mardomvarohaniat.com مردم در خطبه‌های ۵ اردیبهشت چه شنیدند؟

مردم در خطبه‌های ۵ اردیبهشت چه شنیدند؟

در آستانه‌ی ماه مبارک رمضان و در این آخرین جمعه‌ی ماه شعبان، اینبار نیز نمازهای جمعه در تمام مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها تعطیل شدند. بنابر اطلاعیه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، حضور آیت الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور، در ستاد ملی مقابله با کرونا، به صدور مجوز برای برپایی محدود نمازهای جمعه و بازگشایی ضابطه‌مند مساجد و بقاع متبرکه مؤثر خواهد بود. در پیام‌های جمعه و خطبه‌های رسانه‌ای، از یک سو، اصرار به ایجاد دستورالعمل‌های لازمه برای بازگشایی مساجد و دیگر مراکز عبادی در ماه رمضان و از سویی دیگر، تشویق امامان جماعت به حضور متداوم در مساجد و پخش بموقع اذان و باز نگهداشتن درب‌ مساجد، ولواینکه نمازهای جماعت برگزار نشوند، از طرف برخی از خطیبان جمعه شنیده شد. در همین راستا، اشارات امامان جمعه به مواسات و همدلی مؤمنان نیز قابل توجه بود. در عرصه‌های دیگر، با یادآوردی نافرجامی عملیات نظامی آمریکا در طبس که ۴۰ سال پیش برای آزادسازی گروگان‌ها انجام شد، از دست‌آورد‌های سپاه پاسداران در رابطه با ارسال ماهواره «نور» به فضا، تعریف و تمجید‌هایی صورت گرفت.

 

علم الهدی: گفته‌اند ضایعه انسانی نداشتیم؛ ما که نمی‌خواهیم با ...اصرار به مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا برای ایجاد دستورالعملی که به بازگشایی مراکز عبادی منجر شود، بیش از هر کس، از سوی آیت الله سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، در قالب «پیام جمعه» ایشان بیان شد. آیت الله علم‌الهدی مدعی شد که ما در این بیماری مشمول لطف پروردگار بودیم و این مسئله در کشور ما به برکت دین و گرایش‌های دینی بهتر از سایر نقاط دنیا مهار و مدیریت شد. ایشان با اشاره به اینکه «مایی که از برکت اسلام این نعمت را داشتیم که ضرر و آسیب ما نسبت به‌جاهای دیگر کمتر شد» از مردم خواست که خودشان را از برکتی که در مساجد و معابد خدا هست، محروم نکنند. همچنین، در حالیکه مشکلات معیشتی بیش از همیشه گریبانگیر مردم شده و طبق آمار رسمی، بسته‌های مالی دولت کفاف نیازمندی‌ها را نمیدهد، آیت الله علم‌الهدی با اشاره به همدلی، همیاری و مواساتی که به دستور مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی شده و در ماه مبارک رمضان به‌وسیله نهادهای انقلابی و مردم متدین در مشارکت‌ها و تشکل‌ها ایجاد شده، نیاز بی‌سابقه به آنها را توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد که توجه مردم به این معنویات، گسترده‌تر باشد و برنامه‌ریزی‌ها دقیق تر انجام گیرد.

 

 

نماینده جدید ولی‌فقیه در استان خوزستان را بهتر بشناسیم +عکس - مشرق ...طبق روالی که در برنامه ساحت حضور در شبکه رادیویی تهران ایجاد شده، از طریق تماس تلفنی یا حضور در استودیوهای پخش، پیک خطبه‌های برخی از ائمه جمعه، به گوش مردم می‌رسد. در بخشی از این برنامه، حجت الاسلام سیدعبدالنبی موسوی‌فر، امام جمعه اهواز، ۲ اردیبهشت،‌ سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی نور را تبریک گفت. با وجود شعار مدبرانه‌ی «نه جنگ خواهد شد نه مذاکره» که رهبر معظم انقلاب مکررا آن را مطرح کرده‌اند، حجت الاسلام موسوی‌فر با اشاره به اتفاقات اخیر در خلیج فارس، اعلام کرد که هرگونه اقدام نظامی با پاسخ صریح سپاه، نیروهای نظامی کشور و مردم روبرو خواهد بود. در راستای رزمایش مواسات و همدلی مؤمنان، ایشان احتمالا با در نظر گرفتن اعلام برخی از فرماندهان سپاه مبنی بر بخشیدن ۲۰ درصد از حقوقشان به مستضعفین نیازمند، از همه کسانی که به نیازمندان کمک میکنند نیز تشکر کرد.

 

کشتار جوجه‌ها دردناک و غیرانسانی است/ لزوم شناسایی و مجازات عاملاندر حالیکه حجت الاسلام حسینی نوری، امام جمعه ملارد به توصیف اهمیت ماه رمضان برای تکامل انسان پرداخت و بر ضرورت کمک به نیازمندان تأکید نمود، حجت الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند، ۵ اردیبهشت مصادف با سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در طبس را گرامی داشت و یادآورد شد که آمریکا همان آمریکایی است که به ما حمله کرد و خاطرنشان کرد که «گروه‌های مقاومت در ایران و عراق و سوریه و لبنان و فلسطین و یمن و افغانستان و پاکستان همه بیدار و گوش به فرمان حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای، نائب امام زمان هستند.» ایشان این گروه‌ها را «شاگردان حاج قاسم سلیمانی» خواند. حجت‌الاسلام محسن ملک‌پور، امام جمعه فارسان نیز با بیان اینکه اکنون که برخی اوقات زمزمه حمله آمریکا بلند می‌شود و گروهی با جنگ‌هراسی دروغین سعی در دمیدن شیپور شوم سازش را دارند، مدعی شد که آمریکا و کشورهای کوچک خلیج‌فارس برای چندمین بار دریافتند که محور اصلی و اساسی در تأمین امنیت منطقه و نفتکش‌های کشورهای مختلف فقط و فقط ایران است. ایشان حتی به سفر وزیر خارجه ایران به دمشق هم پرداخت و گفت که «ایران به عنوان یکی از دو متحد اصلی سوریه درصدد در اختیار قرار دادن تجربیات خود در این عرصه است» ایشان مهمترین هدف سفر وزیر خارجه ایران را انجام هماهنگی با رئیس‌جمهور سوریه و مسئولان ارشد این کشور نامید.

 

.

حجت الاسلام سید محسن محمودی،رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ...در بیانات این هفته ائمه جمعه متاسفانه به تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی کمرشکن به مردم اشاره‌ای نشد. حجت الاسلام سید محسن محمودی در «پیام جمعه» خود، با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان، این ماه را ایام ضیافت الهی و نزول قرآن خواند و گفت که می‌بایست به روزه داری در این ماه اهمیت دهیم و با «بهانه‌های واهی» از این فیض محروم نشویم. لازم بذکر است که مراجع تقلید محترم در مورد روزه‌گرفتن در شرایط بهداشتی فعلی، احکام و فتواهایی صادرنموده‌اند. امام جمعه موقت ورامین همچنین به تمجید از سپاه پرداخت و گفت که با اینکه این روزها ملت ایران به واسطه شیوع ویروس کرونا با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند، سپاه مقتدر و عزت آفرین با اقدام انقلابی خود بار دیگر آب به لانه مورچه‌ها انداخت و با پرتاب ماهواره «نور»، فضا را سپاهی کرد. ایشان با کنایه به مسئولان امور اقتصادی و مسئولان دولتی گفت که آن افرادی که می‌گفتند، ایرانی‌ها نمی‌توانند، در تولید موفق باشند و ما را مسخره می‌کردند، بیایند و ببینند، مریدان رهبری، ماهواره‌ای به فضا پرتاب کرده‌اند، که بر تمام کره زمین احاطه و اشراف دارد. ایشان کنایه‌اش را بدینگونه تکمیل کرد که در حوزه اقتصاد نیز نیازمند چنین تفکری هستیم، با افکار غربی و الگوهای پوسیده لیبرال و افراد خسته و واداده نمی‌توان در حوزه اقتصادی به نقطه مطلوب رسید، این افراد توانایی تحقق جهش تولید و موفقیت اقتصادی را ندارند.

 

سایت مردم و روحانیت بیانات ائمه جمعه را همواره با شما کاربران محترم در میان می‌گذارد و همچنین مشوق شماست که در قسمت نظرسنجی سایت نظر دهید تا بتوانیم افکار و نظرات شما را مورد توجه شخصیت‌های روحانی قرار دهیم تا رابطه میان مردم و روحانیت مستمرتر و مستحکم‌تر گردد. برخی از نتایج این نظرسنجی‌ها را می‌توانید در بخش سنجش‌های آماری هفته زیر عنوان مردم چه می‌گویند مطالعه کنید. در هفته‌های اخیر شاهد افزایش نظرات بازدیدکنندگان وبسایت بودیم که در همینجا از شما عزیزان تشکر می‌کنیم و دعوت می‌کنیم همچنان نظراتتان را با ما و سایر خوانندگان سایت در میان بگذارید.

یک نظر

  1. انشالله این ایام کرونا هم بگذرد و همه مردم برگردند به روال معمولشان. ملت ما دوباره نشان دادند که در هنگام چنین بلاهایی یکدیگر را تنها نمیگذارند. انشالله ماه رمضان شاد و کم خبری داشته باشیم. الهی آمین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *