آیت‌الله خاتمی به مناسبت چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی

بنده با شناختی که از مردم دارم، می‌گویم که حضور مردم در انتخابات ۱۴۰۰ بالای ۵۰ درصد خواهد بود.


%۹۳

کل آرا
۴۷۶
با برچسب , , , , , .

متن منبع

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، آیت‌الله سید احمد خاتمی پیش از ظهر امروز به مناسبت بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: رئیس‌علی دلواری‌ها در مبارزه با انگلیس پیش‌گام بودند و شهید ابوتراب عاشوری ستاره‌ای از ستاره‌های انقلاب اسلامی شد.

امام‌جمعه موقت تهران گفت: امروز دیدیم که چگونه بسیاری از مردم با خودرو و موتورهایشان به این انقلاب ابراز علاقه کردند و یقیناً اگر این ویروس منحوس نبود، قطعاً راه‌پیمایی امسال هم بسیار باشکوه‌تر بود.

وی گفت: حرکت مقدس راه‌پیمایی خودرویی و موتوری پیام‌های برجسته دارد. پیام اول، دوم و سوم این حرکت بیعت با دین، نظام اسلامی و ولایت است. مردم نشان دادند که به دین خود علاقه‌مند هستند و به هر طریقی از انقلاب اسلامی خود دفاع می‌کنند و به صحنه می‌آیند.

وی تصریح کرد: تمام نظرسنجی‌های فعال در کشور می‌گوید که عشق به دین و مقدسات در جان مردم ما موج می‌زند. هرچند بعضی اوقات ظاهر برخلاف این را نشان می‌دهد اما باطن چیز دیگری است.

خاتمی در ادامه گفت: کسانی وجود دارند که جفاکارانه با رفتار خود به دین اسلام آسیب می‌زنند اما پیام مردم این است که ما حامی نظام اسلامی هستیم و ایستاده‌ایم و نخواهیم گذاشت کمترین آسیب به پرچم انقلاب اسلامی برسد.

امام‌جمعه موقت تهران بیان کرد: هیچ‌کس منکر مشکلات اقتصادی و گرانی‌های افسارگسیخته نیست اما همگان بر این تأکید دارند که اسلام به ذات خود ندارد عیبی! هر عیب که هست از مسلمانی ماست. آمریکا و شبکه‌های تلویزیونی بیگانه که مراسم را منعکس می‌کنند بدانند که این مردم با انقلاب بوده، هستند و خواهند بود.

خاتمی با بیان اینکه مدیریت ولی‌فقیه امام قبل و بعد از پیروزی انقلاب، این انقلاب را به ثمر نشاند، گفت: اگر مدیریت ولایت ولی‌فقیه نبود، این انقلاب آسیب‌ها می‌دید. ماندگاری این ۴۲ سال نشانه موفقیت مدیریت ولایت‌فقیه است.

وی با بیان اینکه مدیریت ولایت‌فقیه در این سال‌ها باعث پایداری نظام اسلامی بوده است، گفت: هشت سال جنگ با استکبار، خنثی‌کردن ۶ کودتا، فتنه‌های گوناگون اما انقلاب اسلامی مثل سرو ایستاده ماند و همه این موفقیت‌ها به‌خاطر مدیریت صحیح ولی‌فقیه زمان است.

خاتمی گفت: پیام چهارم این حرکت، استکبارستیزی است. رؤسای جمهور آمریکا و آخرین نفرشان که روزهای فلاکت خود را می‌گذراند، آرزو داشتند که مردم ایران مرگ بر آمریکا نگویند اما تا زمانی که سیاست‌های استکباری باشد، مردم همواره مرگ بر آمریکا را تکرار می‌کنند.

وی افزود: مذاکره با چنین آمریکایی کودنی سیاسی است، به ما نگویند شما مسائل سیاسی را نمی‌دانید، امام ۴۰ سال قبل با این تحلیل که آمریکا شیطان بزرگ است، دستور قطع رابطه با آمریکا را بدهد. آن زمان که اما این بیانات را فرمود، جنایت یمن، حمایت از تکفیری‌ها، دخالت آمریکا در لبنان و… نبود بعد از ۴۰ سال آمریکا شیطان کوچک شده است؟ پیام راه‌پیمایی امروز مرگ بر آمریکاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.