اگر مردم، خدا را در نظر می‌گرفتند و پایبند بودند

اگر مردم، خدا را در نظر می‌گرفتند و پایبند بودند، به کم‌آبی و مشکلات معیشتی مبتلا نمی‌شدند

%۱۵

%۸۵

کل آرا
۱۷۹
با برچسب , , , , , , .

متن منبع

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی: اگر مردم، خدا را در نظر می‌گرفتند و پایبند بودند، به کم‌آبی و مشکلات معیشتی مبتلا نمی‌شدند.

آیت‌الله کاظم صدیقی در فرازی از خطبه دوم نماز عبادی – سیاسی امروز جمعه در دانشگاه تهران، گفت: کاش رییس‌جمهوری امروز در بین نمازگزاران نبودند چون مطالبی را که نوشتم فکر نمی‌کردنم در حضور ایشان عرض کنم. خدا می‌داند که برای خدا می‌گویم. در همه مدتی که این تریبون به عنوان امانت در خدمت من بود، وعاظ سلاطین نبودم.

وی با اشاره به صدمین روز تشکیل دولت سیزدهم، اظهار داشت: به عرض نمازگزاران و امت بزرگ برسانیم اولین امتیاز دولت سیزدهم و رییس جمهوری عزیز، مومن، متدین و فقیه ما آیت‌الله رییسی، عشق به خدا، مکتب، به امامان (ع) و ولی امر و ولی فقیه به عنوان نایب امام زمان (عج) است. در این مدت تا جایی که ما احساس می‌کنیم، در صدد منویات نایب امام زمانشان و تحصیل رضایت رهبر نورانی شان بودند.

صدیقی ادامه داد: دومین امتیاز شعار عدالتخواهی و مبارزه با فساد است که از ابتدا رییس جمهوری این شعار را دادند و از زمان استقرار دولت، ابزار لازم را ایجاد کردند. حتی برخی سنگرنشینان خوب و شناخته شده دستگاه قضایی را به قوه مجریه منتقل کردند تا هم نظارت‌ها دقیق باشد و هم مبارزه با فساد، عملی و اجرایی شود.

وی افزود: در این راستا رییس قوه قضاییه که امتحان خود را در این عرصه در طول مدتی که در دستگاه قضایی بودند، پس دادند، مصمم به همراه بودن با قوه مجریه هستند و این، سرمایه اجتماعی و موجب امید مردم است.

خطیب نماز جمعه تهران امتیاز سوم دولت سیزدهم را جوان‌گرایی عنوان کرد و گفت: امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سخنران پیش از خطبه نماز جمعه امروز تهران که هم خود نیروی جوان است و هم نیروهایش جوانان مصمم، کارآزموده و پرحرارتی هستند که می‌خواهند برای احیای همه مسائل کم رمق شده آنان را به کار بگیرد. چهارمین امتیاز رییس‌جمهوری تلاش و کار متراکم و خستگی ناپذیر است و اگر امداد خدا نباشد، کسی نمی‌تواند تا این حد شبانه روز بدود.

وی ادامه داد: یکی از نزدیکانشان گفت که گاهی خانواده ایشان وی را نمی‌بینند؛ روزهای پنجشنبه و جمعه‌ها را مرتب در سفرها هستند و با این همه مجاهدت و حرکت عاشقانه، عشق به خدا و عشق به مردم است که نمی‌گذارد خسته شود. اگر عشق نباشد بی‌خوابی آدم را از پا می‌اندازد. کار زیاد در سنین چهل سال به بالا سخت است اما رییس جمهوری و کابینه شب و روز ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.