به دلیل نبود نظارت‌های لازم به مردم خیانت شده است

به دلیل نبود نظارت‌های لازم به مردم خیانت شده است و مردم را نسبت به نظام و اسلام بدبین کرده است و باید کاری کرد که اعتمادسوزی به اعتمادسازی تبدیل شود

%۷۶

%۲۴

کل آرا
۶۳
با برچسب , , .

متن منبع

آیت‌الله حسینی بوشهری: به دلیل نبود نظارت‌های لازم به مردم خیانت شده است و مردم را نسبت به نظام و اسلام بدبین کرده است و باید کاری کرد که اعتمادسوزی به اعتمادسازی تبدیل شود.

خطیب نماز جمعه قم گفت: ظرفیت و امکانات کشور کم نیست؛ اما به دلیل نبود نظارت‌های لازم به مردم خیانت شده است و مردم را نسبت به نظام و اسلام بدبین کرده است و باید کاری کرد که اعتمادسوزی به اعتمادسازی تبدیل شود.

آیت‌الله حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس قم برگزار شد، در رابطه با هفته وحدت عنوان کرد: فلسفه این هفته با محوریت پیامبر (ص) این است که جامعه اسلام خودشان را بشناسند و بر مشترکاتشان تأکید کنند تا چشم طمع دشمنانی که نگاه بدبینانه به خاک سرزمین‌های اسلامی دارند را کور کنند.

وی ادامه داد: هفته وحدت دارای پشتوانه قرآنی است که خطاب به جامعه امت اسلامی می‌گوید به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید که این یعنی نگویید که اهل کدام کشور، نژاد، مذهب و…هستید.

خطیب نماز جمعه قم با اشاره به اینکه اتفاقات ولادت پیامبر (ص) مانند شکستن طاق کسرا، فروریختن بت‌ها و…نشان دهنده این بود که جهان باید منتظر اتفاقی ویژه باشد، بیان کرد: این رخ دادها نوید داد که بت‌پرستی، ظلم و ستم باید از جامعه رخت ببند و به جای آن باید عدالت و توحید حاکم شود.

وی در رابطه با افغانستان تصریح کرد: ۲۰ سال آمریکایی‌ها با دو هدف ایجاد امنیت و ایجاد رفاه و فراوانی نعمت به افغانستان آمدند؛ اما بعد از ۲۰ سال مفتضحانه رفتند.

وی ادامه داد: ثمره حضور آمریکایی ناامنی بود و اکنون هم که رفتند برای خود جانشین تعیین کردند و دست پخت خودشان را در آنجا تقویت کردند و دو هفته نماز جمعه شیعیان را به خون بستند.

آیت‌الله حسینی بوشهری خطاب به کسانی که ادعای حاکمیت در افغانستان دارند گفت: امینت باید برای همه فراهم شود و کسانی که این ناامنی را ایجاد کردند باید مجازانت شوند و مجازات به اطلاع عموم جهان برسد تا مردم مطمئن شوند شما می‌خواهید برای همه مردم افغانستان امنیت ایجاد کنید.

وی افزود: مرزهای ما باید امن شود و همچنین حاضر نیستیم خون هیچ بی‌گناهی اعم از شیعه و سنی در افغانستان ریخته شود اما نباید شیعه بی‌پناه بماند.

خطیب نماز جمعه قم اظهار کرد: باید حکومت فراگیری که تمام ملیت‌ها و مذاهب در آن شرکت دارند ایجاد شود تا بتوان امنیت اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.