سنجش های آماری هفته

نیمه اول مهر ماه ۱۳۹۷

بر اساس آمارهای نظرسنجی سایت مردم و روحانیت در دو هفته اول مهر ماه, تعداد بازدیدکنندگان وبسایت ۲۵٪ افزایش یافته است. علاوه بر این اماره‌های برگرفته از بانک داده ما نشان می‌دهد که شرکت کنندگان نظرسنجی های مردم و روحانیت در ۶ ماه اخیر به طور مستمر ۱۵٪ رشد پیدا کرده است.

بر اساس داده‌های آماری ما در دو هفته اول ماه مهر مهم ترین موضوعات که روحانیون در مورد آن صحبت می‌کردند شامل مسائل سیاسی و اقتصادی از قبیل FATF, مطالبات کامیونداران و حمله تروریستی در اهواز بود که بحث‌های داغی درباره آن‌ها هنوز در حال حاضر در جریان است. یکی از این مباحث که مهم است اما توجه چندانی به آن نشده سخنان معاون تهذیب حوزه های علمیه حجت الاسلام حمید ملکی در ۲ مهر بود. ایشان پس از سفر ده روزه به کرمانشاه که اوضاع را در آنجا تأسف آور خوانده بود مردم کشور را دعوت به همدردی با زلزله زدگان کرد. در نظرسنجی مربوطه از مجموع ۵۳۸ شرکت کننده ۷۷٪ موافق صحبت‌های جناب ملکی بودند.

موضوع FATF که از قابل توجه ترین مسایل دو هفته اخیر بود, رکورد جدیدی در میزان شرکت کنندگان در نظرسنجی های مربوطه بجا گذاشت به طوری که تعداد کل شرکت کننده ها در ۶ نظرسنجی نزدیک به بیش از ۵۰۰ نفر رسید. برغم عدم اطمینان نسبت به موضوع، تنها ۴۰٪ مردم مخالف این لایحه هستند.

دیگر مسأله ای که در این دو هفته اول ماه مهر توجه مردم را جلب کرده مطالبات کامیون داران بود. این موضوع باعث شده بیش از ۶۰۰ نفر در دو نظرسنجی شرکت کنند. در این مورد کمتر از۲۰٪ مردم احساس کردند که سخنان روحانیون نسبت به مسئله، بعد سیاسی داشته و بیش از ۸۰ درصد مطالبات را اقتصادی و مربوط به گرانی برآورد کرده اند.

اگر هنوز در نظرسنجی های مردم و روحانیت شرکت نکرده اید، پیشنهاد می‌کنیم با دیگر هموطنان همراه شوید و نظرات خود را به اطلاع عموم برسانید. می‌توانید در نظرسنجی های مربوط به سخنان روحانیون شرکت کنید و در همین راستا، مقالات و یادداشت‌های روزانه وبسایت مردم و روحانیت را پیگیری نمایید.

با تشکر

بخش آمار و نظرسنجی های سایت مردم و روحانیت

نیمه دوم شهریور ماه ۱۳۹۷

ماه گذشته سایت مردم و روحانیت شاهد افزایش ۳ درصدی در تعداد آرا و بازدیدکنندگان سایت بود در همین راستا بیانات مهم و تاثیرگذار روحانیون در مورد مسائل سیاسی-اجتماعی-فرهنگی جامعه واکنشهای متفاوتی از را از سوی مردم به همراه داشت. مشکلات اقتصادی،‌ گران فروشی و احتکار،  اتفاقات رخ داده در مشهد توسط زائران عراقی، رابطه سپاه با مراجع، مر به معروف و نهی از منکر  از مباحص اصلی دو هفته پایانی شهریور ماه بحساب میآیند.

بازدیدکنندگان سایت مردم و روحانیت در مورد بیانات مرتبط با مشکلات اقتصادی بیشترین واکنش را داشته و در ۳۶ درصد موارد با راهکارهای روحانیون برای بهبود بخشیدن به اقتصاد کشور موافق بودند. در ارتباط با سخنان مربوط به رابطه سپاه با مراجع نیز اکثریت بازدیدکنندگان سایت با بیش از ۳۱ درصد موافق وجود چنین ارتباطی بودند. ناگفته نماند که در مجموع در دو هفته پایانی شهریور بیانات ۱۴ روحانی متفاوت در وبسایت و شبکه های اجتماعی مردم و روحانیت منتشر  شد که میتوان محبوب ترین آنها را به سخنان آیت الله  کاظم صدیقی مربوط دانست که در خطبه های نماز جمعه تهران در روز ۲۳ شهریور گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید سراغ گردن‌کلفت‌های سیاسی و اقتصادی رفت. این سخنان با واکنش مثبت مخاطبین ما روبرو شد و با نزدیک به ۸۰ درصد رای مثبت از محبوبترین بیانات منتشر شده در دو هفته پایانی شهریور ماه بحساب می آید.

اگر هنوز در نظرسنجی های ما شرکت نکرده اید شما نیز میتوانید صدای خود را از طریق شرکت در نظر سنجی های سایت ما به گوش دیگر مخاطبین ما منجمله جامعه روحانیون برسانید و با مراجعه به سایت مردم و روحانیت و دنبال کردن ما در شبکه های اجتماعی و در میان گذاشتن نظرات خود با ما در مسیر برقراری ارتباط بهتر و سالمتر میان مردم و روحانیت به ما کمک کنید..

 

نیمه اول شهریور ماه ۱۳۹۷

تعداد بازدیدکنندگان سایت مردم و روحانیت در دو هفته اول شهریور ماه نسبت به نیمه دوم ماه گذشته تغییر خاصی
 
نداشت. در این میان مانند چند ماه گذشته بیانات روحانیون در ارتباط با مسائل و مشکلات اقتصادی مردم بیشترین بحث
 
مطرح شده بود و در کنار مشکلات اقتصادی و معشیتی مباحثی مانند موضوع رسیدگی به درخواست ها و مشکلات مردم،
 
استفاده ابزاری از روحانیون،‌ کنترل قیمتها، اتفاقات مربوط به گردهمائی طلاب در فیضیه قم در اعتراض به دولت، مدیریت
 
اجرایی دینی،‌ مشکل ازر و قیمت دلار، عدم سوء استفاده از لباس روحانیت، فساد غیر واضح و غیر قابل تفسیر،‌ و دستگیری
 
مفسدین افتصادی از مواردی بودند که روحانیون بیشترین اشاره را به آنها داشتند. در نیمه اول شهریور سایت مردم و
 
روحانیت حدود ۳۰ نقل قول از ۱۸ روحانی که در مورد مسائل سیاسی، اجتماعی ، و مذهبی کشور بیانات و اظهارنظرانی
 
داده بودند منتشر کرد. در این بازه زمانی اگر بخواهیم در میان تمام نقل قول ها به محبوبترین آن اشاره کنیم باید به نقل
 
قول آیت الله محسن غرویان اشاره کنیم که گفتند: روحانیت نباید اجازه دهد از آنها استفاده ابزاری شود و اگر روحانیون ابزار
 
دست گروه‌های سیاسی شوند شأن آنها پایین می‌آید.”این اضهارنظر ایشان با دریافت ۲۸۰ رای که ۷۹ درصد آنها آرای
 
مثبت بودند محبوبترین گفته دو هفته گذشته لقب گرفت. مانند چند ماه گذشته روندی که مشاهده میشود حاکی از نارضایتی
 
اقتصادی و مشکلات معشیتی مردم دارد و باز هم مشخص است که در این میان نقش جامعه روحانیت بسیار حائز اهمیت
 
است. شما میتوانید با بازدید از سایت ما بطور روزانه در نظرسنجی های منتشر شده در سایت مردم و روحانیت شرکت
 
کنید تا در راستای کم کردن فاصله میان مردم و جامعه روحانیت ما را یاری داده و سنجشی از این رابطه حیاطی و حساس
 
ارائه دهیم.
 
 
با تشکر

گزارش ماهیانه مرداد ماه ۱۳۹۷

تعداد بازدیدکنندگان سایت مردم و روحانیت در دو هفته اخیر حدود ۱۲ درصد نسبت به نیمه دوم تیر ماه کاهش داشت و حدود ۴۲۵۰ رای در مورد بیانات روحانیون در سایت در این بازه زمانی ثبت شد. در این میان مانند چند ماه گذشته بیانات روحانیون در ارتباط با مسائل و مشکلات اقتصادی مردم بیشترین بحث مطرح شده بود و در کنار مشکلات اقتصادی مباحثی مانند موضوع جایگزینی رئیس بانک مرکزی، بحران بازار سکه و طلا، مسئله اعتماد مردم به نظام و اعتماد به مجلس خبرگان، اعتراضات مردمی و نیاز به توجه به مطالبات اقتصادی و اجتماعی مردم، احتمال مذاکره با آمریکا، جنگ یمن و حمایت از حوثی ها در مقابل وهابی ها، ارتباط میان مردم و روحانیت از طریق نماز جماعت و استفاده صحیح از این تریبون، و بلاخره موضوع احتمال بستن تنگه هرمز از مواردی بودند که روحانیون بیشترین اشاره را به آنها داشتند. در نیمه اول مرداد ماه سایت مردم و روحانیت حدود ۴۰ نقل قول از ۲۸ تن از روحانیون پرنفوذ در عرصه های سیاسی، اجتماعی ، و مذهبی کشور منتشر کرد که همانطور که در بالا گفته شد در سخنان خود به موضوعات اشاره شده پرداختند.
در این بازه زمانی اگر بخواهیم در میان تمام نقل قول ها به محبوبترین آن اشاره کنیم باید بدون شک به نقل قول آیت الله عبدالله جوادی آملی اشاره کنیم که فرمودند: “اولین وظیفه نیروی انتظامی این است که کشور را امن کند، نه امنیتی! عنایت ما باید به امن کردن کشور باشد؛ کشوری امن است که اکثریت قاطع مردم آن نه بیراهه بروند و نه راه کسی را ببندند.”این گفته آیت الله جوادی آملی با دریافت ۹۴ درصد رای مثبت از مردم محبوبترین نقل قول دوهفته اخیر لقب گرفت. در آن طرف قضیه نیز سخنان آیت الله سید یوسف صباطبائی نژاد میان رای دهندگان سایت بازتاب مطلوبی نداشت و با دریافت فقط ۱۴ درصد رای مثبت بیشترین واکنش منفی بازدیدکنندگان سایت را در نیمه اول مرداد بهمراه داشت. ایشان در سخنان خود مربوط به حق اعتراض مردم گفتند: “به نظر من هیچ‌کس حق شرکت در این اجتماعات اعتراضی را ندارد چون‌ که با این تجمعات مشکلی رفع نمی‌شود، همه به این گرانی‌ها آگاه هستند، ما منکر وجود اشتباهات از سوی دولت در عرصه اقتصادی نیستیم ولی نباید کارگر دشمن در داخل شویم”. روندی که مشاهده میشود مخصوصا در چند هفته گذشته این است که نارضایتی اقتصادی و مشکلات معشیتی مردم باعث شده است تا این نارضایتی ها به دیگر زمینه ها اجتماعی و سیاسی نیز سرایت کرده و در این میان نقش جامعه روحانیت بسیار حایز اهمیت بنظر میرسد و میتوان نتیجه گیری کرد که در این مقطع حساس نقش روحانیون در میان مردم باید پررنگ تر از همیشه بوده تا مردم روحانیون را در کنار خود احساس کنند.
 
با تشکر
مدیریت سایت مردم و روحانیت

نیمه دوم تیر ماه ۱۳۹۷

سایت مردم و روحانیت در نیمه دوم تیر ماه بدون تغییر خاصی از لحاظ تعداد آرا نسبت به دو هفته آغازین تیر ماه حدود
  ۵۲۰۰رای ثبت شده داشت. در این بازه زمانی ۳۳ نقل قول از ۱۸ تن از روحانیون که در مورد مسائل مهم اجتماعی
 
سیاسیفرهنگی نظر داده بودند منتشر شد که میتوان از مهمترین آنها به مباحث زیر اشاره کرد: مسئولیت پذیری وزرای
 
اقتصادی، مسئله حجاب، بی آبی و بی برقی، لزوم اتحاد سیاسی میان مردم،‌استقلال و مدیریت روحانیون در جامعه و کنوانسیون [FATF].
 
بازدید کنندگان سایت مردم و روحانیت در ارتباط با موضوع حجاب واکنش چندان مثبتی به صحبت های روحانیون نشان
 
ندادند اما درباره مباحثی مانند رسیدگی به امور مربوط به خشکسالی و بی برقی و همچنین لزوم اتحاد سیاسی نگاه بسیار
 
مثبتی داشتند و اکثریت آرا در این زمینه مثبت بودند. در مجموع در مقایسه با دو هفته اول تیرماه مردم واکنش مثبت تری
 
به صحبت های روحانیون داشتند. لازم بذکر است که نقل قول منتشر شده از حجت الاسلام محمود علوی در مورد
 
مشکلات موجود در کشود که گفت: «اگر علت بسیاری از مسائلی که با آن مواجه می‌شویم را جستجو کنیم؛ خواهیم دید که
۶۰تا ۸۰ درصد، خودمان عامل آن هستیم و در واقع دشمن به مشکلات کشور نمک و فلفل اضافه می‌کند«، بیشترین آرای
 
مثبت را به خود اختصاص داد و صحبتهای حجت الاسلام یوسف طباطبائی نژاد که فرمودند « امروز در کشور ما آزادی و
 
استقلال همه جانبه وجود دارد، در صورتی که در کشور های همسایه حتی یک گلوله را بدون اجازه غرب نمی توانند شلیک
کنند«، کمترین رای مثبت را داشت.
 
لازم به ذکر است که گزارشات آرای ثبت شده نظرسنجی های سایت مردم و روحانیت هر دو هفته یکبار منتشر میشود و
 
سعی بر این است تا واکنش مردم به سخنان روحانیون در مورد موضوعات مختلف اجتماعیسیاسیفرهنگی روز ثبت
 
شده و سنجشی از ارتباط میان مردم و روحانیت انجام گرفته تا شاید بتوانیم فاصله بوجود آمده میان مردم و جامعه روحانیت
 
را به حول قوه الهی کمتر کنیم.

نیمه اول تیر ماه ۱‍۳۹۷

سایت مردم و روحانیت در نیمه اول تیر ماه با ۵۲۰۰ شرکت کننده در نظرسنجی های مربوط به بیانات روحانیون با میانگین ۷۱ درصد رای منفی در مقایسه با ۲۹ درصد رای مثبت به نظرات روحانیون بیشترین آرای منفی ثبت شده در این بازه زمانی را در ۴ ماه گذشته به خود اختصاص داد
با توجه به افزایش نگرانی های مردم در مورد مسائل معشیتی و وضعیت نچندان مناسب اقتصادی کشور آرای منفی بیشتری نسبت به چند ماه گذشته ثبت شد که میتواند نشانگر واکنش منفی مردم به عملکرد مسئولین و مخصوصا به جامعه روحانیت باشد. بازدیدکنندگان سایت با ثبت بیشترین رای منفی به صحبتهای آیت الله سید احمد علم الهدی که گفتند مشکلات داریم اما بحران اقتصادی نداریم، اعتراض خود را نسبت به بی تفاوتی بعضی روحانیون به مشکلات مردم نشان دادند. موضوعاتی مانند برجام و کنوانسیونFATF نیز از موضوعات داغ دو هفته آغازین تیر ماه بودند که نظر و توجه بسیاری از روحانیون را به خود جلب کرده بودند. تنی چند از روحانیون در مورد قضیه حجاب اظهارنظر کرده بودند که آن نیز خیلی مورد استقبال بازدید کنندگان سایت قرار نگرفت و تعداد آرای منفی به این اظهارنظرها بیشتر از آرای مثبت آن بود. در مورد حضور زنان در استادیوم های ورزشی نیز که در طول برگزاری مسابقات جام جهانی از صحبتهای داغ جامعه بحساب می آمد نظرات مخالف چند روحانی که بیانات آنها در سایت ما منتشر شد با آرای منفی مردم روبرو شد و نشانگر حمایت اکثریت بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان در نظرسنجی ها از حضور زنان در استادیوم های ورزشی بود. محبوبترین سخن دو هفته گذشته نیز مربوط به سخنان حجت الاسلام ولمسلمین حسن خمینی میشد که گفتند روحانیت ما بیش از آنکه به احکام و مسائل علمی دین محتاج باشد به روش مواجهه با مردم نیاز دارد؛ آنچه که از آن به «مردمداری» تعبیر می شود. مردمداری به این نیست که تابع مردم شویم؛ بلکه به این است که درک صحیحی از فضای مردم پیدا کنیم.
شما نیز میتوانید با شرکت خود در نظرسنجی های ما در مورد بیانات روحانیون صدای خود را به جامعه روحانیت و سیاستمداران برسانید. شما میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر، فیسبوک، و اینستاگرام دنبال کنید.
با تشکر از شما
 
مدیریت سایت مردم و روحانیت
بخش آمار و نظرسنجی ها

گزارش ماهیانه خرداد ماه ۱۳۹۷

در نیمه دوم خرداد ماه تعداد بازدیدکنندگان سایت مردم و روحانیت ۵ درصد افزایش داشت و حدود ۲۴۰۰ نفر از هموطنان و مردم عزیزمان در نظرسنجی های سایت مردم و روحانیت شرکت کردند. از میان موضوعات داغ این دو هفته می توان به ثروت اندوزی مسئولین، ورود نهادهای نظامی به سیاست، گروه ویژه اقدام مالی، برجام، و بلاخره حضور ایران در سوریه و یمن و لبنان اشاره کرد. موضوع حضور ایران در سوریه و یمن بحث برانگیز ترین موضوع بود که در نظرسنجی های انجام شده نظرات مردم تقریبا بطور مساوی بین حضور ایران در سوریه و یمن (۴۲٪) و عدم حضور ایران (۵۸٪) تقسیم شد.
یکطرفه ترین گفته دو هفته پایانی خرداد مربوط به حجت الاسلام ناصر رفیعی بود که گفتند: “اگر در جامعه با افراد بی‌حجاب مواجه شدیم حق ایجاد مزاحمت برای آنان را نداریم”. این گفته ایشان با حدود ۸۵ درصد رای مثبت بیشترین رای مثبت را در این دوره زمانی کسب کرد. همچنین موضوع داغ دیگر این دو هفته مربوط به میشد که گروه ویژه اقدام مالی میشد که با ۶۵ درصد رای مخالف روبرو شد. گفته منتخب ۱۵ روز آخر ماه نیز سخنان آیت الله حسین نوری همدانی در ارتباط با فعالیت اقتصادی زن و مرد از نگاه اسلام بود که طبق گقته ایشان: “در اسلام هیچ تفاوتی میان زنان و مردان در فعالیت های اقتصادی وجود ندارد و زنان نیز همچون مردان حق فعالیت اقتصادی و مالکیت دسترنج خویش را دارند و همسران آنها بدون اجازه شان حق دخالت در اموالشان را ندارند”. این صحبت ایشان در میان بازدیدکنندگان سایت بازتاب .مثبتی داشت و بیشتر از ۸۵ درصد رای مثبت بدست آورد
شما علاقه مندان به مسائل روز و امور سیاسی-اجتماعی و بیانات روحانیون میتوانید با بازدید از سایت مردم و روحانیت در نظرسنجی های مربوط به سخنان این عزیزان شرکت کرده و به این ترتیب صدای خود را به مسئولین محترم و مخصوصا روحانیون رسانده و در ایجاد یک پل ارتباطی مستحکم میان مردم و روحانیت به ما کمک کنید.
با تشکر از همراهی شما عزیزان
مدیریت سایت مردم و روحانیت

نیمه دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷

در ماهی که گذشت سایت مردم و روحانیت با افزایش چشمگیری در تعداد بازدیدکنندگان و رای دهندگان روبرو بود تا جایی که نسبت به فروردین ماه آمار مربوط به شرکت در نظرسنجیها بیش از دو برابر افزایش داشت. در اردیبهشت ماه بیش از ۸۰۰۰ نفر از بازدیدکنندگان در نظرسنجی های سابت شرکت داشتند و نظرات حدود ۶۵ تن از روحانیون محترم را خوانده و در نظر سنجیهای مربوط شرکت کردند. در میان رایج ترین مباحث ماه بیانات روحانیون در مورد مسئله برجام از تمام موضوعات دیگر بیشتر توجه مردم را به خود جلب کرد. به طور میانگین بیش از ۷۱ درصد مردم از اظهارنظرات روحانیون در ارتباط با برجام حمایت کردند. همچنین مبحث فیلتر شدن تلگرام، مسئولیت پذیری دولتمردان، و اهمیت و جایگاه درست روحانیون در جامعه از دیگر مباحث داغ ماه بودند که توجه زیادی را به خود جلب کردند

یکطرفه ترین نظرسنجی ماه اما در مورد هیچ یک از مطالب ذکر شده نبود و اظهارنظر حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم، امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، در مورد اهمیت توجه مسئولین به مردم و اینکه باید جزئی از رساله مدیران و مسئولان دستگاهای اجرایی باشد با ۸۳ درصد رای بیشترین رای مثبت را به خود اختصاص داد.

درآن طرف قضیه نیز اظهارنظر حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضائیه، در مورد موضوع حساس و همچنان داغ فیلتر تلگرام با ۷۷ درصد رای منفی بیشترین رای منفی را در ماه گذشته به خود اختصاص داد که به نوبه خود جالب بود.

شما میتوانید با بازدید از سایت مردم و روحانیت که به لطف شما عزیزان و علاقمندان به امور سیاسیمذهبیاجتماعی روز ماه به ماه محبوبیتی بیشتری پیدا میکند اظهارنظرات روحانیون عزیز را دنبال کرده و با شرکت در نظرسنجی های مربوط به آن نظرات به ما کمک کنید تا سنجشی از گفتگو میان مردم و روحانیت ارائه دهیم. شما همچنین میتوانید ما را در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توئیتر و اینستاگرام دنبال کنید و از طریق ایمیل

.با ما ارتباط برقرار کنید modiriat@mardomvarohaniat.com

نیمه اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۷

در نیمه اول اردیبهشت ماه سایت مردم و روحانیت بیانات ۲۳ روحانی را منتشر کرد و در میان این بیانات و ازجمله موضوعات پر اهمیت میتوان به موضوع کارگران، بازی های سیاسی و اختلافات جناحی، لزوم افزایش کیفیت کالاهای ایرانی، وضعیت بانک ها، برجام، حکومت مهدوی و مسجد و روحانیت اشاره کنیم. در نیمه اول اردیبهشت ماه  حدود۴۰۰۰  نفر در نظرسنجی های سایت مردم و روحانیت شرکت کردند که این رقم نسب به همین دوره در ماه گذشته افزایش ۱۵ درصدی داشت. با توجه مشکلات اخیر کارگران کشور بیانات مربوط به حمایت از کارگران با بیشتر از۹۰ درصد نظر مثبت مردم روبرو شد

از محبوب ترین شخصیت هایی که بیاناتشان در نیمه اول اردیبهشت ماه در سایت منتشر شد میتوان به حجت الاسلام سید حسن خمینی و آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی اشاره کرد که بیانات آنها بیشترین نظرات مثبت را به خود جلب کرد در آن طرف قضیه نیز آیت الله صادق لاریجانی طبق نظرسنجی ها کمترین مقدار محبوبیت را به خود اختصاص داد. ایشان درنظرسنجی انجام شده در مورد نظراتشان فقط ۴۰ درصد رای مثبت دریافت کردند. لازم به ذکر است که از میان ۲۳ روحانی فقط بیانات ۳ تن از روحانیون عزیز با رای منفی بازدید کنندگان سایت روبرو شد

گزارش ماهیانه فروردین ماه ۱۳۹۷

در ماهی که گذشت بیش از ۳۵۰۰ نفر در نظرسنجی های سایت مردم و روحانیت شرکت کردند. استقبال از این نظرسنجی ها به خصوص در هفته پایانی فروردین ماه افزایش چشمگیری داشت. در میان موضوعات داغ در ماه گذشته میتوان به حمایت از کالای ایرانی و شعار سال ۹۷، موضوع فساد و قوه قضائیه، فضای مجازی، شیعه انگلیسی، امر به معروف و نهی از منکر، عید نوروز و سنتهای ایرانی، امور مربوط به طلاب و حو.زه علمیه، و بلاخره فیلترینگ و ایجاد رسانه داخلی اشاره کرد. رای دهندگان سایت مردم و روحانیت در ارتباط با موضوع حمایت از کالای ایرانی که بدون شک داغ ترین موضوع ماه گذشته بخصوص در روزهای آغازین سال بود در مجموع و بطور میانگین با بیشتر از ۷۳ درصد رای مثبت حمایت خود را از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و نشان دادند اما در عین حال نیز موافقت اکثریت مردم با بیانات مربوط به عدم کیفیت کالای ایرانی بود نشان دهنده عدم اطمینان رای دهندگان به کیفیت کالاهای ایرانیست. در این میان همچنین موضوعات اقتصادی و قیمت ارز نیز از دیگر مباحثی بود که روحانیون توجه خاصی به آن نشان داده و بازدیدکنندگان سایت مردم و روحانیت در طول ماه با اختصاص دادن بیش از ۷۸ درصد رای مثبت به بیاناتی که روحانیون در آنها نسبت به وضعیت اقتصادی و معشیتی کشور و قیمت بالای ارز ابراز نگرانی کردند مردم نیز به این وسیله نگرانی خود را نسبت به وضعیت اقتصادی کنونی ابراز داشتند. از نکات قابل توجه دیگر این بود که در ارتباط با فیلترینگ و ایجاد رسانه های داخلی برای جایگزین کردن اپلیکیشن تلگرام رای های مثبت و منفی بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان نظرسنجی های مربوط در مجموع بسیار نزدیک و متعادل بود

در میان روحانیونی که بیانات آنها در فروردین ماه در سایت منتشر شد باید به حجت الاسلام علیرضا اعرافی با میانگین ۶۸ درصد رای مثبت به نظراتش به عنوان محبوبترین و آیت الله محمد تقی مصباح یزدی با فقط ۳۴ درصد رای مثبت به عنوان روحانی که بیاناتش از کمترین حد محبوبیت برخوردار بود، اشاره کرد. نظرسنجی های سایت مردم و روحانیت سی روز بعد از انتشار .بسته میشود. شما میتوانید با دیدار از وبسایت ما در نظرسنجی ها شرکت کنید و همچنین مردم و روحانیت را در شبکه هایاجتماعی دنبال کنید.

ا *معیار اندازه گیری محبوبیت: تعداد کل رای های مثبت بازدیدکنندگان سایت به کل بیانات منتشر شده از روحانی مورد در بازه زمانی مورد نظر