ارزش استفاده از ظرفیت های فضای مجازی برای تحقق گفتمان انقلاب

دسترسی آسان به اطلاعات و سرعت بالای انتشار آن در فضای مجازی یکی از فرصت های امروز جامعه ماست که می توان با بهره گیری از آن در حوزه فرهنگی و تبلیغی نقش آفرین شد.

%۷۰

%۳۰

کل آرا
۷۵۵
با برچسب , , , .

متن منبع

به گزارش خبرگزاری حوزه در تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، امروز در دیدار مسئولان مدیران تبلیغات اسلامی استان، یکی از رسالت های این سازمان را جریان انداختن گفتمان انقلاب دانست و گفت: یکی از محورهای مهم گفتمان انقلاب منشور ۵۰ سال آینده نظام اسلامی یعنی همان بیانیه گام دوم انقلاب است که نقش نهاد فرهنگی تبلیغات اسلامی در این راستا بسیار حائز اهمیت است.

امام جمعه تبریز افزود: بیانیه گام دوم انقلاب یک سخنرانی و یا اطلاعیه معمولی نیست، بلکه نقشه راه انقلاب و خط مشی نظام اسلامی برای آینده انقلاب است.

وی با تاکید بر اینکه برای نقش آفرینی در حوزه مسائل فرهنگی باید به شکل سنتی عمل نکنیم، ادامه داد: باید با بهره گیری از ظرفیت های هنری و با در نظر گرفتن اقتضائات روز جامعه فرهنگ اسلامی را در جامعه پیاده سازی کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه باید نسبت به ضروریات جامعه به تجهیزات روز مجهز باشیم، گفت: دسترسی آسان به اطلاعات و سرعت بالای انتشار آن در فضای مجازی یکی از فرصت های امروز جامعه ماست که می توان با بهره گیری از آن در حوزه فرهنگی و تبلیغی نقش آفرین شد.

امام جمعه تبریز با اشاره به اثرگزاری بالای فضای مجازی، اظهار داشت: در سازمان تبلیغات اسلامی هم باید بیش از گذشته به این محور توجه شود و با تقویت ظرفیت های موجود به شبهات دینی و فرهنگی پاسخ داده شود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، ظرفیت بالای شاخه های مختلف عرصه فرهنگی از جمله تئاتر، سینما، موسیقی و شعر را مورد اشاره قرار داد و گفت: با نظارت بر کارهای هنری و فرهنگی می توان پیام انقلاب را به لایه های مختلف اجتماعی منتقل کرد.

وی در ادامه جوان سازی بدنه فعال در حوزه فرهنگ را مورد تأکید قرار داد و گفت: ارتقاء بازدهی عملکرد مجموعه های فرهنگی با جوان سازی نیروهای صف و بهره گیری از تجربیات افراد پیشکسوت در بخش ستاد محقق می شود، از این رو باید میدان عمل به جوانان مؤمن و انقلابی سپرده شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *