امام جماعت نباید فقط موقع نماز در مسجد حضور داشته باشد

امام جماعت نباید فقط موقع نماز در مسجد حضور داشته باشد بلکه بین مردم وحدت ایجاد کند و مشکلات مردم را درک کرده و برای رفع آنها تلاش کند.

%۸۱

%۱۹

کل آرا
۲۹۴
با برچسب , , , , .

متن منبع

آیت‌الله نوری همدانی: امام جماعت نباید فقط موقع نماز در مسجد حضور داشته باشد بلکه بین مردم وحدت ایجاد کند و مشکلات مردم را درک کرده و برای رفع آنها تلاش کند

حضرت آیت الله نوری همدانی به کارکرد مساجد در اسلام اشاره و بیان کرد: کارکردهای سابق مساجد باید احیا شود، در گذشت مساجد هم مکانی برای عبادت بود و هم مکانی برای آموزش علوم و هم مکانی برای رفع  مشکلات مردم. امام جماعت نباید فقط موقع نماز در مسجد حضور داشته باشد بلکه امام جماعت باید آگاه به اوضاع سیاسی و اجتماعی باشد و بین مردم وحدت ایجاد کند و مشکلات مردم را درک کرده و برای رفع آنها تلاش کند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حضور گسترده مردم در مساجد در دوران دفاع مقدس افزود: در جنگ تحمیلی، نیروها از این مساجد به جبهه ها اعزام می شدند.، حل و فصل مسائل مردم در این مساجد صورت می گرفت. مساجد باید کارکرد سابق خود را به دست آورند و علما در قم تمرکز نکنند بلکه به عنوان امام جماعت در شهرهای خود بروند و به راهنمایی مردم بپردازند و آنها را نسبت به اوضاع زمان آگاه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.