هشت سال دولت دست افرادی بود که حل تمام مشکلات کشور را در گرو مذاکرات با استکبار جهانی گره زده بودند .

هشت سال دولت دست افرادی بود که حل تمام مشکلات کشور را در گرو مذاکرات با استکبار جهانی گره زده بودند و چون برجام بی نتیجه ماند، مشکلات اقتصادی کشور و معضلات معیشتی مردم دوچندان شد.

%۱۵

%۸۵

کل آرا
۱۹۲
با برچسب , , , , , , , , , .

متن منبع

حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم، نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری، در نشست مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان های تهران، البرز، قم و مرکزی که در مدرسه علمیه معصومیه برگزار شد، به تبیین ضرورت اقامه دین و نظام اسلامی در جامعه پرداخت و گفت: مأموریت اقامه دین در جامعه تنها به معنای استباط احکام شرعی نبوده، بلکه مسأله برپایی دین نیز را در بر می گیرد که این وظیفه بر عهده علمای دینی قرار داده شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم بیان کرد: امام خمینی(ره) بعد از استنباط احکام دینی، به برپایی دین در جامعه پرداخت و رژیم استبدادی و طاغوتی پهلوی را سرکوب و حکومت اسلامی در جامعه برپا کرد و این حرکت نیز توسط رهبر معظم انقلاب استمرار یافته است.

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب برای مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی پنج مرحله را ترسیم کردند، گفت: تأسیس انقلاب اسلامی، برپایی حکومت اسلامی، تحقق دولت اسلامی، تحقق جامعه اسلامی و برپایی نظام اسلامی از گام های دستیابی تحقق تمدن نوین در جامعه است.

نماینده خبرگان رهبری اظهار کرد: دو گام اولیه تحقق تمدن نوین اسلامی تحقق یافته، اما هنور گام سوم و برپایی دولت اسلامی به صوت کامل شکل نیافته، هرچند در چهار دهه بعد از انقلاب تشکیل دولت اسلامی با فرازها و نشیب های فراوانی همراه بوده است.

وی با بیان اینکه باید استنباط نظریه دولت اسلامی توسط حوزیان و طلاب تدوین شود، گفت: باید مدل های نوین اقتصادی، فرهنگی، هنری، شهر سازی ، نظام سیاسی، روابط بین الملل، رابطه بین ملت و مردم توسط طلاب و حوزویان به جامعه ارائه شود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه فعالیت های موثر و پژوهش های مناسبی در زمینه تدوین مدل نظام اسلامی در حوزه های شکل گرفته است، افزود: نظریه های مختلف تشکیل دولت اسلام در حوزه های علمیه شکل گرفته، اما باید فراهم شدن زمینه های اجرایی این مدل در ساحت های مختلف نظام فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.