متن منبع

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی، ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه همدان با دعوت به رعایت تقوا، حل مشکلات اقتصادی و تامین معیشت مردم را اولویت اصلی دولت برشمرد و اظهار داشت: مسئله تورم و مشکلات اقتصادی مسئله مهم امروز جامعه ما است که دولت باید برای رفع آن اقدام جدی انجام دهد.

وی افزود: انسان با دیدن نوسات قیمتی در بازار بهت زده می‌شود و این سؤال برای او ایجاد می‌شود که آیا دولت توانایی کنترل این وضعیت را ندارد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه با توصیه و حرف زدن مشکلات قابل حل نیست، خاطر نشان کرد: راه حل رفع مشکلات اقتصادی، برنامه ریزی و داشتن چشم انداز روشن برای آینده اقتصاد کشور است.

وی با تاکید بر لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور، مطرح کرد: رهبر معظم انقلاب بارها بر اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید کرده‌اند و فرمودند که اقتصاد کشور را نباید به اتفاقات دیگر گره بزنیم و آن را شرطی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان به نظریه یکی از اقتصاددانان نزدیک به دولت اشاره کرد و گفت: نظر این اقتصاددان بر این است که دولت امیدوار به گشایش اقتصادی از طرف اروپا و منتظر مشخص شدن پیروز انتخابات در آمریکا می‌باشد تا از این طریق شاید مشکلات را حل کند، نظریه‌ای که امیدواریم واقعیت نداشته باشد.

وی با بیان اینکه نماز جمعه محل بیان دغدغه‌ها و مشکلات مردم است، یادآور شد: بیان این مشکلات تنها از روی دلسوزی و نه از روی هوا و هوس است و امیدوار هستیم تا دولت در رفع مشکلات اقتصادی موفق شود.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی با اشاره به اینکه نباید برای رفع مشکلات منتظر دیگران باشیم، گفت: در کنار برنامه ریزی درست و چشم انداز برای رفع مشکلات اقتصادی توسط دولت، باید هر سه قوای مقننه، مجریه و قضاییه نیز نظارت‌های خود را بیشتر کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *