان ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول آبان ماه

بررسی‌های سایت «مردم و روحانیت» در قبال موضع‌گیری روحانیون و به خصوص خطیبان نماز جمعه در مورد مذاکره کردن نشان می دهد که تنها ۴۸ درصد رأی دهندگان موافق سیاست مقاومت در برابر مذاکره هستند.

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اخیر مهر ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اخیر مهر ماه

حدود ۸۶ درصد از مخاطبان با تشویق کشورهای درگیر در منطقه قره‌ باغ به مذاکره، موافق هستند و امتناع از دخالت در امور کشورهای منطقه را استراتژی مناسبی می دانند.

نتایج مقدماتی نظرسنجی‌های سایت «مردم و روحانیت» در طول دو هفته گذشته حاکی از آن است که مهمترین موضوع مورد توجه مردم، مشکلات اقتصادی و معیشتی بوده‌ است. از تاریخ ۱۵ تا ۳۰ مهر ماه سال ۱۳۹۹، بیش از ۱۴ هزار رأی از سوی مردم ثبت شده است. در مجموع، سایت ما حدود ۲۱ نظرسنجی در خصوص سخنان روحانیون انجام داد. شایان ذکراست که تعدادی از این نظرسنجی‌ها هنوز در جریان هستند.

 

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول مهر ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول مهر ماه

۶۱ درصد از شهروندان ایرانی، با اقدامات دولت جمهوری آذربایجان در بازپس‌گیری اراضی قره‌باغ مخالفند

براساس ارزیابی ۱۹ نظرسنجی در سایت «مردم و روحانیت» در دو هفته اول مهر ماه، نتایج مقدماتی حاکی از آن است که مهمترین موضوع مورد توجه روحانیون، درگیری‌‌های اخیر در منطقه مورد مناقشه ناگورنو- قره‌باغ بوده‌. در ضمن، ۷ نظرسنجی در خصوص این درگیری‌ها که مابین ارمنستان و جمهوری آذربایجان انجام گرفته، و برخی از نظرسنجی‌ها هنوز برای شرکت‌کردن شما کاربران محترم، باز هستند. از دیگر موضوعات قابل توجه دو هفته اخیر، شعار روحانیون بر علیه توطئه‌های دشمنان انقلاب ‌اسلامی، مشکلات اقتصادی و مبارزه با فساد سیستماتیک بود.

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته آخر شهریور ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته آخر شهریور ماه

بیشتر روحانیون به جای تمرکز و توجه بر مشکلات مربوط به ویروس کرونا و شرایط بهداشتی کشور به امورسیاسی بین‌الماللی توجه داشته‌اند

 

در طی دو هفته گذشته، سایت «مردم و روحانیت» حدود ۲۰ نظرسنجی در خصوص سخنان چهره‌های مذهبی و سیاسی انجام داد. به این ترتیب، موضوعات مختلف روز کشور و جهان، از طرف هر دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا مطرح شده‌است. نقطه نظرات آنها درباره چالش‌های سیاسی شامل قرارداد صلح بین اسرائیل و کشور‌های عربی و همچنین سخنان دیگری در باره مذاکرات با غربی‌ها نیز شنیده شد. قابل ذکر است که برخی از روحانیون به موضوع «نیاز جامعه مدرن به دین» پرداختند. اظهارات حجت‌الاسلام احمد واعظی در این خصوص توجه بسیاری از مخاطبان سایت و کاربران رسانه‌های اجتماعی را جلب کرد و باعث شد مباحثات بیشتری در فضای مجازی صورت گیرد. از طرف دیگر سخنان رئیس جمهور در مورد پاندمی کرونا، خدمات مسئولان نظام در قبال رفع مشکلات مردم و نفوذ جمهوری اسلامی در جهان همچنین موضوعات حائز اهمیت بودند.

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول شهریور ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول شهریور ماه

هفته امر به معروف و نهی از منکر و هفته دولت، اظهارات جالبی از طرف مسئولان را به همراه داشت. توصیه‌های برخی از روحانیون محترم در مورد وظیفه مردم در مقابل مسئولان ناکارآمد و حتی مطالبه‌گری از مسئولان، موضوع‌های قابل توجهی بودند.

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته پایانی مرداد ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته پایانی مرداد ماه

نتایج نظرسنجی‌های سایت «مردم و روحانیت» در طول دو هفته گذشته حاکی از آن است که مهمترین موضوع مورد توجه روحانیون، مشکلات اقتصادی بوده‌است. هفته گذشته پدیده «گشایش اقتصادی» که تنها با تکیه بر سخاوت مردم انجام پذیراست، توسط برخی از مسئولان و روحانیون بعنوان طرحی برای نجات از سراشیبی رکود اقتصادی، پیشنهاد شده‌بود. مسئله کسری بودجه سال جاری نیز معضلی شده که در حال حاضر بین سه قوای نظام اختلاف به وجود آورده‌است.

ادامه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول مرداد ماه

 حدود ۱۷ هزار نفر در نظرسنجی‌های سایت «مردم و روحانیت» در دو هفته اول مرداد ماه شرکت کردند.

یررسی و ارزیابی نتایج ۲۰ نظرسنجی‌ انجام شده در طی دو هفته گذشته،  نشانگر آن‌است که مخاطبان سایت «مردم و روحانیت» بیشتر به موضوعاتی شامل برگزاری یا عدم برگزاری مراسم فرهنگی و دینی، تورم ارز و نوسانات قیمت‌‌ها در بازار، توطئه‌های دشمن و مقاومت در برابر آنها و نهایتاً، به موضوع شیوع ویروس کرونا، توجه داشته‌اند.

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته پایانی تیر ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته پایانی تیر ماه

ارزیابی‌های سایت «مردم و روحانیت» نشان می‌دهد که بیشترین نظرسنجی‌هایی که در طول دو هفته‌ی گذشته مورد توجه کاربران سایت قرارگرفته‌اند، نطرسنجی‌های مربوط به امور اقتصادی بود که شامل مسائلی چون عدم نظارت مسئولان بر قیمت‌های بازار، اقدامات وزارت امور خارجه درباره دیپلماسی اقتصادی و پدیده حضور «مافیای اقتصادی» پشت پرده است. شایان ذکر است که به گفته‌ی حجت‌الاسلام حسینی‌کیا، عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، این مافیای اقتصادی به‌دنبال فقیر کردن مردم است.

 

ادامه

mardomvarohaniat.com وضعیت روحی روانی مردم نسبت به شرایط اقتصادی کشور

گزارش ویژه | وضعیت روحی روانی مردم نسبت به شرایط اقتصادی کشور

فقط حدود ۲۰ درصد از مخاطبان نظرسنجی‌های سایت مردم و روحانیت از مواضع سیاسی روحانیون در عرصه‌های اقتصادی و معیشتی کشور ناراضی هستند. اما آنها به آینده اقتصاد کشور، آن‌قدرها هم «امیدوار» نیستند.

خروج آمریکا از برجام، تحریم‌های اقتصادی و هم‌چنین عدم طرح دیپلماسی تجارتی، در این سال که «سال جهش تولید» نامیده‌شد، متأسفانه صد راه پیشرفت کشور شده‌است. اما محدودیت‌هایی مثل تعطیلی بازار‌ و ادارات نیز که در پی شیوع ویروس کرونا اتفاق افتاد، در چشم‌انداز آینده اقتصاد کشور، بی‌تأثیر نبوده‌است. نتایج نظرسنجی‌های مربوط به سخنان روحانیون محترم در این هفته نشان می دهد که اکثر مردم نسبت به مواضع اقتصادی آنها رضایت دارند، اما تنها ۱۷ درصد به وضعیت اقتصادی کشور در آینده «امیدوار» هستند. این در حالی است که نمایندگان مجلس یازدهم فشار زیادی برای حل مشکلات اقتصادی کشور را تحمل می کنند.

این هفته سایت مردم و روحانیت ۵ نظرسنجی در خصوص موضوعات اقتصادی، معیشتی مردم و نوسانات قیمت‌ها در بازار انجام داد که تاکنون حدود ۲۳۵۰ نفر در آنها شرکت کرده‌اند.

 

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول تیر ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول تیر ماه

در دو هفته گذشته سایت مردم و روحانیت ۲۱ نظرسنجی انجام داد. بیشتر آنها مربوط به موضوعاتی مانند مبارزه با فسادهای مالی، رانت و اختلاس، مشکلات معیشتی مردم، ناکارآمدی دولت، شرایط رکود اقتصادی کشور و نقش رهبر انقلاب در اقتصاد کشور و نحوه‌ی مدیریت آن بود. در این میان، تعدادی مقاله و یادداشت‌ با موضوع‌های متنوع دیگری نیز در سایت ما منتشر شد. با مشاهده لینک‌های ذیل، می‌توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته پایانی خرداد ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته پایانی خرداد ماه

در دو هفته آخر خرداد ماه، سایت «مردم و روحانیت» نتایج ۲۰ نظرسنجی مربوط به سخنان روحانیون در مورد مهم‌ترین مسائل روز را مرور کرد. بر اساس داده‌های سایت ما، تقریباً ۴۵ درصد نظرسنجی‌ها در طول این مدت مربوط به فسادهای مالی و تخلفات اقتصادی بوده‌اند. شایان ذکر است که تعداد زیادی از مخاطبان ما به موضوعات متفاوت و گوناگون دیگری نیز توجه داشته‌اند. در بین موضوعات برتر دو هفته اخیر، مسئله متوسل شدن بعضی‌ از مسئولان نظام به افراطی‌گری به جای گرایش به آرمان‌های انقلابی، نظارت داشتن بر نهاد روحانیت، مشارکت یا عدم مشارکت مردم در بازار بورس، فعالیت‌های حوزه نسبت به نیازهای جامعه و فاصله گرفتن مسئولان از مردم را می‌توان نام‌برد.

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول خرداد ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول خرداد ماه

در دو هفته گذشته یکی از مهمترین موضوعاتی که مورد بحث قرار گرفته بود، عدم وجود یک سخنگو برای مجلس خبرگان رهبری بود که البته تا به حال این قضیه یکی از استثناهای نظام جمهوری اسلامی بحساب می‌آید. حجت‌الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه، در یک پرسش و پاسخ اینستاگرامی، این موضوع را مطرح کرد و با اشاره به اینکه همه قوه‌ها و نهادها سخنگو دارند جز مجلس خبرگان، گفت: «خوب است مجلس خبرگان سخنگو داشته باشد.» طبق آمار نتایج نظرسنجی مربوطه ۷۴ درصد جامعه با جناب خسروپناه هم عقیده هستند.

 

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته پایانی اردیبهشت ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته پایانی اردیبهشت ماه

در حالی که شیوع ویروس کرونا مانع پیشرفت اقتصادی کشور شده‌است، مسئولان کشور، هفته پیش با اعلام بازگشایی اماکن مذهبی و از سرگیری مراسم عبادی – سیاسی نماز جمعه، مردم را تا حدی خوشحال کردند. البته تا بحال، بازگشایی مساجد فقط در بعضی از شهرستانها و به شکل محدودی اتفاق افتاده‌است.

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول اردیبهشت ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول اردیبهشت ماه

اینچنین به‌نظر می‌رسد که روزهای سخت کرونایی، بالاخره در شرف اتمام است. در دو هفته اخیر، سایت «مردم و روحانیت» ۲۲ نظرسنجی را از ۲۱ شخصیت روحانی در معرض قضاوت شما کاربران محترم قرار داد که شامل این موارد بودند: بازگشایی اماکن مذهبی و مراکز اقتصادی، وجود کرونا به‌عنوان یکی از نشانه‌های ظهور امام زمان، کنترل و مهار ویروس کرونا، استعفای امام جمعه ایرانشهر، قابل اعتماد بودن سازمان‌ها و نهاد‌های وابسته به سازمان ملل متحد و رزمایش طلاب جهادی در برابر شیوع ویروس کرونا.

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته آخر فروردین ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته آخر فروردین ماه

طبق روال همیشگی که سایت مردم و روحانیت از طریق نظرسنجی‌های مبتنی بر سخنان، نوشته‌ها و اظهار عقاید روحانیون، این مواضع را به قضاوت شما کابران محترم سایت میرساند، در دو هفته‌ی پایانی فروردین ماه نیز شاهد مشارکت استوار و مداوم شما عزیزان بودیم. کوشش ما برای بازتاب نظرات کاربران سایت و ایجاد محیطی برای بیان موافقت‌ها و مخالفت‌ها و همچنین پیشنهادات و رهنمودهای شما کماکان پابرجاست. رسالت کار ما که همانا انتقال نبض جامعه به روحانیت است را تا آنجایی که در توان داریم سعی می‌کنیم هر دو هفته یکبار بشکلی جامع و مانع در یک گزارش گردآورده و واسطه‌ی انتقال بازخوردهای شما به روحانیت مردم‌دار باشیم.

 

ادامه

mardomvarohaniat.com مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول فروردین ماه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول فروردین ماه

پس از گذشت دو هفته‌ی اول نخستین ماه سال جاری، شیوع کرونا در اقصی نقاط کشور، امور معیشتی و زندگی روزمره مردم را همچنان مختل کرده است. رئیس جمهور کشورمان با اعلام تمدید تعطیلی خیلی از شرکت‌ها، فروشگاه‌های غیر ضروری و تمام مدارس، آینده کشور را در روند یک اقتصاد رکودی انداخته و بلاتکلیفی مردم بعد از این اپیدمی نیز به یک سری معضلات عدیده تبدیل گشته‌است. در این میان، بواسطه تعطیل شدن نمازهای جمعه، بسیاری از ائمه جمعه به صورت مکتوب و یا ویدیئویی خطبه‌های خود را در رسانه‌های اجتماعی منتشر می کنند. شما می‌توانید گزارش نماز جمعه سایت مردم و روحانیت را در اینجا بخوانید. در ضمن، بسیاری از روحانیون به بصورت تلفنی و یا از طریق سایت‌های شخصی و یا در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی‌ خود، در مورد وضعیت کنونی کشور صحبت می کنند.ادامه

مردم چه می گویند؟ گزارش دو هفته اول اسفند ماه

 در دو هفته گذشته و در حالی که ویروس کرونا در جهان شیوع پیدا کرده، همه‌گیر شدن کرونا داخل کشور نیز باعث ابتلای تعداد زیادی از مسئولان و روحانیون و متأسفانه وفات بعضی از هموطنان عزیزمان شده است. در ضمن نمازهای جمعه پیرو اعلام رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و تصمیم مسئولان استانی برای هفته دوم نیز برگزار نشد.

ادامه