کار بعضی از سایت‌ها و روزنامه‌‌ها این شده که آبروی خودشان

کار بعضی از سایت‌ها و روزنامه‌‌ها این شده که آبروی خودشان و آبروی نظام و دیگران را ببرند و بعد هم می‌‌گوید من انتقاد می‌‌کنم و انتقاد دارم

%۸۶

%۱۴

کل آرا
۲۸۷
با برچسب , , , , .

متن منبع

آیت‌الله مظاهری: کار بعضی از سایت‌ها و روزنامه‌‌ها این شده که آبروی خودشان و آبروی نظام و دیگران را ببرند و بعد هم می‌‌گوید من انتقاد می‌‌کنم و انتقاد دارم

حضرت آیت الله مظاهری گفتند: اینکه در رسانه‌های مختلف رسمی و غیر رسمی آبروریزی می‌‌کنند، انتقاد نیست. بعضی از روزنامه‌‌ها فحش‌‌نامه شده‌اند. بعضی از سایت‌ها افتضاح‌نامه شده‌اند. کار بعضی از سایت‌ها و بعضی از روزنامه‌‌ها این شده که آبروی خودشان و آبروی نظام و آبروی دیگران را ببرند و بعد هم می‌‌گوید من انتقاد می‌‌کنم و انتقاد دارم. نه، اینها فحش‌نامه است و اینها فحش دادن و توهین و آبرو بردن است.

به گزارش شفقنا، متن سخنان رئیس حوزه علمیه اصفهان که در درس اخلاق با موضوع فضیلت های فراموش شده ایراد کردند، به شرح زیر است:

بِسْمِ اَللّٰهِ اَلرَّحْمٰنِ اَلرَّحِیمِ

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَ یسِّرْ لِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَهً مِنْ لِسانِی یفْقَهُوا قَوْلِی‏

یکی از فضیلت‌های فراموش شده در اجتماع، «انتقاد» است. معنای انتقاد آن است که عیب، گناه یا اشتباه دیگران با دلسوزی و به قصد اصلاح، بدون سرزنش، به خودشان گوشزد شود. البته در این میان اهمیّت «انتقادپذیری» کمتر از اهمیّت انتقاد نیست و این دو فضیلت فعلاً در خانواده‌ها، و در جامعه فراموش شده است.

از تبعات ترک و فراموشی انتقاد و انتقادپذیری، فراگیر شدن گناهانی مانند سرزنش، غیبت، تهمت، افشای اسرار، شایعه‌پراکنی، عیب‌جویی، تحقیر و اهانت در جامعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.