در نظام جمهوری اسلامی هر رئیس جمهوری بعد از یک یا دو سال به این نتیجه می‌رسد که نمی‌تواند موفق شود و این عدم موفقیت را به‌واسطه سازوکاری که در نظام اسلامی حاکم می‌بیند می‌داند.

در نظام جمهوری اسلامی هر رئیس جمهوری بعد از یک یا دو سال به این نتیجه می‌رسد که نمی‌تواند موفق شود و این عدم موفقیت را به‌واسطه سازوکاری که در نظام اسلامی حاکم می‌بیند می‌داند.

%۸۲

%۱۸

کل آرا
۲۴۷
با برچسب , , , , , , , , .

متن منبع

آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی نایب‌رئیس شورای حوزه علمیه یزد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: برخی از افراد شیطنت می‌کنند که در نظام جمهوری اسلامی هر رئیس جمهوری بعد از یک یا دو سال به این نتیجه می‌رسد که نمی‌تواند موفق شود و این عدم موفقیت را به‌واسطه سازوکاری که در نظام اسلامی حاکم می‌بیند می‌داند، این پرسش در ذهن مطرح می‌شود که؛ چرا در نظام جمهوری اسلامی برخی از رؤسای جمهور در چارچوب عملکرد خود دارای موفقیت نسبتاً مناسبی نیستند؟ پاسخ این سؤال هم روشن است بنابراین مشکل از جای دیگری است.

وی گفت: قانون ‌محدوده و اختیارات رئیس جمهور را برای ما روشن می‌کند و ابزار قانونی خاصی را هم همراه با امکانات بسیار ویژه، متراکم و وسیع در اختیار رئیس جمهور قرار می‌دهد، همین رئیس جمهور با ابزار موجود و با این سازوکار قانونی که قبلاً از آن مطلع است وارد عرصه انتخابات می‌شود، عجیب این است که بعضی از رؤسای جمهور در پایان کار بیان می‌کنند که “اختیاراتی نداشتیم و توانمندی خاصی در اختیار ما قرار نگرفته بود”.

رئیس حوزه علمیه کاظمیه یزد تصریح کرد: اما همین افراد دوست دارند قانون اساسی به‌گونه‌ای رقم بخورد که آن‌ها رئیس جمهور مادام‌العمر شوند یا دست‌کم یک دور دیگر آنها انتخاب شوند یا اینکه معاون اول آنها مجدداً برای ثبت‌نام اقدام می‌کند، یا برای دوره دوم با حرص و ولع در میدان حضور پیدا می‌کنند.

مدرسی افزود: این برای ما قابل توجیه نیست که یک رئیس جمهوری که بیان می‌کند “سازوکاری که در اختیار من است سازوکار کاملی نیست” با حرص و ولع در این زمینه حضور می‌یابد، پس مشخص می‌شود که سازوکارها و اختیارات کامل و جامع است، اختیارات رئیس جمهور هم وسیع و گسترده بوده و امکانات در اختیارش هم متراکم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *