اگر در ابتدا فرهنگ نقادی در کشور ما رواج داشت، این همه تشکیلات فساد آورنهادینه نمی‌شد. علت این همه فساد در کشور این است که برخی از تیغ نقد خارج بودند.

اگر در ابتدا فرهنگ نقادی در کشور ما رواج داشت، این همه تشکیلات فسادآورنهادینه نمی‌شد. علت این همه فساد در کشور این است که برخی از تیغ نقد خارج بودند.

%۷۷

%۲۳

کل آرا
۲۶۱
با برچسب , , , , .

متن منبع

به گزارش دیده‌بان ایران، «چاپلوسی» صفتی که این روزها می‌شود به خیلی از دولتمردانی نسبت داد که کورکورانه و شاید از سر لجبازی با رقیب در پی ساختن بت از رئیس‌جمهوری هستند که هنوز دو ماه از شروع کارش نگذشته است. بتی که در دولت نهم و دهم یکبار شکسته شد اما انگار این شکستن برای برخی به درس عبرت تبدیل نشده است.

حجت الاسلام محمدتقی فاضل میبدی، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در خصوص تشبیهات و تمثیلات عجیب در رابطه با دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: ما معمولا بسیار زیاد از این شباهت‌سازی های تاریخی و افراطی‌گری‌های بی جا آسیب دیده‌ایم. خیلی از بزرگان این افراطی‌گری‌ها را در زمان آقای احمدی‌نژاد ابراز کردند. من از آقایان خواهش می‌کنم کسی را با کسی دیگر مقایسه نکنید چه آن فرد مقام بالایی داشته باشد چه نه. بگذارید هر کسی در جایگاه خودش باشد. نمی‌شود کسی را با کسی دیگر مقایسه کرد. این شباهت‌سازی‌های تاریخی وتعریف‌های غلوآمیز به فرهنگ ما آسیب وارد می‌کند.

وی در ادامه افزود: یک دولت جدیدی بر سر کار آمده و هنوز هیچ ثمره و عملکردی از خود نشان نداده است این‌که ما بیایم این دولت را بزرگ نشان دهیم و با بزرگان مقایسه کنیم، کاملا اشتباه است. اتفاقی که در دولت آقای احمدی‌نژاد افتاد کار به جایی رسید که به آن دولت پس از پیامبر و امام زمان می‌گفتند. این رفتارها باعث شد خود احمدی‌نژاد هم باورش شود تا با رقیب مقابله کند. اگر این آقایان می‌خواهند با رقیب‌شان مبارزه کنند، با عمل ثابت کنند. اگر واقعا در این دولت کرونا مهار شد، تحریم‌ها برداشته شد، بازار کار رونق گرفت و آن ۱ میلیون مسکنی که ایشان قولش را داده‌اند، ساخته شد آن وقت می‌شود به ایشان دست‌مریزاد گفت. اما اگر خلاف این اتفاق افتاد، همانند گذشته از این تعریف‌ها پشیمان خواهند شد که من امیدوارم چنین اتفاقی نیفتد. اما شرایط کشور را که نگاه می‌کنیم، مخصوصا برخورد و عملکردهایی که از مجلس یازدهم دیده‌ام، نشان‌دهنده این است که همه این وعده‌ها در حد شعار است. نمی‌شود با شعار مردم را فریب داد. بنده از همه رسانه‌ها می‌خواهم تا ۶ ماه صبر کنند، عملکرد دولت سیزدهم را ببیند بعد شروع به تعریف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *