هر نوع تبعیض نژادی، زبانی و اقلیمی ممنوع است و زن و مرد از نظر آفرینش وحدت دارند و هیچکدام از نظر جنسیت برتر از دیگری نیستند.

هر نوع تبعیض نژادی، زبانی و اقلیمی ممنوع است و زن و مرد از نظر آفرینش وحدت دارند و هیچکدام از نظر جنسیت برتر از دیگری نیستند.

%۸۹

%۱۱

کل آرا
۱۷۳
با برچسب , , , , , , , .

متن منبع

آیت الله “سید محمدکاظم مدرسی” در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ۲۶ شهریورماه که در روستای احمدآباد ملاباشی
برگزار شد، با اشاره به آیه اول سوره مبارکه نسا که سوره خانواده است، گفت: این سوره و آیه اول با موضوع تقوا شروع می شود یعنی بنیان خانواده باید بر اساس تقوا باشد.
وی افزود: خلقت و تربیت انسان‌ها به دست خداست و این انسان‌ها هستند که باید ابزار تربیت را فراهم کنند، اما اجازه تربیت از سوی پروردگار است و ما وظیفه داریم انواع و اقسام ابزارهای تربیتی را فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه نکته سوم قابل بهره برداری از این آیه مبارکه یک نوع بودن همه انسان‌هاست، تصریح کرد: هر نوع تبعیض نژادی، زبانی و اقلیمی ممنوع است و نکته دیگر اینکه زن و مرد از نظر آفرینش وحدت دارند و هیچکدام از نظر جنسیت برتر از دیگری نیستند.
وی افزود: البته گرچه ممکن است از نظر تکالیف متفاوت باشند اما تفاوت در تکلیف به معنای برتری جنسیت نیست.
این مسیول نکته دیگر را رعایت حقوق خانواده و خویشاوندان و لازمه تقوا عنوان کرد و گفت: اگر ما بخواهیم شمایی از سوره مبارکه نسا را که سوره خانواده است بیان کنیم لازم به توجه است که این سوره مبارکه مطالب و نکات ارزشمندی در رابطه با خانواده از جمله قانون ارث، قوانین مربوط به ازدواج، کنترل ، نگهداری و بهسازی نخستین واحد اجتماع یعنی محیط خانواده را در وجود خود دارد.
وی خاطرنشان کرد: به حقوق و وظایف متقابل افراد جامعه در مقابل یکدیگر نیز در این سوره مبارکه اشاره می‌شود و حمایت از کسانی که نیازمند هستند از افراد خانواده و غیرخانواده را دارد که این سوره مدنی به سوره خانواده معروف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *