ای کاش که مسئولان بیشتر به مسائل اجتماعی و فرهنگی توجه میکردند

در کرونا همه بزرگان از رهبر انقلاب و علمای قم تا ائمه جمعه و مسئولان کشور تسلیم دستورالعملها و ضوابط بهداشتی شدند، عالی بود. ای کاش به اندازه نصف التزامشان به تشخیص و حکم پزشکان و متخصصان عفونی، نسبت به نگرانی و هشدار جامعه شناس‌ها و کارشناسان مسائل اجتماعی و فرهنگی توجه میکردند!

%۹۳


کل آرا
۹۶۲
با برچسب , , .

متن منبع

یک نظر

 1. به این جهت که همگی باور دارند دیانت ما، عین سیاست ماست، در نتیجه هر کس متدین باشد، خود به خود سیاستمدار هم هست و جامعه شناس و کارشناس مسائل اجتماعی و فرهنگی! پس وقتی که آقایان خودشان را در این امور خبره می بینیند، چه نیازی دارند به حرف دیگران گوش کنند

 2. جناب زائری بزرگوار، عمل کردن به توصیه های بهداشتی توسط مقامات تا جایی هست که فقط خودشونو در بر بگیره!
  مثلا رهبر در عزاداری ای شرکت کنه که فقط خودش و مداح حضور دارن اما مردم جوری توی هیات ها تو هم میلولن که یهو آمار مبتلایان به صورت تصاعدی افزایش پیدا میکنه.
  یا رئیس جمهور هیچ جایی که کوچکترین خطری براش داشته باشه حضور پیدا نکنه و مردم مجبور باشن سوار مترو و BRT و حتی تاکسی ای بشن که سطح خطر توش خیلی بالاس!
  حداکثر کارهایی که هم که برای حفظ سلامت مردم انجام میشه در حد توصیه به خانه موندن یا خواندن دعای هفتم صحیفه سجادیه س! وگرنه اگر قرار بود کار عاقلانه ای انجام بشه، الان وضع کرونا تو ایران به این شکل نبود!
  چطور حکومتی که میخواد مردم رو به زور به بهشت ببره، نمیتونه به زور تو خونه نگهشون داره و حداقل نیازهاشونو تامین کنه که ۲-۳ هفته تو خونه بمونن و این بیماری کم بشه؟!

  مشکل ما اینه که مسئولینمون جز خودشون هیچ چیز و هیچ کسی رو قبول ندارن و الان هم فقط دست به دعا هستن که واکسن واسه کرونا پیدا بشه و در عمل هیچ کاری برای مهار کرونا انجام نمیدن!
  در مورد مسائل اجتماعی و فرهنگی و … هم فقط به امید امام زمان (البته اگه واقعا اعتقاد داشته باشن) نشستن و همینکه به خودشون و نزدیکانشون خوش میگذره براشون کافیه.

 3. خیلی ساده است جوابش چون اثرش را زود نمیبیننن و چند سال طول میشکه که بشه فاجعه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *