از یکشنبه می‌توانیم اسلحه‌مان را به هر کسی که می‌خواهیم بفروشیم

از یکشنبه (۲۷ مهر ماه) می‌توانیم اسلحه‌مان را به هر کسی که می‌خواهیم بفروشیم و از هرکس هم که می‌خواهیم اسلحه بخریم، این یکی از اقدامات دولت تدبیر و امید است.


%۹۲

کل آرا
۵۷۲
با برچسب , , .

متن منبع

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه با بیان اینکه “ما سه امتحان بزرگ در سال‌های اخیر داشتیم”، اظهار داشت: یکی جنگ تحمیلی اقتصادی که از سال ۹۷ ادامه دارد، دیگری سیل سال ۹۸ در ۲۵ استان که آزمایش دیگری برای مردم بود و سومین مورد هم، کرونا که از پایان سال ۹۸ با آن درگیر هستیم این سه آزمایش بزرگ برای مسئولین و مردم بود و مردم ما در همه این آزمون‌ها سربلند بیرون آمدند.

روحانی با اشاره به پایان تحریم‌های تسلیحاتی کشورمان از ۲۷ مهر ماه، خاطرنشان کرد: درباره هفته آینده به ملت ایران این تبریک را می‌گویم که یکشنبه هفته آینده ۱۰ سال تحریم ظالمانه تسلیحاتی رفع خواهد شد. در ۲۷ مهر ماه دیگر تحریم تسلیحاتی نداریم و ما ۴ سال بر سر این مسئله با آمریکا جنگیدیم و آمریکا به «این در و آن در» می‌زد تا روز ۲۷ مهرماه اتفاق نیفتد ولی این روز اتفاق می‌افتد و این به‌علت ایستادگی مردم و تلاش مسئولین است.

وی اضافه کرد: آمریکا موفق نشد و آن‌هایی که می‌گویند “برجام برای ما چه کرده است؟”، بدانند که این یکی از کارهای برجام است و تحریم تسلیحاتی را برداشت. از یکشنبه می‌توانیم اسلحه‌مان را به هر کسی که می‌خواهیم بفروشیم و از هرکس هم که می‌خواهیم اسلحه بخریم، این یکی از اقدامات دولت تدبیر و امید است؛ البته صبر و حوصله نیاز است تا به نکات مدنظر برسیم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: البته این وسط شرّی به‌نام حاکمان جدید کاخ سفید پیدا شد؛ ببینید چه بلایی بر سر افغانستان آمده است و کاخ‌سفیدنشینان می‌گفتند “امنیت افغانستان را تأمین می‌کنیم”، و ببینید افغانستان چه شرایط بسیار خطرناکی دارد. آن‌ها ادعا می‌کردند که “به منطقه آمدیم تا داعش را از بین ببریم” ولی مردم فداکار عراق و سوریه و عزیزان رزماندگان ما کنار آن‌ها جنگیدند و داعش را برکنار کردند.

روحانی گفت: آمریکا بگوید؛ در ۴ سال گذشته در سیاست خارجه یک پیروزی به‌دست آورده است؟ در همه کارها و در برابر ملت سوریه و فلسطین شکست خورده است و موفقیت ندارد. فردی که مدیر یک جمع کوچک است هم با لحن بی‌ادبانه از آن کلمات نسبت به ملت عزیز ایران استفاده نمی‌کند. معلوم است که ملت ایران آن‌ها را عصبانی کرده و به زانو در آورده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *