متن منبع

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نماز عید قربان که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، با تبریک این عید با بیان اینکه حضرت علی (ع) می‌فرمایند هر روزی که در آن گناه نکنیم عید است، اظهار کرد: عید قربان عید بندگی در برابر خداوند متعال است.

وی افزود: عید قربان روز رهایی انسان از هوا و هوس و وسوسه‌های شیطانی است و از درگاه خداوند متعال می‌خواهیم که ما را از بندگان خالص خود قرار دهد.

امام جمعه رشت در ادامه با اشاره به توطئه‌های دشمنان برای ضربه زدن به نظام و انقلاب، گفت: ایجاد اختلاف در داخل و ناکارآمد نشان دادن نظام حربه دشمن به سرکردگی آمریکا است.

وی به پیروی عده‌ای آدم ضعیف در داخل کشور نیز اشاره و با بیان اینکه هنوز برخی تصور می‌کنند که اقتدار را در سایه آمریکا می‌توانند به دست آورند، تصریح کرد: ارتباط با آمریکا چیزی به جز خواری و ذلت به همراه ندارد که فردی که در فکر ارتباط با آمریکا است آدمی زبون است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه در طول ۴۱ سال گذشته بارها شاهد بوده‌ایم که توطئه‌های آمریکا و کشورهای استکباری علیه نظام با شکست مواجه شده است، ادامه داد: دشمن امروز در برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به واسطه شکست‌های پیاپی خوار و زبون است نباید به سخن‌های یاوه دشمن گوش داد.

وی در ادامه القای ناکارآمدی و کاهش اقتدار نیروهای امنیتی در بین مردم را از دیگر حربه‌های دشمن عنوان و بیان کرد: امینت و اقتدار امروز ایران در منطقه و جهان مدیون تلاش و رشادت همین نیروهای امنیتی به ویژه نیروی انتظامی و مرزبانان است که دشمن در فکر خدشه به این اقتدار است.

امام جمعه رشت با اشاره به برخی ریزش‌های در طول سال‌های گذشته در میان افراد نزدیک به امام راحل، افزود: ایجاد فاصله میان مردم و رهبری از مهم‌ترین حرفه آنها است اما آنها باید بدانند که تلاش‌های رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته محبوبیت ایشان در نزد ملت را افزایش داده است.

وی با تأکید بر اینکه امروز یکی از توطئه‌های دشمن کاهش حضور و مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری است، گفت: برای مقابله با این توطئه دشمن نباید زمینه ایجاد التهاب در جامعه فراهم شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *