مسئله سوریه مسئله خودمان می دانیم

ما مسئله سوریه را به پیروی از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مسئله خودمان می‌دانیم.

%۲۸

%۷۲

کل آرا
۶۴۰
با برچسب , , , , , .

متن منبع

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد مقدس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، در دیدار جمعی از رؤسای قبایل عشایر کشور سوریه که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تبریک میلاد عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری سلام الله علیها، با بیان اینکه سوریه طی چند سال اخیر به خوبی در برابر فتنه آمریکایی، عربی، عبری مقاومت کرده است، تصریح کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی دشمنان قسم خورده بلاد اسلامی و امت پیغمبر(ص) هستند و جز دشمنی نمی‌توان از آن‌ها انتظاری داشت اما آن موضوعی که مایه تأسف و تأثر بوده، همراهی کشورهای مسلمانی مثل عربستان سعودی و امارات با دشمنان اسلام است. متأسفانه منابع خدادادی و امکانات این کشورهای مسلمان در عوض آنکه در جهت ترقی و پیشرفت امت اسلام قرار گیرند، در اختیار دشمنان دین برای ضربه به مسلمان قرار داده شد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با تأکید بر اینکه باید از اتفاقات تاریخی و حوادث تلخ برای آینده درس بگیریم، به بیان عبرت‌های توطئه غربی، عبری و عربی در تشکیل داعش برای امت مسلمان پرداخت و گفت: ابتدا باید این باور را داشته باشیم که آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهای مرتجع منطقه دشمنان اسلام و مسلمانان هستند و دیگر آنکه در قضایای اخیر سوریه و عراق در عمل ثابت شد که آمریکا دیگر آن ابرقدرتی نیست که هرچه اراده کند همان شود.

وی ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی با تمام قدرت و توان خود و کشورهای مرتجع منطقه با میلیاردها دلار پول نفت خود دست بر دست هم دادند و جنگ احزابی را برای نابودی سوریه شکل دادند اما موفق نشدند.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: شهرهای بزرگ سوریه را ویران، هزاران نفر را شهید یا کشتند و میلیون‌ها انسان بی‌گناه را آواره کردند، اما  آمریکا نتوانست به اهداف شومش برسد.

وی سومین درس از فتنه داعش را توجه به قدرت ملت و اهمیت وحدت ملی معرفی و اظهار کرد: درس دیگری که از حوادث اخیر سوریه می‌توان گرفت این است که اگر همه ملت با هر گرایش و مذهبی متحد باشند، دشمن هر چقدر هم قوی باشد، نمی‌تواند آنها را از پا درآورد و موفق شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *