نتایج نظرسنجی «نکته کلیدی برای صدور انقلاب چیست؟»

نتایج نظرسنجی «نکته کلیدی برای صدور انقلاب چیست؟»

بر طبق نتایج آخرین نظرسنجی در مورد پیش‌نیازهای صدور انقلاب اسلامی، ۹۱ درصد شرکت کنندگان معتقدند که حل مشکلات داخلی از جمله فرهنگی و اقتصادی بهترین روش برای صدور انقلاب اسلامی است.

یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی که در بدو پیروزی انقلاب مطرح گردید، صدور آرمان‌های دینی و فرهنگ انقلابی ایران بود. بسیاری از مسئولان همچنان بر این باورند که این هدف بعد از ۴۲ سال، در اولویت قرار دارد ولی در خصوص روش صدور انقلاب اختلاف نظر وجود دارد. برخی از روحانیون مانند حجت‌الاسلام جواد مجتهد شبستری معتقدند که راه صدور انقلاب اسلامی اینست که بتوانیم در داخل کشور امید ایجاد کنیم و مشکلات کمرشکن اقتصادی را حل نماییم.

 

وضعیت اقتصادی کشور از جهت افزایش تورم و میزان بیکاری روزافزون و همچنین تنگناهای ناشی از فشار حداکثری تحریم‌های اقتصادی، زندگی را برای شهروندان کشورمان بسیار دشوار کرده است و از همین روست که یک مسئله‌ سیاست خارجی همچون صدور انقلاب با اقتصاد و مسائل داخلی گره خوره است. قابل ذکر است که بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور نیز ریشه در سیاست خارجی دارد و از طریق بهبود روابط دیپلماسی بین ایران و کشور‌های منطقه قابل حل می باشد.

 

این نظرسنجی که از تاریخ ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ انجام گرفت و نتایج آن امروز (سه‌شنبه) منتشر شد، دیدگاه‌ متحدی را از سوی مخاطبان، در مورد میزان اهمیت و نحوه صدور انقلاب در مقابل حل مشکلات داخلی، به نمایش می گذارد.

 

در مجموع، ۱۷۳۳ رأی از سوی مخاطبان ثبت شده است که تنها ۹ درصد از شرکت کنندگان به پرسشی که «آیا حل مشکلات داخلی و دستیابی به عزت اقتصادی، پیش‌نیاز صدور انقلاب و تمدن اسلامی نیست؟» رأی منفی دادند.

 

🔺🔻در نظرسنجی‌های «مردم و روحانیت» شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.