نیازی نیست همه خدمت گذاران نظام را زیر سئوال ببریم

ما به این رویه دولت انتقادات جدی داریم اما این بدین معنی نیست که تمامی خدمت گذاران را زیر سئوال ببریم.

%۶۲

%۳۸

کل آرا
۲,۴۷۶
با برچسب , , , , .

متن منبع

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی ال هاشم روز پنجشنبه در جلسه سیاست گذاری بزرگداشت سی و نهمین سالروز شهادت دکتر رجایی و باهنر، افزود: متاسفانه عده ای در فضای مجازی بر برگزاری آیین های عزاداری به شیوه سال های گذشته اصرار می کنند که نوع تفکرات این افراد جای تاسف و تامل دارد.

وی با بیان اینکه این افراد عنوان می کنند می رویم و می میریم، اظهارداشت: ستاد مبارزه با کرونا متخصص اعلام نظر درباره عزاداری های حسینی است و همگان باید به این دستورات عامل باشند.

آل هاشم با تاکید بر اینکه امسال عزاداری های محرم باید با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شود، خاطرنشان کرد: تاکنون کسی مدعی نشده است که این مراسم برگزار نشود، اما آنچه در این میان مهم و اصل اساسی است توجه به توصیه ها و رهنمودهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در راس آنها راهنمایی های مقام رهبری است که در سخنرانی عید قربان بر آن تاکید داشتند.

وی ادامه داد: در روزهای عزای سالار شهیدان همه باید عزادار واقعی امام حسین (ع) باشند و اهداف و آرمان های آن امام همام که همانا عمل به احکام و قوانین دینی و اسلامی و فریضه امر به معروف و نهی از منکر بوده است، مورد توجه جدی عزاداران باشد.

آل هاشم هدف اصلی از سینه زنی، زنجیززنی و روضه خوانی برای امام حسین را اقامه نماز و عمل به امر به معروف و نهی از منکر دانست و اضافه کرد: در هر حال با توجه به شرایط کرونایی، عزاداری های امسال متفاوت خواهد بود و دسته جات حسینی باید عزاداری های خود را با توصیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا تطبیق دهند تا مبادا بر اثر این مراسم ها حتی یک نفر گرفتار شود.

وی با اشاره به نام گذاری هفته اول ماه محرم تحت عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر، گفت: این فریضه دستور صریح قرآن است و همه باید نسبت به آن جدیت و حساسیت خاصی داشته باشند که البته گام اول در این راستا تذکر لسانی است.

آل هاشم در تعریف تذکر لسانی، اظهار داشت: بر اساس فرموده های مقام رهبری تذکر لسانی یعنی اینکه تنها به گفتن و رد شدن بسنده شود نه اینکه دنبال نتیجه بود و احیانا” به خاطر امر به معروف و نهی از منمر دچار خسران شده و خشونت به خرج دهیم، چون پیگیری های عملی این فریضه بر عهده قانون و دستگاه قضایی است.

وی با بیان اینکه عمل به امر به معروف و نهی از منکر شرایط خاصی می طلبد، یادآور شد: کسی که اقدام به چنین گاری می کند باید اولا” خودش مبرا از هر منکری باشد و سپس به نتیجه بخش بودن اقدام خود یقین پیدا کند تا در سطح جامعه اثر گذار باشد.

یک نظر

  1. حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم یکی از چهره های موفق وآبروی روحانیت است و توان ایشان بیش از اداره یک استان و در حد ملی است سوابق درخشان ایشان در سمت قبلی برای همگان هویدا است و همیشه مورد تقدیر حضرت آقا بوده اند.

  2. حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم یکی از روحانیون مردم محور، زحمت کش، پر کار و پر انرژی هست تاکنون دیده ام که با دیدنش بسیار روحیه و یاد خدا می افتم این بزرگوار یار صدیق مقام معظم رهبری (مدظله العالی) هستن که لقب سید شریف از معظم له دریافت نموده اند و بارها مورد تفقد حضرت آقا قرار گرفتن ان شاءالله در پناه باری تعالی محفوظ باشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.