مذاکره را باید رها کنید

همین الان بحث این است که ما باید با «جو بایدن» مذاکره کنیم، با «ترامپ» مذاکره کنیم و او پیام بدهد که همین الان باید بیایید، بعد از انتخابات خبری نیست، اینها هم بگویند الان می آییم … بابا این کارها را رها کنید!

موافقمخالف
با برچسب , , , , .

متن منبع

در خدمت حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سیدمحمود نبویان هستیم نماینده محترم مردم تهران در مجلس شورای اسلامی.

*سلام خیلی خوش آمدید

علیکم السلام ؛ بسم الله الرحمن الرحیم. خدمت ملت سرافراز و پیروز و قهرمان ایران سلام عرض می‌کنم. آرزوی موفقیت و سلامتی و عمر با عزت و رفع مشلکات مردم را دارم.

*ان‌شاءالله. تا چشم بر روی هم گذاشتیم دو ماه از مجلس یازدهم گذشت و شروع به کار یک مجلس جدید با ترکیب جدید. شما تجربه مجلس نهم را هم در کارنامه خودتان دارید. چطور می‌بینید شروع به کار مجلس را و چطور ارزیابی می کنید؟

الحمدالله دوستانی که در مجلس آمدند دوستان انقلابی و مومنی هستند، تقریبا اکثریت به اتفاق و تمام همت آنها این است که بتوانند مشکلات مردم را برطرف بکنند.

اما باید توجه کنیم که تازه مجلس شکل گرفته و مشکلاتی وجود داشته. من صریح بخواهم عرض کنم یکی از مشکلات تشکیل کمیسیون های مجلس بود.

اگر متاسفانه نگویم، خوشبختانه هم نمی‌شود گفت؛ مجلس دهم یک آیین‌نامه جدیدی برای تشکیل کمیسیون های مجلس آینده مصوب کرد که افرادی که می روند در کمیسیون ها – چون مجلس ۱۳ کمیسیون دارد – کمیسیون ها تخصصی باشد. تقریبا این ضوابط دو ماه مجلس یازدهم را متوقف کرد و نتوانست هیچ کاری انجام بدهد. یک نمونه را عرض کنم؛ شاید بنده را به مباحث برجام و سی اف تی و … نسبت بدهند. یعنی از هر کسی که سوال کنید که نبویان باید کدام کمیسیون مجلس برود می‌گویند امنیت ملی! من به همین جهت رفتم در کمیسیون امنیت ملی ثبت نام کردم. کمیسیون امنیت ملی ۱۹ تا ۲۳ نفر بیشتر نمی‌خواهد. روی آن آیین نامه امتیاز من پنجاه و نهمین شده است.

من رئیس شعبه بودم و با هیئت رئیسه این اعتراضات را بررسی می‌کردیم. چند نفر از سرداران رای آورده بودند. فردی آمده بود خیلی با ناراحتی من ۴۰ و خرده ای عملیات با «حاج قاسم» در ایران، عراق، لبنان، سوریه بودم. این را بر اساس آیین نامه به او امتیاز دادیم، امتیاز او ۱۰۰ شد. اما یک نفر یک بار اصلا رنگ جبهه و جنگ و امنیت را ندیده بود و فقط در دانشگاه رشته علوم سیاسی رفته بود که معارفش هم سکولار محض است، دکترا گرفته طبق این آیین‌نامه امتیازش ۸۰۰ شده است! اگر خود سردار عزیز شهید حاج قاسم سلیمانی می‌آمد امتیاز نمی‌آورد که به کمیسیون امنیت ملی برود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *