مسئولیت موضوعات فرهنگی به یک یا دو دستگاه خاص محول شود

ما در برخی از موضوعات فرهنگی بیش از ۳۰ متولی داریم و نهایتاً هم مشخص نیست چه کسی باید پاسخگو باشد.

%۷۰

%۳۰

کل آرا
۴۵۷
با برچسب , , , , , .

متن منبع

به گزارش سه‌شنبه شب شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۸۲۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر امروز به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی رییس قوه قضائیه، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن عرض تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع) در تشریح علت تأخیر در برگزاری جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آخرین جلسه شورا ۲۹ بهمن ۹۸ برگزار شد و اولین مورد مبتلا به کرونا در کشور نیز ۳۰ بهمن ۹۹ اعلام شد که باعث شد کشور وارد سازوکار خاصی شود و البته این موضوع همچنان ادامه دارد.

عاملی با بیان این مطلب که برای برگزاری جلسات شورا تدبیری اندیشیده شد که برخی از اعضا به صورت حضوری و برخی نیز به صورت نیمه حضوری در این جلسه حضور داشته باشند، گفت: امیدواریم با این سازوکار جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت منظم برگزار شود.

تأیید برنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۹۹

وی در تشریح مصوبات این جلسه گفت: برنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۹۹ در دو ظرفیت حوزه فرهنگ و حوزه علم و فناوری در سه بخش در حوزه علم و فرهنگ به صورت اسناد سیاستی، امور اجرایی شورا و گزارشات نظارتی که در صحن شورا باید ارائه شود، تدوین شده است که در این جلسه ضمن بیان ملاحظاتی در خصوص اولویت‌سنجی دستورات، دادن اختیارات نظارتی کامل به دبیرخانه در اصلاح روندها در صورت مواجه با مشکل و زیاد بودن سرفصل‌های پیشنهادی مورد تایید اعضاء شورای عالی قرار گرفت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: بعضی از اعضاء بر اهمیت گزارش اقدامات صورت گرفته نسبت به مصوبات شورا در صحن شورای عالی تأکید داشتند و بعضی دیگر بر اکتفاء به گزارش‌های کتبی تأکید می‌کردند، در عین حال ارائه گزارشی که منتهی به راهبرد جدید شود را لازم می‌دانستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *