ایرانیان در مواجهه با کرونا خوش درخشیدند

در مسأله مواجهه با کرونا خوش درخشیدیم، دیدیم که در شیوع ویروس کرونا مسلمانان در دنیا با انضباط تر بودند و سلامتی زودتر از دیگر کشورها به جامعه ما برگشت و مسلمانان با ملاحظاتی که داشتند، از ویروس کرونا حُسن استفاده را کرده و با رعایت اصول بهداشتی، به خدمت رسانی به همنوعان خود پرداختند.

%۶۹

%۳۱

کل آرا
۱,۲۳۲
با برچسب , , , , .

متن منبع

شفقنا- استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که در مسأله مواجهه با کرونا خوش درخشیدیم، گفت: مسلمانان با ملاحظاتی که داشتند، از ویروس کرونا بهترین استفاده را کردند و با رعایت اصول بهداشتی، به خدمت رسانی به همنوعان خود پرداختند.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی بامداد سه شنبه در ویژه برنامه «شب های همدلی» که به همت قرارگاه جهادی فاطمیون قم در مدرسه علمیه معصومیه برگزار و به صورت زنده از شبکه قرآن سیما پخش شد، با اشاره به آیه ۹۱ سوره انعام اظهار داشت: این آیه به یهودیان اشاره دارد که “خدا را درست نشناختند که گفتند خدا هیچ چیز بر هیچ انسانی نفرستاده است”.

او با بیان این که خداوند آنگونه که شایسته است، قدرشناسی نمی شود، گفت: خداوند متعال را آنگونه که باید نشناختیم و بالطبع آنگونه که سزاوار است، عبادت نمی کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: شأن نزول آیات در قرآن ذکر نشده است و شأن نزول آن را از خود آیه می فهمیم که چه زمانی و به چه مناسبتی نازل شده اما شأن نزول این آیه در ادامه آن آمده است.

آقاتهرانی با اشاره به بخش دیگری از این آیه اظهار داشت: یهودی ها برخی از مطالب تورات را حذف کردند اما در خصوص قرآن نتوانستند اینگونه رفتار کنند؛ دین بسته کاملی است و اگر می خواهیم مسلمانی کنیم، نباید طوری رفتار کنیم که بگوییم این بخش از آن را نمی پذیریم و بخش مورد نظر خود از قرآن را می پذیریم؛ با تورات اینگونه رفتار شد اما ما مسلمانان باید مراقب باشیم که به این نحو با قرآن رفتار نکنیم.

او به بهره مندی بهتر از عمر اشاره کرد و گفت: آحاد مردم باید بدانند که عمر در حال گذر است و در خوشی و ناخوشی مورد امتحانات الهی قرار می گیریم اما باید مراقب بود که به درستی بندگی کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *