به هنر حاج قاسم مجهز شویم!

هرکسی سر جای خودش باید باشد، نظامی به جای خود و سیاسی هم به جای خود. در واقع به مکتب خمینی کبیر باید برگردیم و در معیت رهبری دست به دست هم گره زنیم و امت واحده باشیم.

%۷۳

%۲۷

کل آرا
۸۰۸
با برچسب , , , , , , , , , , , .

متن منبع

امروز اگر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی واقعی می خواهیم باید به هنر حاج قاسم ها مجهز شویم ، هرکسی سر جای خودش باید باشد، نظامی به جای خود و سیاسی هم به جای خود. در واقع به مکتب خمینی کبیر باید برگردیم و در معیت رهبری دست به دست هم گره زنیم و امت واحده باشیم.

در کلیپی از سردار سلیمانی شنیدم که می گفت: « تا کسی  شهید نشود،  شهید نمی شود!» عجبا!  چگونه انسان پیش از شهادت، خودش را شهید می کند؟ آیا همچون چیزی ممکن است؟!

 وی پیش از آن که « سردار یا سپهبد سلیمانی» و یا «فرمانده سپاه قدس» باشد ، یک فردی مؤمن، متدین و انسان ساده و بی آلایش به نام « حاج قاسم » بود ، پسر روستایی دورافتاده «قنات ملک» کرمان که هیچ تحصیلات عالی و مدرک دانشگاهی نداشت، اما عقلش بیشتر از علمش بود، هرگز به دنبال مقام، منصب و سایر عناوین دهن پر کن نرفت، چنانکه  وصیت کرده بر روی سنگ قبرش فقط « سرباز قاسم سلیمانی»  بنویسند نه عنوان های دیگر. چون با توده مردم مواجه می شد فرقی نمی کرد، انقلابی، بی تفاوت، فقیر، غنی، بزرگ، کوچک و غیره باشد، در مقابل همه، تواضع و فروتنی از قامت و سیمایش متجلی می گشت. ادب ، متانت، وقار، طمانینه وی حتی در مواجه با مخالفان ستودنی بود.

 او همه جوانان، اعم از بسیجی، حزب اللهی، بد حجاب ، بی حجاب ، با حجاب، آستین کوتاه، آستین بلند را، بچه های خود می دانست و می گفت: «همه اینان بچه های خود مان هستند، همان دختر کم حجاب، دختر من است، دختر ما و شماست و جامعه ما، خانواده ماست» او از این که جوانان را به چند قطب، دسته و گروه تقسیم می کردند و می کنند  بسیار زجر می کشید و رنج می برد. او نسبت به توده مردم عطوف و مهربان بود.

این ویژه گی ها، همه حکایت از تهذیب نفس، تعادل روان، تعالی روح، همت بلند شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی داشت و رمز پیروزی و عاقبت به خیری او شد، او در مکتب خمینی کبیر تربیت یافت و در معیت و رکاب خامنه ای، خودش را ساخت و اوج گرفت، دشمن نیز از همین خصوصایت در اضطراب ، نگرانی و تکاپو به سر می برد والا توپ، تانک، تفنگ و پهپاد را دیگران هم داشتند و دارند. هنر حاج قاسم این بود که به وحدت، همدلی و یک پارچگی امتش فکر می کرد و می خواست همه را علیه دشمن مشترک به صحنه بیاورد و سطح مقبولیت مردمی برای نظام را تقویت کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *