معتقدم که شهادت سردار سلیمانی در منطقه آثار مثبتی خواهد داشت

معتقدم این ضایعه [شهادت سردار سلیمانی] در عین اینکه برای ما سنگین بود می‌تواند آثار مثبتی هم در کشور ما و هم در کشورهای دیگر به ویژه در عراق پدید آورد و این قابل ملاحظه است.

%۷۱

%۲۹

کل آرا
۷۸۸
با برچسب , , , , , , .

متن منبع

پایگاه خبری جماران، سعید گیتی آرا: یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره اقدام تروریستی اخیر آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی گفت: ترور سردار سلیمانی ضایعه بزرگی بود. ولی معتقدم این ضایعه در عین اینکه برای ما سنگین بود می‌تواند آثاری مثبتی هم در کشور ما و هم در کشورهای دیگر به ویژه در عراق پدید آورد و این قابل ملاحظه است.

آیت الله سیدمحمد غروی در گفت و گو با خبرنگار جماران، درباره اقدام تروریستی اخیر آمریکا در به شهادت رساندن سردار شهید قاسم سلیمانی گفت: سردار سلیمانی هم کاردان بود هم در سطح بین الملل فعالیت های پرتوفیقی داشت. برای نمونه، در ارتباط با مقاومت در کشورهایی نظیر عراق، لبنان، فلسطین، یمن و سوریه با همه مشکلات و چالش هایی که وجود داشت نقش موثر، مفید و تعیین کننده‌ای داشت. به گونه‌ای که توانست در مقابل قدرت ها مقاومت کند. زیرا آمریکایی‌ها می‌خواستند خاورمیانه جدیدی را در منطقه به وجود آورند که این خاورمیانه جدید مستلزم این بود که آمریکا پایگاه های خود را در کشورها به وجود آورده و آنها  را به کشورهای کوچکتر تقسیم کند.

عضو شورای عالی مدیریت حوزه های علمیه افزود: آمریکایی‌ها در این میان با حضور خود تلاش کردند تا به اهداف شان دسترسی پیدا کنند. آنها برای سوریه، لبنان، عراق و یمن نقشه هایی کشیده بودند. حتی در کشورهایی نظیر ترکیه نیز تلاش کردند چنین وضعی به وجود آورند. ایران در تمام طول این مدت در منطقه حضور داشته و بدون اینکه دخالتی در امور کشورها داشته باشد از هیچ کمکی به کشورهای منطقه دریغ نکرد. با اینکه ما خود مشکلاتی داریم اما از آنجا که این کشورها اسلامی هستند، نگذاشتیم آمریکایی‌ها به اهداف شوم خود در آنها دست پیدا کنند.

غروی بیان کرد: سردار سلیمانی هیچگاه دنبال منافع شخصی و منافع اقلیمی حوزه خود نبود، بلکه دنبال مصالح کشورهایی بود که درخواست کمک کرده بودند. بنابراین طبیعی بود که ایشان جایگاه قابل قبولی میان مسئولان عالی رتبه آن کشورها داشته باشد. جایگاهی که بعدها به میان مردم این کشورها رسید و آنها نیز متوجه شدند که سردار سلیمانی چنین نقشی ایفا می‌کند. در نتیجه اقدامات حاج قاسم در منطقه مقبولیتی عمومی برای ایشان پدید آورد. دشمن نیز متوجه این مسأله بود که حاج قاسم هرجا ورود می‌کند، موفق است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.