مرکز رسانه و فضای مجازی نیازمند کمک حوزویان است

اگر فضای مجازی در اختیار حوزویان و نظام قرار نگیرد، در واقع هیچ چیزی را در اختیار نداریم.

موافقمخالف
با برچسب , , , .

متن منبع

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا برته در هم اندیشی نمایندگان دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه ناظر به رسالت حوزه های علمیه در بحران کرونا که در مرکز مدیریت حوزه برگزار شد، با اشاره به جایگاه و اهمیت فضای مجازی و رسالت حوزویان گفت: در سال گذشته صنعت سینمای کشور، به  ۲۶ میلیون نفر بلیت فروخته است و اگر هر کدام ۱۰۰ دقیقه فیلم نگاه کرده باشند، در مجموع ۲میلیارد و ۶۰۰ میلیون دقیقه افراد صرف  دیدن فیلم کردند و این در حالی است که جمعیت فعال و رسمی در فضای مجازی در هرماه ۷ میلیارد دقیقه، وقت صرف این فضا می کند، این یعنی ۳ برابر کل سال سینمایی ایران.

رئیس مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه های علمیه افزود: کل حجم بازار صنعت سینمایی ایران ۲۹۹ میلیارد تومان بوده و این در حالی است که در فضای مجازی از ۱و ۸ دهم میلیون اکانت، ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: در حقیقت در کشور ۱و ۸ میلیون نفر در بعضی از این شبکه ها عضو و اشتراک  خریده و ۳ میلیون نفر هم بدون خرید در حال استفاده از فضای مجازی می باشند. که در آمارها هم وجود ندارد؛  به همین تعداد افرادی هستند که از سایت های غیر رسمی استفاده می کنند و در رصد هم نمی باشند. این اهمیت فضای مجازی است ولی متأسفانه هیچ توجهی به آن نشده و نمی شود.

وی بیان داشت: در این بین هم کسانی هستند با کج فهمی این فضای مهم را به رسانه و تلویزیون تشبیه می کنند و افرادی هم وجود دارند که می گویند، شما را چه به فضای مجازی! این حرف و سخنان ما را به یاد کسانی می اندازد که معتقد بودند شما را چه به موشک و انرژی هسته ای! اصلا نیازی به موشک و انرژی هسته ای نیست و الان هم افرادی هستند که می گویند به شبکه ملی اطلاعات هم نیازی نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *