از دغدغه‌های مجلس یازدهم، معیشت مردم، جهش تولید و اشتغال است

از دغدغه‌های مجلس یازدهم، معیشت مردم، محرومیت محرومان، اقشار آسیب‌پذیر، جهش تولید و اشتغال است.

%۲۱

%۷۹

کل آرا
۱,۵۶۵
با برچسب , , , .

متن منبع

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید رضا تقوی رئیس سنی مجلس دوره جدید در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم که صبح امروز (چهارشنبه) با حضور رئیس‌جمهور، رئیس قوه قضائیه، رئیس دفتر مقام معظم رهبری و جمعی از شخصیت‌های سیاسی کشور برگزار شد، گفت: نخستین جلسه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را بعد از یک ماه روزه‌داری و سحرخیزی و تسلط بر نفس، بندگی و عبودیت با حضور منتخبین ملت و در حضور مهمانان بافضیلت برگزار می‌کنیم. به رسم ادب به همه مهمانان بلندپایه کشوری و لشکری، رؤسای قوا، رؤسای دوره‌های مجالس گذشته، رئیس مکرم دفتر مقام معظم رهبری به ویژه خانواده‌های گرانقدر شهدا خوشامد می‌گوییم.

وی افزود: همین‌جا باید اظهار تأسف کنم از اینکه شرایط سخت کرونایی به ما فرصت نداد تا همانند دوره‌های گذشته مجلس در جلسه افتتاحیه، چهره‌های بیشتر و مهمانان افزون‌تر را میزبان باشیم. یاد دو منتخب مجلس یازدهم را که امروز جایشان در این محفل و مجلس خالی است و در آغاز راه طولانی این مجلس از خاکدان دنیا چون مرغی پرَ کشیدند و به دیار باقی شتافتند، گرامی می‌داریم. مرحومه خانم فاطمه رهبر منتخب مردم تهران و همچنین جانباز سرافراز انقلاب اسلامی مرحوم رمضانی از شهرستان آستانه اشرفیه که جایشان خالی است.

رئیس سنی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از مردم شریف ایران اسلامی که در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی یکبار دیگر اخلاص و ایمان خود را به نمایش گذاشتند و با انتخاب نمایندگان خویش، مجلس یازدهم را شکل بخشیدند و از همه دست‌اندرکاران انتخابات اعم از شورای نگهبان، وزارت کشور، نیروی انتظامی، بسیجیان دریادل و نیروهای امنیتی کشور تشکر و قدردانی می‌کنیم.

تقوی اضافه کرد: یاد امام (ره)، شهدای انقلاب به ویژه شهدای مجلس شورای اسلامی و شهدای سلامت و چهره ارزشمند و قله ایثار و فداکاری، فرمانده جبهه مقاومت در منطقه شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی می‌داریم. امیدواریم که مجلس در پاسداری از ارزش‌های جوشیده از خون شفاف این شهیدان، توفیقات خوبی را داشته باشد.

وی اظهار داشت: مجلس یازدهم را در چند فراز خدمت شما و مردم ایران معرفی می‌کنم. کشور ما به لحاظ تاریخی ۱۱۴ سال است که مجلس دارد و در میان کشورهای آسیایی، نخستین کشوری که صاحب پارلمان و مجلس شده، ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.