حوادث اخیر فقط بنزینی نبود

کسانی که فکر می کنند حوادث اخیر یک ماجرای بنزینی بوده و تمام شده همان قدر اشتباه می کنند که در شناخت ماهیت ماجرا اشتباه کرده اند. آنها می خواهند با چهارتا فحش اغتشاشگر و آشوبگر سر و ته کل ماجرا را جمع کنند!

%۷۹

%۲۱

کل آرا
۱,۱۹۹
با برچسب , , , , , .

متن منبع

حجت‌ الاسلام محمدرضا زائری در اکانت توئیترش به صحبت‌های یکی از کارشناسان تلویزیون در تفسیر آیاتی از قرآن واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در روزهای گذشته انتشار بخشی از یک برنامه تلویزیونی که در آن کارشناس قرآنی با تفسیر آیاتی از قرآن از مجازات شدید برای اغتشاشگران می‌گوید، واکنش‌های منفی بسیاری را در پی داشته است. محمدرضا زائری در اکانت توئیترش با یادی از کارشناسان مذهبی که حضورشان در برنامه‌های تلویزیونی مدتی است ممنوع شده است نوشت: «آقای بهرام‌پور کارشناس محبوب قرآنی سیماست ولی امثال حجت‌الاسلام نقویان و حجت‌الاسلام سیدحمید حسینی ممنوع‌التصویرند! جالب نیست؟»

در همین رابطه جناب زائری در کانال تلگرام خود نوشت: «کسانی که فکر می کنند حوادث اخیر یک ماجرای بنزینی بوده و تمام شده همان قدر اشتباه می کنند که در شناخت ماهیت ماجرا اشتباه کرده‌اند، آنها می خواهند با چهارتا فحش اغتشاشگر و آشوبگر سر و ته کلّ ماجرا را جمع کنند! ‏از سال ها پیش برخی گفتند و نوشتند که این بار دیگر نه مانند سال ٧٨ سیاسی است ‏و نه مانند ٨٨ امنیتی! امسال قضیه اجتماعی است و حالا حالاها ادامه دارد … دقیقاً به خاطر نوع برخورد غلط مسؤولان کشور با موضوع، وقتی با مسأله اجتماعی برخورد امنیتی و نظامی بکنی معلوم است که بدتر می شود، مثل این که برای خاموش کردن آتش ناشی از اتصال سیم برق بخواهی آب بریزی! اتفاقاً برای همین است که مهمترین کار آتش نشان ها نه عجله و شتابزدگی بی قاعده برای آب پاشیدن که فهمیدن علت حادثه و ریشه مشکل است! ‏آنها که سال‌ها به زندگی پشت درهای بسته عادت کرده‌اند هنوز حاضر نیستند پنجره‌ها را بگشایند و قدری از واقعیت را ببینند و جدی بودن مسأله را باور کنند!».

حجت‌‌ الاسلام محمدرضا زائری هم یکی دیگر از کارشناسان مذهبی‌ای است که مدت‌ها است حضورش در برنامه‌های تلویزیونی مختلف ممنوع شده است.

یک نظر

 1. دلیل این که مردم تو نظر سنجی ها کم شرکت می کنند این هست که شما هم ایمیل می خواهین هم نام و …
  می ترسن از این که نظر بدن یا حرف بزنن
  دید مردم به روحانیت امنیتی شده
  حتی من که الان این متن رو می نویسم می ترسم از این که فردای آینده بیان و من رو بازداشت کنند
  اگر قرار به امنیتی بودن و این ها نیست چرا ایمیل اجباری هست؟ پس حتما آی پی ها رو چک می کنید و مردم رو ردیابی می کنین

 2. با سلام
  به نظر من حوادث اخیر فقط بنزینی نبود و تمام عقده های سرکوب شده ی مردمی بود که شریف ترینن.
  به نظر من این حکومت با تمام وجود برای بقای خود حاضر است تمام آرمان های خود و هر جامعه ی بشری را زیر پا بگذارد.
  من به چند نکته اشاره میکنم. قضاوت با خود شما.
  ۱ اعدام های خیابانی و بیابانی اوایل انقلاب که با مخالفت هیچ کس انجام نشد.(که البته تقریبا در تمام انقلابهای دنیا مشابه هست. پس ادعای خاص بودن آن یک فرافکنی می باشد.)
  ۲ – تجلیل از تروریستهای تندرویی که به اسم اسلام دست به قتل سیاست مداران میزدند ولو خائنین – فداییان اسلام و … – کلا نفس ترور به هر عنوان منفور می باشد. جا داره یاد آور بشم که کدام یک از ائمه و حتی پیغمبر دست به چنین کاری زدند.اگر این نوع مبارزه مورد تایید بود در زمان ائمه و پیامبر انجام میشد.جا داره یادی بکنم از داستان حضور مسلم در خانه ی هانی در کوفه که قرار بود ابن زیاد را ترور کنند. ولی مسلم با توجه به سیره ی پیامبر و عمو ی خود علی این کار را منفور دانست و انجام نداد.منفور تر از ابن زیاد در تاریخ هست؟و یا مظلوم تر از حسین چطور ؟ ترور توجیه ندارد و حمایت از آن هم همینطور .به هر عنوان که باشد.
  ۳-حذف دگر اندیشان حتی وطن دوسان، حذف حزب جبه ملی که از احزاب خدمت گذار این مملکت بود بخاطر دگر اندیشی و انتقاد تا زندانیان سیاسی و روزنامه نگاران.که جرمشان انتقاد بود.
  و…
  به نظر من این حکومت دیکتاتورتر از حکومت قبلی هست . و برای این حرفم به چند مورد تاریخی اشاره میکنم و قضاوت با خود شما.
  ۱- نمایندگی مصدق بعد از رضا شاه با اینکه ۶ ماه زندانی بودند .
  ۲- ترور نافرجام فاطمی بدست محمدمهدی عبدخدایی
  ۳- نخست وزیری شاپور بختیار
  و…
  اینها فقط چند نمونه از موارد جالب حکومت گذشته بوده که توضیح خواهم داد:
  ۱- کدام نماینده در مجلس سراغ دارید که منخالف و یا منتقد حکومت باشد. ولی دکتر مصدق و یارانش فقط در ظاهر مخالف حکومت نبودند.(اشاره میکنم به ارائه ی طرح جمهوریت توسط این حزب در بحبحه ی کودتا ۲۸ مرداد.)
  ۲- عدم اعدام عبدخدایی توسط دولت مصدق . که اگر ااین حکومت با این دیدگاه در آن زمان وجود داشت مطمئنان نسل و نیای عبد خدایی از روی زمین محو میشد.
  ۳- شاپور بختیار از مبارزین و مخالفین شاه و معاون دولت مصدق و از بنیانگذاران جبه ی ملی دوم به همراه بازرگان و طالقانی بود .ولی شاه تصمیم گرفت از مخالفین خودش رو به مقام نخست وزیری بگذاره. باز جا داره اشاره کدنم کدام مخالف و منتقد این حکومت بر مقامی از این حکومت جای داره-آیا اصلا مخافی یا منتقدی هست که بتونه آزادانه حرف بزنه و اندیشه هاش رو بگه و مشکلی براش پیش نیاد؟
  حال جا داره اشاره بکنم به داستان حضرت علی هنگامی که شنید سپاهیانش خلخال از پای دختر یهودی در آوردن . خودتون بهتر از من میدونید.
  یا باز هم اشاره کنم به انتقاد از حضرت در مسجد کوفه که هیچ تعرضی به اشخاص معترض نمیشد.
  آیا پاک تر از حکومت علی بود؟
  آیا زمام دار این حکومت خبر ندارد که چه بر سر منتقد می آورند؟آیا خبر ندارد که اجازه ی هیچگونه صحبتی به منتقد نمیشود؟آیا تا الان کسی بوده که جرات کند جلوی ایشان آزاده از خود ایشان انتقاد کند؟
  تا زمانی که چنین باشیم.۱۷۸ امین کشور هستیم که در آن سهولت کسب و کار وجود دارد.عصبانی ترین مردم جهان هستیم.
  و….

 3. مردم به عملکرد نظام معترضند
  اگر نام اسلام روی نظام است پس مسئولانش باید مثل پایین ترین اقشار حقوق بگیرند و زندگی کنند
  مردم به این همه تبعیض و بی عدالتی معترضند
  رحمت خدا بر امثال زائری های بیدار گر
  زبانشان همیشه به گفتن حقایق باز ان شاءالله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *