حجت‌الاسلام سید محمود نبویان در گفتگو با

اینکه یک یا دو بانک با ایران ارتباط داشته باشند و یا اینکه فقط ۵ میلیارد دلار از پول‌های بلوکه شده کشورمان آزاد شود، برای ما ارزشی ندارد.

%۳۲

%۶۸

کل آرا
۲۵۳
با برچسب , , , , , , , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام سید محمود نبویان در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور درباره اینکه راستی‌آزمایی زمان‌بر نیست، گفت: نمایندگان مجلس در دفاع از حقوق ملت ایران، قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را به تصویب رساندند که بر اساس آن باید تحریم‌هایی که علیه ملت ایران وضع شده است، به طور کامل و یکجا برداشته شود و بر این موضوع مصر هستیم.

تحریم‌ها باید یکجا برداشته شود

وی بیان کرد: تحریم‌ها باید یکجا برداشته شود نه اینکه امروز آمریکایی‌ها یکی از تحریم‌های ما را لغو کنند و چند ماه بعد آن هم اگر تمایل داشتند، تحریم دیگری را بردارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی قرار بود که پنجم اسفند ماه ۹۹ کل تحریم‌ها برداشته شود اما دولتمردانی چون روحانی، ظریف و صالحی مذاکره‌ای را انجام دادند و سه ماه دیگر موعد لغو تحریم‌ها را تمدید کردند و ما از این موضوع گله‌مند هستیم.

پیام دولت به غرب برای ادامه تحریم‌ها!

نبویان ادامه داد: سوال ما از این افراد آن است که چرا در مذاکره با گروسی، لغو تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران را ۳ ماه دیگر تمدید کردند؟ این کار دولتمردان ما پیامی به غربی‌ها بود مبنی بر اینکه شما می‌توانید تا سه ماه دیگر تحریم‌ها علیه ایران را ادامه دهید.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید پاسخ دهد که چه اصراری دارد که تحریم‌های ایران ادامه داشته باشد، گفت: در حال حاضر هم تیم مذاکره کننده ما در جریان مذاکراتی که در حال انجام است، طرح گام به گام برای لغو تحریم‌ها را مطرح می‌کنند و سپس واژه گام به گام را تغییر دادند و به جای آن گفتند که منظور ما آن است که تحریم‌ها به توالی و به ترتیب حذف شود که این کلمات هم معنایی جز همان طرح گام به گام ندارد.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: افرادی چون ظریف و روحانی به دنبال لغو تحریم‌ها به صورت گام به گام هستند که به معنای آن است که آمریکایی‌ها در حال حاضر یکی از تحریم‌های ما را بردارند و چند هفته و یا چند ماه بعد، یکی دیگر از تحریم‌های ما را لغو کنند. سوال ما از رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه آن است که چرا اصرار دارند تحریم‌های ایران به صورت کامل و یکجا برداشته نشود؟

طرفداری از طرح گام با گام با اهداف انتخاباتی

وی افزود: ظاهراً دولتمردان به دلیل انتخابات ۱۴۰۰ به دنبال لغو تحریم‌ها به صورت گام به گام هستند با این هدف که تا زمان انتخابات بخشی از تحریم‌ها برداشته شود.

نبویان تاکید کرد: ۱۵ بار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تایید کرد که جمهوری اسلامی ایران به تعهدات برجامی خود پایبند بوده است اما طرف مقابل تعهداتشان را انجام نداد. سوال ما این است، زمانی که آمریکا از برجام خارج شد، آیا برای خروج از برجام با ایران مذاکره کرد؟ آیا نظر کمیسیون مشترک برجام را در این باره اخذ کرد؟ آیا با کشورهای ۱+۵ مذاکره‌ای در این باره داشت؟ خیر. آمریکا بدون هیچ گونه مذاکره‌ای از برجام خارج شد و در این شرایط، چه ضرورتی به انجام مذاکره برای بازگشت آمریکا به برجام وجود دارد و در حال حاضر مذاکره با چه هدفی در حال انجام است؟

یک نظر

  1. البته این نوشته ربطی به موضوع ندارد شمایی که موضوع دزدیده شدن خلخال از پای یک زن یهودی را زمان شاه روی منبر صور اسرافیل میکردید حالا موضوع بانک رفاه را دیدید این را به رهبر مثلا معظم بگویید این نه اولین مورد است (اسید پاشی اصفهان که ظاهرا از خودتان بوده است)و نه اخرین مورد و وجدان درونی ما مردم مرده است از ترس سگان شما که افتخار به قدرت و صلابت میکنید شما فقط حریف مردم بی دفاع هستید ای عاشقان شهادت خوب برید غزه دیگه اسراییل به قول شما با این همه جنایت در مورد اعتراضات داخلی بامردم خودش چگونه است و شما چگونه هستیدو حدیثی هم دارید که مملکت با کفر میماند ولی با ظلم نه و به دید شما ژاپنیها کافر هستند انها را با خودتان بعد از ۴۰ سال مقایسه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *