شکاف بین مردم و مسئولان به هر بهانه‌ای خواست شیاطین

شکاف بین مردم و مسئولان به هر بهانه‌ای خواست شیاطین است و باید با آن مقابله کرد؛ مردم همیشه باید مسئولان را از خودشان بدانند

%۱۳

%۸۸

کل آرا
۱۰۴
با برچسب , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری: شکاف بین مردم و مسئولان به هر بهانه‌ای خواست شیاطین است و باید با آن مقابله کرد؛ مردم همیشه باید مسئولان را از خودشان بدانند.

حجت الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری در خطبه‌های اولین نماز جمعه تهران از زمان شروع شیوع ویروس کرونا گفت: مهمترین مساله بین امت اسلامی اتحاد صفوف جان‌ها و اندیشه‌های آنهاست که از آن به عنوان “اخوت”تعبیر می‌شود؛ خداوند از مومنان می‌خواهد که با بردباری، محبت و دوستی مشکلات درونی امت باید به دست خود امت اسلامی حل و فصل شود. سلیقه‌ها و دیدگاه‌های مختلف در ساحت پیامبر (ص) حل و فصل می شد و این در سیره، بیان و اخلاق نبوی رحمت درونی امت در نظر گرفته شده است.

خطیب جمعه تهران گفت: بر وحدت درونی با توجه به تلاش دشمن که هر روز برنامه تازه‌ای برای استحاله امت اسلامی دارد، تاکید می‌شود. از این رو وحدت و اتصال ایمانی و اخوت امت بسیار مهم است و پشتوانه این وحدت، تقواست. باید تقوای الهی را در عالی‌ترین سطح رعایت کنید و این پشتوانه دوستی، محبت و مودت ملت می شود، چرا که این وحدت در معرض خطرهای زیادی از جمله خواهش‌های نفسانی است.

حاج علی‌اکبری ادامه داد: جمهوری اسلامی بر اساس طبع محمدی خودش از آغاز تاسیس تاکنون مساله وحدت درونی امت اسلامی را در دستور کار ویژه خودش قرار داده است و با دو امام پیشتاز نهضت انقلاب اسلامی، پرچم‌دار وحدت اسلامی است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالروز ولادت پیامبر اسلام تصریح کرد: علاوه بر تولد پیامبر(ص) و امام صادق(ع)، در سالروز تولد مسجد و نماز جمعه در این ماه عزیز هستیم و در این روزها اولین مسجد (قبا) بنیان گذاری شد و در ۱۶ ربیع الاول اولین نماز جمعه توسط پیامبر اسلام در مدینه به جا آورده شد و خطبه خواندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.