مقصر تفکرات غلطی که برخی از برادران اهل سنت نسبت به شیعیان دارند.

در حال حاضر مقصر تفکرات غلطی که برخی از برادران اهل سنت نسبت به شیعیان دارند، علمای خائنی هستند که حقایق اسلام را بدون توسل به منابع شیعیان بیان کردند.

%۳۱

%۶۹

کل آرا
۱۱۳
با برچسب , , , .

متن منبع

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد: در حال حاضر مقصر تفکرات غلطی که برخی از برادران اهل سنت نسبت به شیعیان دارند، علمای خائنی هستند که حقایق اسلام را بدون توسل به منابع شیعیان بیان کردند

آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد صبح امروز -چهارشنبه ۲۸ مهرماه- در گردهمایی مسئولان و مدیران اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان ضمن گرامیداشت میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) و همچنین فرا رسیدن هفته وحدت اظهار کرد: مسئله وحدت بحثی عقلانی و دینی است؛ زیرا قرآن بر حفظ وحدت و عدم تفرقه اشاره کرده و خداوند متعال به پیامبر اکرم (ص) تاکید کرده که اهل کتاب نسبت به مشترکات خود با یکدیگر وحدت داشته باشند.

وی افزود: متأسفانه در جامعه اسلامی، جمعی از دشمنان اسلام به دنبال تفرقه بین مسلمانان بودند و تنها با مسلمانانی که مخالف آنها بودند مقابله می‌کردند؛ تنها گروهی از مسلمانان که به مقابله با دشمنان اسلام پرداختند، شیعیان بودند؛ در حال حاضر نیز برخی علمای اهل سنت در مقابل جنایات حاکمان خود سکوت کرده‌اند که دشمنان اسلام با این طیف از مسلمانان کاری نداشتند، بلکه تنها دغدغه آنها مقابله با شیعیان بود که قصد مخالفت داشتند.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: زمانی که پادشاه عربستان با اسرائیل روابطی دارد و نیابتا از طرف آمریکا جمعی از مسلمانان را در ماه‌های حرام می‌کشد، هیچکدام از عالمان اهل سنت واکنشی نشان نمی‌دهند. در طول تاریخ اسلام تنها گروهی که دغدغه انحراف دین از مسیر اصلی خود را داشته و به مقابله با دشمنان اسلام پرداخته، شیعیان حضرت علی (ع) بودند و دشمنان اسلام نیز تمامی تمرکز خود را بر مقابله با این گروه قرار داده‌اند.

طباطبایی نژاد اضافه کرد: برخی از علما اهل سنت خیانت‌های بسیاری به اسلام داشته‌اند. یکی از آنها فردی به نام احمد امین در کتاب خود تمامی رفتارهای غلط در تاریخ اسلام را به شیعیان نسبت داده است.

وی افزود: در حال حاضر مقصر تفکرات غلطی که برخی از برادران اهل سنت نسبت به شیعیان دارند، علمای خائنی هستند که حقایق اسلام را بدون توسل به منابع شیعیان بیان کردند. روایت‌های نادرست برخی از این افراد از دین و شیعیان باعث ایجاد گروهک‌هایی مانند داعش و تکفیری‌ها شد.

امام جمعه اصفهان تاکید کرد: شیعیان ناب‌ترین مسلمانانی هستند که مرام خود را حضرت علی (ع) برگزیده‌اند؛ البته برخی از علما اهل سنت مانند ابو خلیفه که یکی از شاگردان امام صادق (ع) است، به صورت واضح اعلام می‌کند که درجه علمی خود را مدیون این امام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.