امام جماعت باید دغدغه مند دین و دنیای مردم بوده و از حال فقرا با خبر باشند و با حفظ شأن مردم محروم توسط خیرین، در رفع مشکلات اقشار مختلف محله تلاش کند.

امام جماعت باید دغدغه مند دین و دنیای مردم بوده و از حال فقرا با خبر باشند و با حفظ شأن مردم محروم توسط خیرین، در رفع مشکلات اقشار مختلف محله تلاش کند.

%۷۷

%۲۳

کل آرا
۲۶۱
با برچسب , , , , , , , , , , .

متن منبع

به گزارش شفقنا از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم عصر امروز چهارشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ در تبریز گفت: باید پاسخگوی نیازهای جوانان باشیم.

امام جمعه تبریز ادامه داد: امام جماعت باید نقش مهمی در تحول و تصمیمات مساجد داشته باشد.

وی افزود: امام جماعت و مبلغ در ایام مختلف به ویژه ماه محرم، زمانی که در مسجد به عنوان امام حضور می‌یابد باید به آراستگی ظاهری خود توجه ویژه‌ای داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم افزود: یکی از وظایف مهم امام جماعت، تبیین اهداف انقلاب اسلامی و آرمان‌های والای معمار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری در مساجد است.

جوانان و نوجوانان باید با مسجد مأنوس شوند

وی با اشاره به توجه ویژه به جوانان و نوجوانان در مساجد گفت: جوانان و نوجوانان باید با مسجد مأنوس شوند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ادامه داد: امروزه گسترش وسایل ارتباط جمعی، اینترنت، شبکه‌های مجازی، مسئولیت مبلغین دینی را سنگین‌تر کرده است.

وی افزود: امروزه روحانیت باید خود را برای پاسخگویی به جوانان و جذب آنان به مساجد آماده کند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم گفت: مبلغین نباید صرفاً با نگاه پیش نمازی وارد مساجد شوند بلکه باید خود را امام همان محله بدانند تا با شناسایی ظرفیت، مشکلات و چالش‌های موجود، در رفع آن تلاش کنند.

امام جمعه تبریز بیان کرد: واجب الهی امر به معروف و نهی از منکر نباید فراموش شود.

وی افزود: امام جماعت و مبلغین دینی باید دغدغه مند دین و دنیای مردم بوده و از حال فقرای آن محله با خبر باشند و با حفظ شأن مردم محروم توسط خیرین، در رفع مشکلات اقشار مختلف محله تلاش کند.

گفتنی است در این همایش همچنین حجت الاسلام حسن شعبانی مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در خصوص وظایف روحانیت در مراسم‌های عزاداری توضیحاتی ارائه کرد و بر ضرورت توجه به امر تبلیغ در برنامه‌های مختلف ماه محرم تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.