استانداردهای گردشگری حلال در فارس تبیین شود

گردشگری حلال به این معناست که بتوانیم گردش حلال و حس خوش و لذت حلال را به گردشگر منتقل کنیم… نیاز داریم چارچوب‌های گردشگری حلال و مذهبی را به‌ویژه به مدیران تورها، شرکت‌ها و هتل‌ها آموزش دهیم.

موافقمخالف
با برچسب , , , , .

متن منبع

آیت‌الله لطف‌الله دژکام، چهارشنبه در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با اشاره به اینکه گردشگری حلال باید به صورت جدی مد نظر باشد، افزود: امروز در کشورهایی همچون ژاپن و اسپانیا در این زمینه فعالیت‌هایی صورت گرفته است، زیرا می‌دانند جمعیت مسلمان در جهان، با گردشگری حلال به سمت آنها جذب می‌شوند.

وی، با بیان اینکه گردشگران علاوه بر گردش، به دنبال لذت هم هستند، گفت: گردشگری حلال به این معناست که بتوانیم گردش حلال و حس خوش و لذت حلال را به گردشگر منتقل کنیم. این کار ظرافت بسیار دارد و باید با لطافت آموزش داده شود و نیاز داریم چارچوب‌های گردشگری حلال و مذهبی را به‌ویژه به مدیران تورها، شرکت‌ها و هتل‌ها آموزش دهیم.

قرآن به حفظ میراث گذشتگان رسمیت بخشیده است

امام جمعه شیراز همچنین از میراث فرهنگی به عنوان سرمایه‌های مغفول یاد کرد و اظهار داشت: قرآن کریم دستور تخریب آثار گذشتگان را نداده بلکه به میراث گذشتگان رسمیت داده است.

آیت‌الله دژکام گفت: با نادیده گرفتن آیاتی که به تدبر در آثار گذشتگان تاکید می‌کند، تفکر داعشی پدید می‌آید که آثار باستانی را در عراق، افغانستان و برخی از مناطق دیگر نابود می‌کند و تبعات و حواشی این نگاه داعشی، به عنوان دیدگاهی که مدعی نگاه دینی است، گردنگیر طلبه و روحانی ما هم می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین به دیدار حضرت علی (ع) از طاق مدائن اشاره و بیان کرد: آیا آن حضرت دستور به تخریب آنجا را داده است، خیر، بلکه حضرت به هر قسمتی که می رسید توضیح می داد که کاربری آن چه بوده است و از سرگذشت پادشاهان آن سخن می‌گفت.

میراث فرهنگی و حوزه علمیه با یکدیگر همکاری کنند

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی باید در قالب نشست‌ها و کارگاه‌هایی با حوزه علمیه همکاری کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *