مسئولین نباید کارهایی کنند که صدای مردم بلند شود

مسئولین نباید کارهایی کنند که صدای مردم بلند شود و دیوار اعتماد مردم شکاف بردارد. به زور متوسل شدن هنر نیست و هیچکس حرف زور را نمی پذیرد.

%۸۰

%۲۰

کل آرا
۶۹۰
با برچسب , , .

متن منبع

پایگاه خبری جماران، سعید گیتی آرا: جماران در راستای ایجاد فضای بحث و گفت و گوی بین نخبگانی در خصوص تصمیم اخیر سران سه قوه در مورد قیمت بنزین و نیز حوادث پس از آن، به سراغ گفت و گو با کارشناسان و صاحبنظران رفته است تا در فضایی آرام به نقد یا دفاع از این تصمیم مهم و رخدادهای اجتماعی مهم پس از آن بنشینند. بدیهی است که جماران از تداوم این بحث ها و پاسخ های احتمالی دیگر شخصیت ها استقبال می کند.

در همین رابطه، یک عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مسئولین نباید کارهایی کنند که صدای مردم بلند شود و دیوار اعتماد آنان شکاف بردارد. به زور متوسل شدن هنر نیست و هیچکس حرف زور را نمی پذیرد. باید دست نوازش بر سر مردم معترض کشید و آنها را قانع کرد. مسلما افراد با بگیر و ببند قانع نمی‌شوند.

آیت‌الله هاشم هاشم زاده هریسی در گفت و گو با خبرنگار جماران ،درباره وقایع اخیر کشور گفت: متاسفانه توجه ما به اتفاقاتی که در جامعه می‌افتد کم است و عادت کرده‌ایم که کمتر بشنویم و معمولا مسائلی در این اتفاقات پیش می‌آید که ما را از حقیقت ماجرا غافل می‌کند. یعنی حواشی‌ای که بر این اتفاقات عارض می‌شود ما را از پی بردن به متن خطر بازمی‌دارد.

وی افزود: مسلّم است که دشمنان حرف خود را زده و تحریکات لازم را انجام می‌دهند و بعضی وقت‌ها نیز افرادی وارد ماجرا می‌شوند و کارهایی انجام می دهند که همه توجه‌ها را معطوف دشمن و عوامل دشمن می‌کنند. من نمی‌خواهم بگویم دشمنی در این اتفاقات نیست؛ بر عکس دشمن وجود دارد اما نه آنقدر که تمام توجه‌ها را به سمت خود جلب کند و مانع پی بردن ما به حقیقت شود.

این عضو مجلس خبرگان ادامه داد: زمانی ضربه دشمن به ما می‌خورد که کل توجه‌مان در اعتراضات معطوف به دشمن شده و تمام اتفاقات را به دشمن و عواملش مربوط بدانیم. آن زمان است که غافلگیر می‌شویم. در حالی که نباید نقش دشمن را در اعتراضات مردم خیلی بزرگ کنیم. اگر طوری وانمود کنیم و بگوییم که هر اعتراضی رخ می‌دهد کار دشمن است، توهین به خود، مردم و  نظام کرده‌ایم. زیرا در واقع پذیرفته‌ایم که دشمن آنقدر بزرگ و قوی است که وارد خانه ما می‌شود و همه جا را به آتش می‌کشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *