مردم در مقام گرفتن حق خودشان به خیابان آمدند

مردم از لحاظ معیشت دچار سختی هستند. بی‌کاری، نوسان ارز، سقوط پول ملی، بالا رفتن اعتبار دشمن همه فشارهایی است که کمر مردم را خم می کند و مردم در مقام گرفتن حق خودشان به خیابان آمدند.

%۶۶

%۳۴

کل آرا
۱,۳۴۹
با برچسب , , , , , , , , , , .

متن منبع

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران ظهر امروز(۶ دی) در خطبه‌های نمازجمعه با بیان اینکه انسان در زندگی با خطراتی مواجه می‌شود که پیش‌بینی نمی‌شود، گفت: خطرات زندگی، خطرات سیاسی، بیماری‌ها و بلاها انسان را تهدید می‌کند.

وی افزود: انسان قبل از وقوع حادثه به یک پناهگاه نیاز دارد. دریای زندگی پر از امواج بلا است و بلاهایی هست که ما فکرش را نمی‌کنیم. شخصی تا دیروز قائم مقام، وزیر یا مدیرکل بوده اما امروز در زندان است و مشکل پیدا کرده و سراغش را باید در زندان‌ها گرفت. این نوع بلاهای مالی، عِرضی، آبرویی، آخرتی و پیش‌بینی نشده در کمین است و انسان را شکار می‌کند. اگر می‌خواهیم گرفتار این بلاها نشویم، وجود مقدس امام علی می‌فرماید به سنگر دعا پناه ببرید و به سنگر نیایش پناهنده شوید و دست استغاثه به بارگاه کسی بلند کنید که از آینده شما و موج خطرها آگاهی دارد و مطلع است.

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه خودتان را به خدا بسپارید و دست گدایی را به درگاه خدا بلند کنید و دامن رحمت خدا را رها نکنید، اظهار داشت: دعا راه دفع ضرر محتملی است که ما خبر نداریم. در زمینه منافع محتمل نیز همین است. هیچ‌کس آن زمانی که حر بن یزید ریاحی راه را بر امام حسین بست پیش‌بینی نمی‌کرد که فردا قربانی مقبول حضرت شود. هم منافع را باید از خزائن الهی گرفت و هم دفع بلا را از درگاه خداوند گرفت. بدانید که ما محتاجیم و هر لحظه در معرض خطر هستیم. آنی که خداوند عنایتش را از ما بردارد ساقط می‌شویم.

آیت‌الله صدیقی در ادامه خطبه‌ها با بیان اینکه روز ۹ دی اسلام را نجات داد و پیروزی خون بر شمشیر و ایمان بر خشونت را به ثبت رساند و نقطه عطفی در تاریخ بشریت شد، گفت: هشت ماه بود شیطان بزرگ که دشمن درجه یک بشریت است، اذنابش که کشورهای بی‌وفا و دروغگو بودند و غده سرطانی اسرائیل دست به دست هم داده بودند و پایان نظام اسلامی را به‌دست کسانی که هرچه داشتند سر سفره شهدا و با اعتبار امام و ولایت به‌دست آورده بودند پیش‌بینی کرده بودند. این از عبرت‌های بزرگ تاریخ است که این افراد آتش فتنه را با اربابان خارجی‌شان روشن کرده بودند و برای براندازی نظام از هیچ چیز کوتاهی نکردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *