عده‌ای شعار می‌دهند ما اقتصادمان را با دنیا گره نمی‌زنیم،

عده‌ای شعار می‌دهند ما اقتصادمان را با دنیا گره نمی‌زنیم، درصورتی‌که اساساً این شعار بی‌معنا است، زیرا نمی‌شود کشور را از یک سو در ستیز با دنیا قرار داد و از سوی دیگر هم مشکلات اقتصادی را حل کرد.

%۷۶

%۲۴

کل آرا
۲۳۴
با برچسب , .

متن منبع

حجت‌الاسلام فاضل میبدی: عده‌ای شعار می‌دهند ما اقتصادمان را با دنیا گره نمی‌زنیم، درصورتی‌که اساساً این شعار بی‌معنا است، زیرا نمی‌شود کشور را از یک سو در ستیز با دنیا قرار داد و از سوی دیگر هم مشکلات اقتصادی را حل کرد

وی افزود: آیت الله صافی گلپایگانی گفتند بروید مسئله معیشت مردم را از طریق گفت وگو با دنیا حل کنید، روشن است تحریم‌ها بر کشور اثر منفی داشته است این درحالی است که عده‌ای شعار می‌دهند ما اقتصادمان را با دنیا گره نمی‌زنیم، در صورتی که اساساً این شعار بی‌معنا است زیرا نمی‌شود کشور را از یک سو در ستیز با دنیا قرار داد و از سوی دیگر هم مشکلات اقتصادی را حل کرد. در دنیای امروز سیاست با اقتصاد گره خورده است و اقتصاد هر کشوری هم در رابطه با کشورهای مهم دنیا رونق پیدا می‌کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: چین، ژاپن و ویتنام کشورهایی هستند که برای خودشان قطب‌های اقتصادی محسوب می‌شوند؛ کشورهای که شاید  بیشترین ضربه را از آمریکا خوردند امروز همگان دیگر می‌دانند چندین هزار انسان در ویتنام در جنگ‌ با آمریکا کشته شدند اما این کشورها در عین این که مواضع خودشان را حفظ کردند با دنیا مذاکره کردند و سفارت هایشان را باز کردند و اقتصادشان را جلو بردند.

این عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه تاکید کرد: این که بخواهیم بدون مذاکره و گفت‌وگو و پیش بردن روابط راهبردی فقط به دنبال ستیز باشیم که مشکلات اقتصادی حل نمی‌شود. چهل سال است  ما در مسئله اقتصاد نتوانستیم کاری کنیم؛ تورم بر روی تورم آمد،هر سال که جلوتر رفتیم فشار بر مردم سخت‌تر و ارزش پول کمتر شد؛ چرا؟ زیرا نمی‌توانیم با دنیا تعامل داشته باشیم تعامل اقتصادی بسیار مهم است. درهای بانک‌های ما  باید به روی بانک‌های دنیا باز باشند و مراودات مالی و بانکی صورت گیرد اما همه این‌ها همه قفل است حال چرا قفل است؟ چون که دوست داریم مذاکره را هر طور که خودمان می‌خواهیم انجام دهیم که این هم نمی‌شود.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.