نتایج نظرسنجی «نقایص و کاستی‌های بودجه ۱۴۰۰»

نتایج نظرسنجی «نقایص و کاستی‌های بودجه ۱۴۰۰»

براساس نتایج آخرین نظرسنجی در خصوص اشتباهات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، حدود ۹۲ درصد شرکت کنندگان بر این باورند که دولت در تدوین لایحه بودجه سال  ۱۴۰۰ دچار اشتباهات زیادی شده است.

 

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت و گویی با خبرنگاران، در اول بهمن ماه سال جاری، به کمبودها و کاستی‌های متعددی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ اشاره کرد. ایشان ادعا می‌کند که ادبیات استقاده شده در بودجه‌ای که دولت به مجلس ارائه کرده، کاملاً سیاسی و «برای به زمین زدن دولت بعدی است» و  مضافاً، دولت این بودجه را فقط برای یک سری افراد «خاص» درنظر گرفته‌است.

 

در حال حاضر وضعیت اقتصادی کشور اصلاً مساعد نیست و مردم از نوسانات قیمت‌ها و افزایش روزافزون نرخ کالاهای اساسی مانند گوشت قرمز و مرغ خسته شده‌اند.

 

بر مبنای آرمان‌های انقلاب اسلامی، همه مردم کشور باید از بودجه دولت بهره‌مند شوند، اما اکنون به نظر می‌رسد که ادبیات استقاده شده از طرف مسئولان به هیچ وجه با آرمان‌های انقلاب اسلامی هم خوانی ندارد و بودجه ارائه شده نتها به نفع ۳۰۰ یا ۴۰۰ نفر نوشته شده است.

 

این نظرسنجی که از تاریخ ۵ تا ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ انجام گرفت، اعتماد مردم به مسئولان در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۰ را مورد سنجش قرار می‌دهد.

 

در کل، ۱۹۸۸ رأی از سوی مردم ثبت شده است که نتها ۸ درصد از این شرکت کنندگان به پرسشی که «آیا همکاری لازم بین دولت و مجلس برای رفع مشکلات بودجه‌ای و بهبود وضعیت معیشتی مردم وجود دارد؟» رأی مثبت دادند.

 

🔺🔻 در نظرسنجی‌های #مردم_و_روحانیت شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.