حجت الاسلام والمسلمین سید سعید لواسانی

امام جمعه لواسان برکنار شد! جرمش این بود که افساد هویدا می‌کرد…

گزارش‌ها حاکیست امام جمعه لواسان از مقام خود برکنار شده است. بنظر می رسد اظهارات صریح حجت‌الاسلام سید سعید لواسانی در خصوص رانت‌خواری‌ها و فساد سیستمی، و بکارگیری سبک شخصی در خطبه‌ها بجای روخوانی خط مشی‌های ارائه شده از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، عامل اصلی برکناری حجت الاسلام لواسانی بوده است.

 

  به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه لواسان، حجت الاسلام لواسانی در پیام خود بیان کرده است: جمعه این هفته ( نوزدهم شهریور ۱۴۰۰ ) آخرین نماز جمعه در لواسان را اقامه می‌کنم. خدا را شکر که هفت سال توفیق داد و خدا را شکر که با نظر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه این بار از دوشم برداشته شد. در ادامه این پیام گفته شده است: راه انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام عزیز ما با مشارکت مردم، تحقق عدالت اجتماعی، مبارزه بی‌ملاحظه با فساد به نتیجه می‌رسد و این مهم در درجه اول وظیفه روحانیت انقلابی است. رئیس شورای فرهنگ‌ عمومی شمیرانات در بخش دیگری از پیام خود اعلام کرده است: رهبری حکیم ما هم از ما طلبه‌ها همین توقع را دارند و الحمدلله و به فضل الهی تا جان در بدن دارم، این راه را ادامه می‌دهم.

 

پیشتر حجت‌الاسلام لواسانی در دیدار با عباس نوروزی، دادستان عمومی و انقلاب لواسانات، از مرجع قضائی خواسته بود، با مفسدان و مافیای فساد در منطقه برخورد کند. وی در این دیدار گفته بود: بنده پیشنهاد دادم، لواسان پایلوت مبارزه با فساد و برخورد قاطع با متخلفان شود و در برخورد با فساد سرعت و جدیت بیشتری به کار ببندیم.

 

حجت الاسلام لواسانی در گفتگو با خبرگزاری مهر گفته شورای سیاستگذاری ائمه جمعه از من خواسته است، که کناره گیری کنم. وی در توضیح دلیل این خداحافظی افزود: زمانی که شما کارمند یک نهاد هستید و به شما می‌گویند، دیگر نباشید، می‌بایست کناره گیری کنید. امام جمعه لواسان در پاسخ به این سوال که دلیلی که شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برای کناره گیری شما بیان کرده است چیست؟ گفت: به من گفته‌اند، جابجایی ائمه جمعه روال شورای سیاستگذاری است و طبق همین روال نیز امام جمعه لواسان باید تغییر کند. لواسانی در پاسخ به این سوال که «آیا به نهاد دیگری منتقل می‌شوید و یا امام جمعه شهر دیگری خواهید شد؟» گفت: خیر، قرار نیست به نهاد دیگری جز نماز جمعه بروم و یا امام جمعه شهر دیگری باشم. حجت الاسلام لواسانی در پیام خداحافظی خود گفته بود: دوستان فکر نکنند که فقط در لباس امامت جمعه می‌توان خدمت کرد؛  لباس ما لباس نوکری است و هرجا باشیم اگر وظیفه‌مان را انجام بدهیم خدا با ماست. از کمبودهای خود هم به خدای تعالی پناه می‌برم.

 

شایان دکر است امام جمعه لواسان در یک پست توییتری پرده از دلیل اصلی برکناری خود برداشته و گفته بود: ‌به بنده ایراد می‌گرفتند که تو ⁧ امام جمعه ⁩ متعارفی نیستی. گفتم: خودم انتخاب کردم که از این کلیشه‌ها بیرون باشم. من انقلابی وفادار به اهداف امام هستم، به این دلیل باید سد محافظه‌کاری خیال‌پردازانه و مصلحت‌اندیشی خانمانسوز را می‌شکستم.

 

لواسانات به مرکزیت شهر لواسان و دارای ۲۰ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر از توابع شمیرانات در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.