کاهش مشارکت به منزله‌ی ناراحتی مردم از نظام نیست بلکه بخاطر عملکرد ما مسئولین است

کاهش مشارکت به منزله‌ی ناراحتی مردم از نظام نیست بلکه بخاطر عملکرد ما مسئولین است

%۴۵

%۵۵

کل آرا
۲۳۱
با برچسب , , , , , , , , , , , , .

متن منبع

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم امروز ۲۱ خرداد در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز اظهار کرد: تقوای انتخاباتی یعنی اینکه کاندیداها به جای نفی و زیر سوال بردن دیگران، خود را معرفی کنند.

وی ادامه داد: از متولیان فرهنگی، روحانیت، حوزویان و دانشگاهیان انتظار داریم در جریان انتخابات، منادیان اخلاق سیاسی باشند که یکی از شاخصه های اخلاق سیاسی، اخلاق انتخاباتی است و فواید مهمی از جمله تحقق مشارکت بالای مردم در انتخابات دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر کاندیداها و طرفداران آنها اخلاق را در تبلیغات رعایت کنند، مردم نیز برای شرکت در انتخابات رغبت پیدا می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی انتخاب فرد اصلح را یکی دیگر از فواید رعایت اخلاق در انتخابات برشمرد و افزود: رعایت اخلاق در انتخابات باعث ایجاد فضایی عاری از تهمت، دروغ، توهین، سوء ظن ، افشاگری، بدگمانی، پرده دری، حرمت شکنی، تخریب شخصیت، بدگویی، عیب جویی، نفرت انگیزی، اختلاف افکنی و نفاق ورزی خواهد بود.

وی ادامه داد: فایده‌ی دیگر رعایت اخلاق در انتخابات، حکمرانی آرامش و امنیت در انتخابات و همچنین رعایت اخلاق نشان‌دهنده‌ی دشمن شکن بودن انتخابات است.

وی با بیان اینکه راهبرد اصلی دشمن در مقابله با جمهوری اسلامی ایران مشارکت حداقلی مردم در انتخابات است، گفت: رصد رسانه های اسکتبار در خارج و برخی عناصر واداده آنها در داخل نشان دهنده‌ی تلاش دشمن برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات است و باید با دقت در سخنرانی ها مواظب باشیم که در زمین طراحی شده توسط دشمن بازی نکنیم و کاندیداهای انقلابی نیز نباید وارد پاسخگویی های فرصت سوز شوند و باید با اخلاق و متانت فرافکنی های بعضی ها را پاسخ دهند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم تاکید کرد: برای تحقق مشارکت پرشور مردم باید مناطق مستضعف نشین و پرجمعیت شهرها و روستاها شناسایی شود البته کاهش احتمالی مشارکت مردم در انتخابات بخاطر دلخوری مردم ازعملکرد ها خواهد بود و اگر چنانکه با کاهش مشارکت نسبت به گذشته مواجه باشیم این موضوع به منزله‌ی ناراحتی مردم از نظام نیست بلکه بخاطر عملکرد ما مسئولین است؛ همانطور که در سال ۷۲ به دلیل وجود تورم ۴۲ درصدی مشارکت مردم در انتخابات پایین بود اما هیچگاه این کاهش مشارکت ها به منزله‌ی قهر با نظام نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *