حجت‌الاسلام سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر

دولت اشتباهات بسیار زیادی در تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ داشته و مجلس این اشتباهات را گرفته است.

%۹۳


کل آرا
۱,۹۸۸
با برچسب , , , , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه در لایحه بودجه جای اظهارات غیر اقتصادی و غیر کارشناسی نیست، گفت: کسانی که به رئیس جمهور درباره لایحه بودجه گزارش می‌دهند، از ادبیات غیر اقتصادی برخوردار هستند، نه نمایندگان مجلس.

وی با اشاره به اینکه در لایحه بودجه برای اجرای سند ۲۰۳۰ اعتبار در نظر گرفته شده بود، افزود: سوال ما از رئیس جمهور آن است که آیا از این موضوع اطلاع داشت یا خیر؟ آیا رئیس جمهور می‌داند که در لایحه ارائه شده بودجه به مجلس از سوی دولت، میزان رشد بودجه کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی نسبت به سال قبل صفر است؟

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ادبیات نمایندگان سیاسی نیست، بلکه ادبیات بودجه‌ای که دولت به مجلس ارائه کرده کاملاً سیاسی و برای به زمین زدن دولت بعدی است. رئیس جمهور با این بودجه به دنبال آن است که دولت بعدی را از همان ابتدا دچار فروپاشی کند اما مجلس مراقبت می‌کند تا این اتفاق نیفتد.

سلیمی با بیان اینکه دولت بودجه را برای افرادی خاص نوشته است، گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ همه منافع برای ۳۰۰ یا ۴۰۰ نفر جمع شده است و حرف مجلس آن است که چرا منافع بودجه باید برای عده‌ای خاص باشد در صورتی که همه مردم باید از آن برخوردار شوند.

وی ادامه داد: رئیس جمهور، کل ملت را حذف کرد و فقط به چندصد نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی داد و مجلس می‌گوید که چرا مردم نباید از منافع ارز دولتی برخوردار باشند؟

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید منافع بودجه‌ای را بین همه مردم تقسیم کند، گفت: این دولت فقط بلد است که پست‌ها، منافع و حقوق‌های نجومی را بین عده‌ای خاص و چند حزب سیاسی تقسیم کند.

سلیمی گفت: دولت جمع و تفریق نمی‌داند نه مجلس و اگر دولت به معادلات ریاضی واقف بود و تورم را به صورت دقیق رصد می‌کرد، میزان حقوق مردم را باید متناسب با میزان تورم افزایش می‌داد. حرف مجلس آن است که مردم با این تورم ۶۰ درصدی نمی‌توانند زندگی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.