تحریم سخت اقتصادی موجب شد که بفهمیم بدون درآمد نفتی و با اتکا به تولید و دریافت مالیات حاصل از جهش تولید می‌توانیم اقتصاد کشور را مدیریت کنیم

تحریم سخت اقتصادی موجب شد که بفهمیم بدون درآمد نفتی و با اتکا به تولید و دریافت مالیات حاصل از جهش تولید می‌توانیم اقتصاد کشور را مدیریت کنیم

%۲۷

%۷۳

کل آرا
۱۷۳
با برچسب , , , , , , , , , , , , , , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد ظهر امروز در نشست شورای اداری استان قزوین که در سالن اجتماعات شهید مسعود امامی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: بزرگ‌ترین دستاورد جمهوری اسلامی این است که با رویکرد اقتصاد مقاومتی کارهای سخت را با کمترین منابع و با کمک مردم و مدیران به انجام داده است.

وی اضافه کرد: البته اعتقاد دارم که امروز کشور را گران و پرهزینه اداره می‌کنیم و از طرف هم امروز کاهش ارزش پول ملی به یک نگران بزرگ میان اقشار کم‌درآمد تبدل شده و رنج فقرا بیشتر از گذشته است. بنابراین باید ساختار اقتصادی کشور را اصلاح کنیم و با درک درست نسبت به سرمایه‌های ملی و بومی از طریق برنامه‌ریزی درست تلاش کنیم که در میان‌مدت تا بلندمدت سنگ‌های بزرگ اقتصادی را از پیش پای مردم برداریم.

دولت آینده دریافت مالیات و اتکا به تولید را مدنظر قرار دهد

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود به کسری بالای بودجه دولت در سال جاری اشاره کرد و گفت: بودجه ۱۴۰۰ ما با یک سوم کسری بودجه قطعی روبه‌رو است که همین کسری بودجه تورم‌زا خواهد بود. بنابراین درآمدهای دولت در شرایط فعلی وابسته به مالیات است که اخذ ۵۰ درصد از مالیات هم به صورت مستقیم به میزان درآمدهای نفتی ما بستگی دارد.

ابوترابی‌فرد یادآور شد: با وضعیت فعلی نمی‌توان در بخش اقتصاد و معیشتی حکمرانی کرد و برای ایجاد اشتغال و توسعه تولید قدم برداشت؛ مگر اینکه دریافت مالیات به عنوان نخستین وظیفه در دولت مدنظر قرار بگیرد.

وی با اشاره به برکت‌های تحریم و تأثیر آن برای رهایی از اقتصاد نفت‌زده ادامه داد: تحریم سخت اقتصادی موجب شد که بفهمیم بدون درآمد نفتی و با اتکا به تولید و دریافت مالیات حاصل از جهش تولید می‌توانیم اقتصاد کشور را مدیریت کنیم و به همین خاطر از دولت آینده هم می‌خواهیم این مهم را بیش از پیش مورد توجه قرار دهد و همه نیروهای کشور برای اعتلای ایران دست به دست هم دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.