حجت الاسلام والمسلمین حافظ نیا در ابتدای خطبه اول با اشاره به

وزیر امور خارجه تصورات فانتزی از دیپلماسی دارد و آنچه که به دیپلماسی قدرت می دهد، میدان مبارزه است.

%۱۸

%۸۲

کل آرا
۱۳۷
با برچسب , , , , , , .

متن منبع

حجت الاسلام والمسلمین حافظ نیا در ابتدای خطبه اول با اشاره به اینکه پس از هفته ها نماز جمعه به علت شرایط کرونا برگزار شد، گفت: قطعا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی می توان به سوی شرایط بهتر حرکت کرده و سلامت جامعه افزایش پیدا خواهد کرد.

حافظ نیا با اشاره به فرازی از وصیت نامه امیرالمؤمنین حیدر علیه السلام بیان کرد: اولین چیزی که حضرت علی علیه السلام سفارش کرده اند همان تقوای الهی، خدا ترسی و پوشیدن لباس تقوا و نظم در امور است.

وی ادامه داد: اگر در مسائل مختلف نظم داشته باشیم قطعا دچار مشکلات کمتری خواهیم شد و همچنین ایجاد مهر و محبت در بین مسلمین نیز همواره مورد تاکید امیرالمؤمنین است.

خطیب جمعه آستارا همسایه داری را نیز مورد تاکید ابوتراب علی علیه السلام دانست و تصریح کرد: حق و حقوق همسایه ها در دین مبین اسلام بسیار مورد تاکید بوده است و متاسفانه امروزه با گسترش زندگی های آپارتمانی، عدم توجه به سعه صدر و عدم رعایت مسائل اخلاقی افراد را از همسایه داری دور کرده است.

حافظ نیا ادامه داد: عده ای همسایگان خود را آزار داده و اعمال غیر اخلاقی انجام میدهند و مراجع قضایی و نیروی انتظامی باید در این گونه مسائل ورود کنند.

وی توجه به ایتام را مورد تاکید در وصیت نامه ابوالیتامی علی علیه السلام دانست و تصریح کرد: باید به دختران یتیم دم بخت توجه بسیاری داشت و افراد متمول و مومن با این گونه اعمال خیر عاقبت به خیری را برای خود به ارمغان بیاورند و خداوند و قرآن را مورد توجه قرار بدهند.

وی ادامه داد: قرآن برنامه زندگی است نه برای بالای سر گذاشتن! سعادت دنیا و آخرت در عمل به قرآن است و باید بسیار توجه ویژه ای به نماز به عنوان ستون دین داشت و وقت، هزینه و سرمایه برای این مساله مهم را انجام داد.

امام جمعه آستارا با انتقاد از برخی مسئولان به دلیل عدم توجه به مساله نماز گفت: بعضی مسئولان هنگام ساخت پروژه های عمرانی به ایجاد نمازخانه هیج توجهی نمی کنند و واقعا باید به حال مسئول بی توجه به نماز تاسف خورد، سکوت در مقابل زشتی ها نتیجه اش وضعیت اسفبار اجتماعی می شود.

وی جهاد با زبان، جان و مال را در راه تبلیغ دین یک تکلیف دانست و بیان کرد: انسان باید در راه دین حقایق را روشن کرده و بازگو کند، باید نسبت به معضلات اجتماعی دغدغه داشت و بی تفاوت از کنار مسائل نگذریم، از پشت کردن به یکدیگر و قطع رابطه ها پرهیز کنید و نسبت به اتفاقات پیرامون خود خنثی نباشید.

امام جمعه آستارا در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به جمعه ۱۷ اردیبهشت و ۲۴ رمضان آخرین جمعه این ماه مبارک و روز جهانی قدس گفت: روز قدس روز اسلام و همبستگی با ملت مظلوم فلسطین است و انشالله امت اسلامی یک دل در کنار یکدیگر برای آزادی قدس شریف فریاد آزاد خواهی را سر خواهند داد.

حافظ نیا گفت: اسرائیل یک غده سرطانی است و سران بی غیرت برخی کشورهای عربی حواس خود را جمع کرده و در زمین آنها بازی نکنند، عادی سازان روابط با اسرائیل خائن به اسلام هستند و هر کشوری که دست در دست آنها بدهد، خائن به ملت های اسلامی بوده و رو سیاهی برای آنها باقی خواهد ماند.

وی با اشاره به ۲۰ اردیبهشت مصادف با ۲۷ رمضان روز وقف گفت: وقف یک حسنه جاریه بوده و باید در جامعه رواج پیدا کند و قطعا برای آخرت خود باید توشه مناسبی را فراهم کنیم

خطیب جمعه آستارا با اشاره به فایل صوتی منتشر شده اخیر بیان کرد: خطای در تفکر و خطای در ابراز این تفکر اشتباهات مهم ظریف است و واقعا جای تعجب و تاسف بسیار دارد، اشک ریختن برای مرد میدان هیچ دلیل قانع کننده ای نبوده و با یک پست و توییت قابل جبران نیست.

وی ادامه داد: خدمات مرد میدان در میدان دیپلماسی قابل مقایسه با هیچ کدام از دیپلمات ها نیست، وزیر امور خارجه تصورات فانتزی از دیپلماسی دارد و آنچه که به دیپلماسی قدرت می دهد، میدان مبارزه است، قدرت میدان رزم یک بار قوی برای حمایت از سیاست های نظام و دستگاه دیپلماسی است.

حافظ نیا افزود: قدرت موشکی ایران اسلامی آمریکا را به زانو در می آورد و در میدان مبارزه با دشمن دستگاه دیپلماسی بدون قدرت میدان قطعا منفعل خواهد بود و نگاه ساده انگارانه او نشان از شیفتگی به غرب بوده و این صحبت ها اثرات همین تفکر است.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *