نیاز اصلی جامعه ایران گفت و گوی ملی است

نگاهی که می گوید انتخاب مردم نادرست بود و مردم در انتخاب هایشان اشتباه کردند و وضع موجود ناشی از انتخاب مردم است، در حقیقت به انتخاب مردم اعتقاد و باور ندارد.

%۸۸

%۱۲

کل آرا
۱,۰۱۹
با برچسب , , .

متن منبع

پایگاه خبری جماران، سجاد انتظاری: یکی از مباحثی که در فضای سیاسی نزدیک به انتخابات امسال مطرح می شود این است که برخی افراد سعی دارند صحبت از به بن بست رسیدن جناح های سیاسی کشور به میان آورند. البته روشن است که آنها می خواهند از طرح این موضوع به نفع جناح خود استفاده سیاسی برده و این موضوع را نردبانی برای بالا رفتن خود قرار دهند. اما برای تحلیل این ماجرا با یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت و گو کردیم تا نظر او را در این مورد بپرسیم.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشروعیت همه چیز با رأی مردم است، تأکید کرد: ما در کنار اصلاح طلبان و اصولگرایان به یک طیف سوم نیاز داریم. البته این طیف سوم هم باید شناسنامه دار شود و تعریف شود که چه کسی است؛ تا هر کسی هر از چند گاهی فیلش یاد هندوستان نکند و بگوید مردم از اینها و آنها خسته هستند و ما بر موج سوار شویم.

در ادامه تأکید کرد: نیاز اصلی جامعه ایران گفت و گوی ملی است. دلیلش این است که تنازعات سیاسی بی حاصل، اختلافات را از مرز منافع جناحی عبور داده و به مرز منافع ملی رسانده است. پس ما باید از یک جایی شروع و با هم گفت و گو کنیم.

مشروح گفت و گوی خبرنگار جماران با حجت الاسلام و المسلمین احمد مازنی را در ادامه می خوانید:

به نظر شما اینکه دائما به مردم گفته شود وضعیت فعلی کشور ثمره انتخاب های  شما است، چقدر روی مشارکت مردم در انتخابات تأثیر می گذارد؟

اینکه گفته می شود وضع موجود، یعنی مشکلات موجود، ناشی از انتخاب مردم است، یکی از موهن ترین و وقیح ترین انواع رفتار با مردم است؛ و دقیقا در جهت خلاف اندیشه امام قرار دارد. مگر امام نفرمود که «شما وکیل مردم هستید و در آن چیزی که شما را وکیل کرده اند باید به وظیفه خود عمل کنید»؟! به شما چه ربطی دارد که مردم متوجه نشدند که باید چه کار می کردند؟! هر چیزی که مردم خواستند مبنای کار شما باشد.

به طور مثال، اگر یک نفر به شما وکالت بدهد که خانه او را بفروشید، به شما چه ربطی دارد که این به نفع موکل شما است یا به ضرر او است؟ حق دارد که در مورد ملکش تصمیم بگیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *