طرح فسادهای داخلی به صورت مصداقی در نمازجمعه!

طرح فسادهای داخلی به صورت مصداقی در نمازجمعه ممنوع است!

%۱۸

%۸۲

کل آرا
۲۶۲
با برچسب , , , , , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری: طرح فسادهای داخلی به صورت مصداقی در نمازجمعه ممنوع است

حجت الاسلام «محمدجواد حاج علی اکبری» امروز چهارشنبه در نشست ائمه جمعه استان اظهار کرد: در ساحت فرهنگی و اجتماعی این منطقه کنشگران اصلی ائمه جمعه هستند و این مسئولیت جدی آنان است که با نقسه درست این میدان را به خوبی مدیریت کنند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در ادامه هنر ائمه جمعه را این دانست که همه ظرفیت ها را سازماندهی و برای رسیدن به این هدف بزرگ به هم متصل کنند و گفت: نقش ائمه جمعه استان در این زمینه بسیار مهم و سنگین است که در این راستا باید بنیه فرهنگی، ایمانی، مهار مدیریتی و روانشناسی ارتباطی با اقشار مختلف را تقویت کنند تا بتوانند مسئولیت خود را در این مقطع تاریخی سرنوشت ساز به نحو احسن به سرانجام برسانند.

وی با بیان اینکه برنامه اعتلای فرهنگی و ایمانی مناطق و شهرستان‌ها از سوی این شورا ابلاغ شده است، تصریح کرد: اکنون شبکه ائمه جمعه دارای نقشه راه منعطف و متناسب با شرایط بومی هر منطقه است که البته عملیات تطبیق این طرح با هر منطقه بر عهده ائمه جمعه است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری بیان کرد: ائمه جمعه باید برای عمران مادی و معنوی مساجد وارد میدان شوند چرا که در هدف گذاری تمدن سازی اسلامی تکیه شبکه امامت بر مساجد پویا و زنده و اتصال آن با همه امامان جماعت است.

به گفته وی شناسایی دقیق و کامل ظرفیت‌های هر منطقه و مرتبط کردن آن ظرفیت با نقاط اولویت‌دار جزو رسالت‌ها و وظیفه مهم ائمه جمعه است که هرچند این کار دشواری‌های خودش را دارد اما انجام آن‌ ممکن است و همه باید همکاری لازم داشته باشند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه باید شورای فرهنگ عمومی در استان ها با مسئولیت ائمه جمعه احیا و از ظرفیت های آن استفاده شود، افزود: باید شورای فرهنگ عمومی را از این وضعیت انفعالی خارج کنیم.

حجت الاسلام حاج علی اکبری ادامه داد: بحث تحول ساختاری شورای فرهنگی عمومی در حال پیگیری است تا اجرای مصوبات این شورا تضمین لازم را داشته باشد. همچنین شورای هماهنگی سراسری برای مدیریت یکپارچه مساجد نیز در حال پیگیری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.