استکبار امروز به برکت درایت نظام اسلامی و حضور و صبوری مردم

استکبار امروز به برکت درایت نظام اسلامی و حضور و صبوری مردم در حقیقت در میدانی که ما می‌خواهیم دارد بازی می‌کند، نه در میدانی که او می‌خواهد

%۱۵

%۸۵

کل آرا
۲۶۴
با برچسب , , , , .

متن منبع

آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی: استکبار امروز به برکت درایت نظام اسلامی و حضور و صبوری مردم در حقیقت در میدانی که ما می‌خواهیم دارد بازی می‌کند، نه در میدانی که او می‌خواهد

 
 

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: استکبار امروز به برکت درایت نظام اسلامی و حضور و صبوری مردم در حقیقت در میدانی که ما می خواهیم دارد بازی می کند نه در میدانی که او می خواهد و این نشان بصیرت انقلابی مردم است.

آیت الله «سیدمحمدکاظم مدرسی» در خطبه های نماز جمعه این هفته بخش مرکزی در روستای محمدآباد اظهار کرد: شیطان با عناوین مختلف و با راهکارهای متفاوت دشمن تقوای همه جامعه است و به تعبیر قرآن سعی می کند زینت بخشی کرده و نگذارد کارهای تقوایی محقق شود.

وی افزود: یکی اینکه به بعضی از متدینین می گوید چون دینتان قوی است دیگر عیب و ایرادی ندارد و در هر مجلسی که خواستید شرکت کنید مشکلی وجود ندارد.در برابر نامحرم، در دانشگاه ها، ماهواره ها، هر کجا می خواهید شرکت کنید ایرادی ندارد.  همچنین هر کاری که دیگران انجام دادند را می‌گوید ایرادی ندارد اگر آن‌ها بهشت نرفتند ما هم نمی‌رویم و اگر آن ها هم رفتند ما هم می‌رویم و یک نوع بی تفاوتی این چنینی در ذهن ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مشغولیت به مستحبات و غفلت از فرائض و واجبات، به طور مثال فردی نمازش را نمی خواند اما می رود دنبال کار، تولید و امور دنیا و عزاداری و این چنین موضوعات؛ به اسم آبروداری اسراف و زیاده روی می‌کند،  به اسم مراسم مذهبی مردم آزاری می‌کند، به اسم اینکه گناه خیلی مهم نیست و کوچک شمردن گناه به میان می‌آید و مثلا یک شاخه مو که مشکلی ندارد و یک شب که هزار شب نیست. به اسم محبت اهل بیت گناهی را مرتکب می شود. به اسم شوخی کردن آبروی دیگران را می برد و تحقیر می کند و این ها همه زینت سازی های شیطان است که راه نجات از این موضوعات تقواپیشگی است.

مدرسی در ادام به اشاره به سالگرد شهادت شهید حسین فهمیده، یاد و خاطره این شهید عزیز را گرامیداشت و گفت: توجه به این مناسبت که روز نوجوان و بسیج دانش آموزی نامگذاری شده است، ضرورت دارد؛ از این رو بسیجی یعنی کسی که خودش را نبیند و جامعه را ببیند و اگر شهید محمدحسین فهمیده یک بسیجی شهید است به خاطر اینکه خودش را ندید و یک نوجوان سیزده ساله برای یک کشور،برای اسلام، برای  یک انقلاب، یک جامعه و برای امنیت و ناموس خود حرکت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.