اعلام قرنطینه می شد به عنوان حوزه و روحانیت می پذیرفتیم

به عنوان حوزه و روحانیت اگر اعلام می شد قرنطینه کامل شود می پذیرفتیم و هر اقدامی لازم بود با آن همراه می شدیم.

%۱۸

%۸۲

کل آرا
۴۶۴
با برچسب , , , .

متن منبع

شفقنا- مدیر حوزه‌های علمیه گفت: انسان باید در تنگناها به یاری هم بشتابند و روح اجتماعی اسلام در این حوادث باید منعکس شود، امروز جامعه بشری با پدیده گسترده ای مواجه است، لذا باید آن را سرمایه ای برای معنویت و اخلاق بدانیم.

آیت الله علیرضا اعرافی در گفت وگو با خبرنگار شفقنا ضمن گرامیداشت ایام ماه رجب عنوان کرد: در مواجهه با این پدیده ها و حوادث از منظر دینی، گاهی تفسیرهای غلط و افراطی انجام می شود در حالی که در منظر دینی این حوادث و وقایع سنگین، برای جامعه بشری یک آزمون بزرگ الهی بوده و هشداری برای بشر محسوب می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مهم ترین هشدارهای ویروس کرونا بیان کرد: مهم ترین هشدار این است که بدانید در پس پرده دست بالاتری وجود دارد و عالم را تدبیر می کند و قدرت برتر است، اینکه در مسیر سیر الی الله هستیم و می بایست این جهت معنوی مورد توجه باشد چرا که این احساس معنوی و تضرع برای انسان ایجاد می شود و در نتیجه موجب کمال بشر خواهد شد.

او خاطرنشان کرد: همه سختی های عالم برای انسان هوشمند موجب تکامل و مورد تاکید اسلام است، اگر با این حوادث و سختی ها هوشمندانه و عالمانه مواجه شویم بدون تردید دست مایه ای برای تکامل بشر خواهد شد.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: بشر همواره در میدان علم پیش رفته است، بنابراین وقتی با مانعی مواجه شدیم باید این تهدید را به فرصتی برای پیشرفت علمی و معنوی و اخلاقی تبدیل کنیم.

مدیر حوزه های علمیه اظهار کرد: انسان باید در تنگناها به یاری هم بشتابند و روح اجتماعی اسلام در این حوادث باید منعکس شود، امروز جامعه بشری با پدیده گسترده ای مواجه است، لذا باید آن را سرمایه ای برای معنویت و اخلاق بدانیم و هم علم و دانش را برای تکامل و تکاپو پیش ببریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *