آیت‌الله خاتمی، عضو مجلس خبرگان رهبری

هر رای مردم در انتخابات، «آری» مجدد به نظام است.


%۹۱

کل آرا
۱,۶۷۲
با برچسب , , , , .

متن منبع

به گزارش خبرگزاری شبستان، آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری امروز سه شنبه درباره نام‌گذاری شعار سال از سوی رهبر انقلاب اسلامی گفت: نام‌گذاری سال‌ها از سوی رهبری، حاصل کارشناسی دقیق از وضعیت کشور و علاج و درمان مشکلات است. این نام‌گذاری‌ها در حقیقت نقشه راه مسئولان و مردم است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، افزود: در سالیان اخیر، تمرکز رهبر انقلاب اسلامی بر مسائل اقتصادی بوده است و این تمرکز ناشی از شناخت دقیق مشکلات کشور است. دشمنان امید داشته و دارند که با فشار‌های حداکثری اقتصادی به نظام اسلامی آسیب برسانند.

آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: اینگونه فشار‌های حداکثری اقتصادی بی‌سابقه نیست. کفار قریش در دوره بعث پیامبر (ص) با حصر اقتصادی شعب ابی‌طالب، می‌خواستند نهضت جهانگیر پیامبر (ص) را زمین گیر کرده و نظام نبوی مدینه را دچار چالش کنند.

وی اضافه کرد: برهمین اساس رهبر انقلاب اسلامی در نام‌گذاری‌ها بر مسائل اقتصادی متمرکز شدند و سال گذشته را سال «جهش تولید» و امسال را «جهش تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نامیدند و در این نام‌گذاری مخاطب اول مسوولان و مخاطب دوم مردم هستند.

خاتمی با اشاره به تاکید رهبری درباره جهش تولید در نخستین روز فروردین تصریح کرد: ایشان فرمودند که جهش تولید نیازمند پشتیبانی و مانع‌زدایی است و مسوولان باید در این زمینه اقدام کنند. واردات بی‌رویه، قاچاق کالا، مقررات زائد و عدم کمک نظام بانکی در برخی موارد، از جمله موانعی سر راه جهش تولید هستند.

وی، راه‌حل برون رفت کشور از تهدید‌های دشمن را با طرح اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری امکان پذیر دانست و گفت: امید که مسوولان در این عرصه حداکثر توان خود را به‌کار گیرند تا سال آینده شاهد آن باشیم که رهبری بالاترین نمره را به مسوولان به جهت تلاش شایسته آن‌ها در این عرصه بدهند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرمایش رهبری درباره انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰، گفت: ایشان در این زمینه به چند مطلب اشاره کردند. مقایسه آغاز قرن چهاردهم با قرن پانزدهم مقایسه بسیار زیبایی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.