در طرح صیانت، تا فضای مناسب به عنوان جایگزین پلتفرم‌های خارجی با همان کیفیت و سرعت فراهم نشود که مردم آن را بپذیرند، استفاده از هیچ کدام از پلتفرم‌های خارجی همچون اینستاگرام محدود نخواهد شد.

در طرح صیانت، تا فضای مناسب به عنوان جایگزین پلتفرم‌های خارجی با همان کیفیت و سرعت فراهم نشود که مردم آن را بپذیرند، استفاده از هیچ کدام از پلتفرم‌های خارجی همچون اینستاگرام محدود نخواهد شد.

%۷۵

%۲۵

کل آرا
۳۲۱
با برچسب , , , , , , , , , .

متن منبع

خانه ملت: رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، در تشریح جزییات اقدامات حمایتی مندرج در طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان‌های اجتماعی گفت: تا فضای مناسب به عنوان جایگزین پلتفرم‌های خارجی با همان کیفیت به لحاظ پهنای باند و سرعت فراهم نشود که مردم آن را بپذیرند، استفاده از هیچ کدام از پلتفرم‌های خارجی همچون اینستاگرام محدود نخواهد شد.

مرتضی آقا تهرانی در تشریح اقدامات مجلس برای بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی، گفت: این طرح در صحن علنی از این نظر رای آورد که بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی مورد بررسی قرار گیرد.

تشکیل کمیسیون مشترک برای بررسی کارشناسانه این طرح

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این طرح ۳۷ ماده‌ای بارها اصلاح شده است، کما اینکه در طول ۱۲ سال بارها در صحن آمده و برگشته است و قطعا طرحی زنده است که بارها روی آن کار کارشناسی انجام شده و قویتر شده است.

وی تصریح کرد: این طرح در ابتدا تحت عنوان صیانت از فضای مجازی مطرح شده بود که به طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان‌های اجتماعی تغییر نام یافت و چون قرار است در قالب اصل ۸۵ مورد بررسی قرار گیرد باید هیات رییسه مجلس نشستی برگزار کرده تا تعداد افرادی که از کمیسیون‌های مختلف مجلس باید در کمیسیون مشترکی که برای بررسی کارشناسانه آن تشکیل می‌شود، عضو شوند، تعیین شود.

آقاتهرانی با بیان اینکه قرار است بین ۱۹ تا ۲۳ نفر از نمایندگان مجلس در این کمیسیون مشترک عضویت داشته باشند. خاطرنشان کرد: بنده معتقدم باید حداقل عضو یعنی ۱۹ نفر برای ترکیب این کمیسیون در نظر گرفته شود تا چابک باشد و چند پیشنهاد هم دارم که روند بررسی این طرح را تسریع می‌کند، ضمن اینکه بعد از اتمام هر نشست کمیسیون مشترک، مردم را در جریان تصمیمات اتخاذ شده قرار خواهیم داد و هیچ کدام از برنامه‌ریزی‌ها در مورد این طرح محرمانه نبوده و در سطح عمومی اطلاع‌رسانی خواهد شد چراکه این طرح برای حمایت از مردم تدوین شده، بنابراین آنها این حق را دارند که از جزییات اقداماتی که پیرامون آن انجام می‌شود، مطلع باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *