حجت‌ الاسلام ابوترابی‌فرد در مراسم سالگرد ورود امام خمینی(ره) به کشور

بعد از چهار دهه ما با دولت اسلامی فاصله داریم.

%۹۴


کل آرا
۹۳۹
با برچسب , , , , , , , , , .

متن منبع

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه اقتدار امروز ملت ایران برآمده از مقاومت و ایستادگی است، گفت: اگر ایستادگی نبود، ملت ایران در این جایگاه عزت و اقتدار قرار نداشت.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت‌ الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی فرد در مراسم گرامیداشت سالگرد ورود تاریخی به میهن اسلامی، گفت: به بیان یکی از متفکرین و چهره های برجسته سیاسی، انقلاب اسلامی که به یک معنا با گام های استوار امام بزرگوار و حضور اقتدار آفرین او در ۱۲ بهمن ماه سال ۵۷ چهره زیبا و امیدبخش خود را به نمایش گذاشت، تاریخ را واژگون کرد. یک قیام مهم به نام اسلام به پیروزی رسید و اصالت فرهنگی و نقش قرآن و عترت را در مدیریت و هدایت جامعه اسلامی و رویارویی با زیاده خواهان جهان به نمایش گذاشت.

امام جمعه موقت تهران افزود: امام بزرگوار نماد عقلانیت، عزم، ایمان و ایثار بود. تصویر روشنی از تربیت یافتگان در مدرسه قرآن و عترت بود. خصائص برجسته امام، یک فقیه در تراز قرآن را به نمایش می گذاشت و راه را برای شکل گیری نظام سیاسی هموار نمود که اولا بر اصول و مبانی قرآن، وحی، سنت پیامبر اعظم و سیره پیشوایان معصوم دین استوار باشد و ثانیا با تکیه بر این ارکان و اصول راه را برای عزت، عظمت و اقتدار ملت ایران و ملت اسلام هموار کند و ثالثا به عنوان یک قدرت برآمده از دین و ملت اسلام در برابر همه جبهه کفر و نظام سلطه با اقتدار بایستد.

وی ادامه داد: این اصول سه گانه مشی و مبانی اندیشه سیاسی امام را تبیین می کند. نظام سیاسی برآمده از آموزه های وحیانی نظام سیاسی برآمده از آموزه‌ های وحیانی بر دو رکن رکین استوار است؛ رکن نخست رهبری صالح و برآمده از آموزه های دینی و رکن دوم ملت است. بدون رهبری صالح و ملت وفادار پیوند خورده با رهبری پیروزی به دست نمی آید و‌ موفقیت ‌ها در این عالم مرهون این دو حقیقت است.

ابوترابی فرد در خصوص ویژگی رهبری در نظام اسلامی، اظهار داشت: تواناترین، شایسته ترین، برجسته ترین و اعلم و در فهم دین و معارف قرآن و عترت، به ویژه در حوزه مدیریت نظام اسلامی و حکمرانی مبتنی بر دین پیشگام است. یعنی رهبری در نظام اسلامی یا باید در دست امام معصوم باشد؛ که قطعا اقوی و اعلم است. یا در دست فقیه صالح عالم عادل و مقتدر و شجاع باشد که در زمان غیبت شایسته قرار گرفتن در این مکان خطیر است. اصل قطعی بر آمده از ده ها آیه و روایت است. اصل دوم برای موفقیت این رهبر و پیشوا شناخت و فهم ملت و وفاداری ملت به او است. اگر مردم رهبر صالح را شناختند و در کنار او ایستادند، موفقیت ها و پیروزی ها قطعی است. رمز پیروزی انقلاب و حرکت عظیم ملت ایران در این دو اصل اساسی است.

وی اظهار داشت: در ۱۲ بهمن ۵۷ این ملت ایران بودند که در تهران حضور یافتند و به استقبال امام، رهبر و پیشوای خود رفتند و به جهانیان اعلام نمودند که ایران آینده را این رهبر صالح و این ملت وفادار اداره می کند. مدیریت ایران به دست رهبری است که برگزیده ملت است. این پیام ۱۲ بهمن ماه ۵۷ بود. اما امروز پیام متفاوت است. در ۱۲ بهمن سال ۱۳۹۹ این پیام ملت اسلام است که ملت عراق، سوریه، لبنان، یمن، فلسطین و ایران همه این پیام را دارند که آینده جهان اسلام را ملت اسلام و رهبری صالح اداره می کند.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: امروز دنیای اسلام رهبری صالح خود را شناخته است. اقتدار جبهه مقاومت و ایران و ملت اسلام برآمده از این حقیقت است. این ثمره گام برداشتن در راهی است که قرآن فراروی ما گذاشته است. بر اساس قرآن، ملاک فضیلت علم و دانش و معرفت است و در ادبیات قرآن علم آن گاه ملاک فضیلت است که دستاورد آن خشیت است. یعنی علم و معرفت باید پیوند خورده با عمل صالح و گره خورده با تقوا باشد. فقیه آن عالم فرهیخته، اسلام شناس و قرآن شناسی است که جان و روح او را عمل مبتنی بر ایمان و عمل صالح نورانی کرده است.

وی با بیان اینکه در نظام اسلامی و اندیشه دینی ملاک آراستگی به علم و معرفت و عمل مبتنی بر علم است، تصریح کرد: امام در طول عمر مبارکش سلوک مبتنی بر علم داشت و عالمانه قدم برداشت؛ این ثمره تربیت دینی است. قیام برای خدا قیامی است که مبتنی بر علم، معرفت و اخلاص است. در نظام اسلامی باید همه مدیران این گونه قدم بردارند. بعد از چهار دهه ما  با دولت اسلامی فاصله داریم. قدم اول این بود که نظام اسلامی در ۲۲ بهمن ماه مستقر شد. قدم دوم هم برداشته شد. قدم سوم «دولت اسلامی» است. رهبر معظم می فرمایند با دولت اسلامی فاصله داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.