میزان، صیانت از رأی مردم است

میزان، صیانت از رأی مردم است

رئیس جمهور منتخب،‌حجت‌الاسلام رئیسی در اولین نشست خبری پس از انتخابات،‌ خود را خادم همه ملت ایران معرفی و  رسانه‌های دیجیتال و مکتوب را بهترین کانال ارتباط با مردم برای انتقال دیدگاه‌ها و دغدغه‌های آنها به مدیران دانست. «میزان رأی مردم است» و میزان صیانت از رأی مردم، اقدام سریع و هدفمند دولت سیزدهم برای رفع دغدغه‌های مردم خواهد بود. در پویش ملی برای گفت‌و‌گوی صریح و بی‌پرده با سید ابراهیم رئیسی شرکت کنید.


 

دست‌اندرکاران سایت مردم و روحانیت از ابتکار عمل برخی از همکاران رسانه‌ای برای ایجاد ارتباط بهتر میان مردم و روحانیت استقبال می‌کند. نمونه اخیر این تلاش‌ها،‌ پویش ملی برای گفت‌و‌گو با رئیس‌جمهور منتخب توسط همکارانمان در خبرگزاری حوزه است. برگزارکنندگان این پویش تاکید کرده‌اند که تمام پیام‌ها بدون کامه‌ای حذف یا سانسور به اطلاع آقای رئیسی خواهد رسید. #صریح_و_بی_پرده_با_سید_ابراهیم

 
آقای رئیسی در جریان اولین نشست خبری، برای احیای سرمایه اجتماعی، ایجاد همبستگی و روحیه امید در جامعه، تصریح کرد: خودم را خادم همه ملت ایران می‌دانم و خود را موظف می‌دانم که نسبت به حقوق مردم پاسداری و صیانت کنم لذا نسبت به کاهش هزینه‌های اجتماعی و افزایش سرمایه‌های اجتماعی اقدام خواهم کرد. هر امری که بتواند بر سرمایه اجتماعی بیفزاید و از هزینه‌های اجتماعی بکاهد، در دستورکار دولت مردمی خواهد بود.

 

رئیس‌جمهور منتخب افزود: ما سامانه‌ای را برای ایده‌ها و نخبگان، اصحاب رسانه،حجت‌الاسلام رئیسی دانشگاهیان، حوزویان و همه صاحبان اندیشه و خرد که برای اداره دولت ایده‌ای دارند راه‌اندازی می‌کنیم و در ساماندهی به وضعیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و همه حوزه‌ها از این بانک ایده‌ها استقبال می‌کنیم.

تا زمانی که این سامانه به طور رسمی به اطلاع عموم برسد بهترین راه ارتباط، مشارکت در پویش‌هایی چون ابتکار خبرگزاری حوزه است. سایت مردم و روحانیت هم به نوبه خود از کاربران محترم دعوت می‌کند که نظرات و راهکارهای خود را از طرق مختلف ارتباطی با این سایت برای ما ارسال کنید تا راهگشای دولت سیزدهم باشید و این دولت را در مسیر صیانت از آرای مردم و عمل به وعده‌های خود کمک کیند.

 

لازم به ذکر است که در آستانه حماسه انتخابات ۱۴۰۰ و در راستای افزایش آگاهی عمومی از وضعیت کشور و مطالبات مردمی،‌ سایت مردم و روحانیت برخی از ارزیابی‌های خود را جهت اطلاع کمپین‌های انتخاباتی هفت نامزد نهایی به خصوص کمپین آقای رئیسی که تنها نامزد روحانی این دوره از رقابت‌های ریاست جمهوری بودند ارسال کرد.  خلاصه این گزارش به شرح ذیل است:

 

گزارش‌های ماهیانه و سالانه ما در چهار سال گذشته (که بسیاری از آنها در سایت مردم و روحانیت برای اطلاع عموم منتشر شده) نشان‌دهنده افزایش شکاف اعتماد میان روحانیت و مردم است.

در یک جمعبندی کلی، واکنش مردم و نتایج نظرسنجی‌ها و افکارسنجی عمومی نشان می دهد:

۱- مردم خواستار بازگشت روحانیت به جایگاه سنتی خود هستند.

۲- مردم تلاش‌های جامعه روحانیت به خصوص خطیبان جمعه را بیشتر در توجیه سیاست‌های نظام می‌بیند تا پیگیری مطالبات مردمی.

۳- مردم خواستار تنش‌زدایی منطقه‌ای و بازبینی در رویکرد نظام در این حوزه هستند.

۴- مردم خواستار رفع تحریم‌ها و تعامل ایران با جامعه بین المللی، حتی با آمریکا، هستند.

 جمعبندی‌های فوق بر اساس نظرسنجی‌هایی است که سایت مردم و روحانیت از موضعگیری‌های روحانیون به خصوص خطیبان جمعه سراسر کشور پیش از شروع کمپین‌های انتخاباتی انجام داده‌ بود. بیش از ۷۹ درصد جمعیت شرکت کننده در نظرسنجی‌های سایت مردم و روحانیت بین ۲۳ تا ۵۴ سال سن داشتند و ۵۹ درصد آنها مرد بودند. ۵۳ درصد تحصیلات دانشگاهی دارند و تایید کرده‌ بودند در انتخابات شرکت خواهند کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *